Volně pobíhající domácí zvířata ve společných prostorech.

Vložil Larsen Nielsen, 23. Listopad 2020 - 21:51 ::

Dobrý večer,

Řešíme ve věžáku problém, kdy sousedka „venčí“ kočky tím způsobem, že otevře dveře od bytu a nechá je volně putovat po chodbě. Ze 6. patra už se jim povedlo dojít až o 2 patra výše / níže a jednou jsem musel jí takto zachránit kočku ze společné lodžie, když si soused během větrání jí nevšiml a zavřel za ní dveře.

Problém je, že jednak se tam toulají kočky a došlo již k jedné šarvátce, kdy pes od sousedů na jednu z těchto koček vystartoval a na mě zase druhá kočka syčela, i když jsem jen šel do 13. patra fotit bouřku z lodžie společných prostor. Neřešili jste již někdy tento nebo podobný problém s domácími mazlíčky? Pokud ano, jak jste to vyřešili, případně co byste doporučili podniknout za kroky?

Děkuji moc za Vaše rady a tipy :)

P.S. Nemám nic proti domácím mazlíčkům, sám miluji kočky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil SVJ spravuje dům (bez ověření), 24. Listopad 2020 - 11:57

  Panelák neslouží chovu zvířat. Už se zde řešilo.

  SVJ spravuje dům, přesněji společné části domu, tj. všechny společné stavební součásti domu a všechno společné technické vybavení domu. SVJ se nezabývá ani nemůže zabývat chováním lidí. Už se zde řešilo.

  Uzamčení zvířete bez možnosti úniku je týrání zvířat, oznamte to.

  Vložil Larsen Nielsen, 25. Listopad 2020 - 13:20

  Děkuji za informaci a uvedení jak to je se společnými prostory,

  Každopádně kočka se nejspíše zatoulala přes otevřené balkonové dveře a soused poté, co chtěl ukončit větrání, si kočky nejspíše nevšiml a takto tam chudák kočka zůstala na lodžii. :/ Všiml jsem si jí, když jsem šel do 13. patra fotit bouřku + zkontrolovat zavření oken a dveří a právě v 8. patře na mě kočka čučela přes okenní tabuli, tak jsem ji samozřejmě pustil zpátky dovnitř, sousedku jsem neupozornil, protože jsem si nedokázal tehdy spojit čí ta kočka je, později jak jsem spatřil často otevřené dveře od bytu v 6. patře a kočka poblíž vypadala stejně jak tehdy při tom incidentu, tak mi hned došlo odkud vane vítr. Naposledy se kočky toulaly na chodbě před týdnem a napočítal jsem celkem 3 kočičáky.

  Vím ještě o jedné kočce, ale tu jiná majitelka venčí před domem na vodítku a ve společných prostorech ji majitelka nosí v náručí, aby nezdrhla. Nemám nic proti zvířatům v paneláku nebo bytovce, když po nich není nepořádek, neutíkají všude možně, neútočí na ostatní lidi a nedělají moc hluku. V takovém případě ať má klidně soused pro mě za mě doma i kapybaru nebo kočkodana :)

  Vložil Tomol (bez ověření), 24. Listopad 2020 - 0:29

  pokud se z toho stalo pravidlo, tak to určitě řešit lze… kočka či pes mimo kontrolu může:

  1. znečistit chodbu
  2. někomu ublížit… ač to bude následek třeba tahání za ocas od dítěte
  3. vběhnout do cizího bytu
  4. přenášet parazity atd

  což už snad stačí i bez dalšího. Oznámit výboru a ať to zkusí majitelce vysvětlit po dobrém, případně pohrozit hygienou.

  S venčením souvisí i povinnost úklidu exkrementů na veřejném prostranství. Pokud majitel po svém psovi neuklidí exkrementy, hrozí mu podle přestupkového zákona pokuta za znečištění veřejného prostranství či veřejně přístupného objektu až do výše 20 000 korun. Takže hledejte bobky.

  Nicméně v našich stanovách právě pro případy „neuklizených loužiček od psů“ chceme zavést sankci. Často je to následek vyběhnutého psa otevřenými dveřmi od bytu, ale končí to u zavřených vchodových dveří. Lze samozřejmě zkousnout, když to po nezbytném dovenčení majitel sám uklidí.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Listopad 2020 - 15:33

  vykonává svoji potřebu na svém kočičím WC a je velmi čistotná. Pokud je majitelka dementní a nemá pro ni kočičí záchod a chová se jako by to byl pes co k tomu říct?

  Vložil Larsen Nielsen, 24. Listopad 2020 - 23:46

  To je sice pravda, že kočka v drtivé většině případů je čistotný tvoreček, na druhou stranu vylekaný nebo teritoriální kocour dokáže s libostí močit všude možně. :/ V mém případě spíše řeším ty kočky kvůli možnému zranění (kočky už syčely na obyvatele) nebo vniknutí do cizího bytu, když už dokázaly obsadit lodžii na chodbě o 2 patra vedle

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".