výměna plynoměru

Vložil Anonymous, 18. Únor 2009 - 12:48 ::

Dobrý den, jsou zaměstnanci plynáren povinni mi předem oznámit výměnu plynoměru? Stalo se mi, že mi byl plynoměr vyměněn v mé nepřítomnosti, pouze za asistence sousedky, která byla náhodou doma.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Fingon (bez ověření), 17. Leden 2011 - 23:45

  Asi pozde, ale prece.. zejmena pro ostatni. Pokud se Vam dostali nasilim do bytu, jedna se o porusovani domovni svobody a pripadne poskozovani cizi veci + pokud neco ukradli tak jeste kradez. Rozhodne to je v takovem pripade na trestni oznameni. Pokud se vam tam dostali tak, ze je pustila sousedka, ktera ma od vas klice, tak je to samozrejme na tresti oznameni taky. Do bytu vam nema, co kdo lest pokud nejste doma a nejedna se o zakonny vykon verejne moci.

  Vložil tata_FIDO, 20. Únor 2009 - 12:38

  pokud máte plynoměr umístněn ve veřejně přístupných prostorech např. na společené chodbě tak nic nebrání jeho výměně, kterou plynárenská společnost provedla. určitě máte ve smlouvě, že plynoměr je věcí pronajmutou od plynáren, tudíž jejich majetkem. Ostatně informaci o výměně Vám jistě dali předen s nějakým termínem kdy. Pokud máte plynoměr „v bytě“ jak je tam mohla sousedka pustit, má Víš souhlas k takovým to „návštěvám“?

  Vložil Jožo (bez ověření), 18. Leden 2011 - 11:55

  „Ostatně informaci o výměně Vám jistě dali předen s nějakým termínem kdy.“

  Platilo dříve. Nyní plynárny výměnu předem neoznamují, pokud je někdo jiný pustí do domu, neoznamují ji ani v den výměny.

  Jediná obrana je, pokud někoho pouštím do domu a představí se jako plynárny, zeptat se, za kým jdou. Pokud za někým jiným, pak je odkázat přímo na něho a nepouštět je do domu.

  Odečet plynu je tak nekontrolovatelný, neboť není možné ověřit stav na odmontovaném plynoměru.

  Jožo

  Vložil Kales (bez ověření), 20. Únor 2009 - 11:11

  PROC vam to vadi? Plynomer je majetkem plynaren. Citite se necim poskozen/a?

  Vložil Anonymou (bez ověření), 21. Únor 2009 - 11:44

  Je tu problém v tom, že si odběratel nemohl zkontrolovat konečný stav plynoměru před demontáží. A pokud se někdo přepíše a místo nuly napíše třeba devítku, tak může jít o hodně peněz.

  Vložil Anonymou (bez ověření), 19. Únor 2009 - 9:38

  Musíte se podívat do smlouvy, kterou máte uzavřenu na odběr plynu, bude to uvedeno asi ve všeobecných podmínkách, které bývají nedílnou součástí smlouvy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".