vodovodní potrubí +stupačky

Vložil anelako (bez ověření), 4. Červen 2017 - 18:31 ::

V našem bytovém domě si dva majitelé vyměnili v průběhu rekonstrukce svých bytů vodovodní trubky ,část stupaček a s tím i zasahovali – měnili stupačky bez schválení ve společné sušárně. Nyní požadují proplacení faktury.Firmu si objednali sami a firma fakturu poslala na adresu společenství. Mají na to právo? Dle mne ne!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Opravil (bez ověření), 5. Červen 2017 - 8:47

  Fakturu za úpravy ve svém bytě nechám vystavit na Vaše jméno, analoko. Mám na to právo.

  Vložil petrsv, 5. Červen 2017 - 7:12

  Jsem názoru, že neměli právo zasahovat do společných částí bez souhlasu statutárního orgánu. Pokud to udělali a nejednalo se o havarijní stav, není možné chtít po SVJ proplacení takových nákladů. Firma, která práce prováděla, nemá od SVJ objednávku, tudíž nemá ani právní nárok na vymáhání nějakých peněz.

  Vložil VN (bez ověření), 5. Červen 2017 - 6:58

  Neměli právo ani zasahovat při rekonstrukčních pracích do společných částí domu , anižby jim k tomu někdo dal souhlas.

  Vložil MartinII, 5. Červen 2017 - 9:05

  Odpověď je jasná a měli byste si s tím vědět rady bez ptaní. Pokud to povolují vaše stanovy (i když o tom pochybuji), nebo když to schválí nejvyšší orgán společenství (tím není výbor) tak ano. Problém je, když takový nesmysl objedná a proplatí výbor.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".