Výměna oken - družtevník odmítá vstup

Vložil Martin (bez ověření), 27. Květen 2011 - 12:07 ::

Na úvod.Náš dům byl privatizován v rámci bytového fondu města a za tímto účelem bylo založeno družstvo.Někteří družstevníci si svou kupní část platily hotově, těm bylo poté umožněno převést byty do OV. Zbývající část financovala privatizaci z úvěru u SS. V současné době tedy fungují v domě dva subjekty SVJ a BD,BD které je členem SVJ( vlastní 35 bytů ze 78). V uplynulém roce byla schválena kompletní revitalizace, včetně výměny oken. Tato oprava probíhá v současné době, kdy v prvním kroku jsou měněny původní dřevěná okna. Jeden z družstevníků, tedy osob financujících odkup bytu prostřednictvím úvěru BD, odmítl vstup dodavatel stavby do bytu za účelem této výměny. Jak lze v tomto případě postupovat a prosadit výměnu okna v družstevním bytě? Okno je vyrobeno a zaplaceno.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kveta (bez ověření), 27. Květen 2011 - 13:52

  A zabyva se nekdo tim, PROC odmita vstup? Casto je to jenom vec rozumne domluvy.

  Vložil lake, 27. Květen 2011 - 12:55

  Zajistit vstup do bytu je věcí vlastníka bytu, tedy družstva. Urgujte u družstva umožnění vstupu. Vzniklé vícenáklady spojené s montáží v jiném termínu pak naúčtujete družstvu. Informujte je o tom prokazatelně v předstihu.

  lake

  Vložil Pavel, 27. Květen 2011 - 13:07

  Družstvo má proti kverulujícímu družstevníku páky. Jednak se asi jedná o porušení nájemní smlouvy a jednat se asi jedná o porušení vnitrodružstevních předpisů a pan družstevník může být z družstva vyloučen.

  Jako zástupce SVJ bych to družstvu poradil, ale je to především starost družstva.

  Hezký den!

  Pavel

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".