Vodoměry

Vložil Magda (bez ověření), 21. Únor 2018 - 17:36 ::

Dobrý den, chceme si nechat vyměnit bytové vodoměry, firma, která nám na výměnu udělala nabídku, poskytuje záruku 60 měsíců, ale zároveň nám oznámila, že přístroje, které platíme, se nestanou naším majetkem, ale jsou majetkem zhotovitele, tedy firmy. Je to tak v pořádku? Děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 22. Únor 2018 - 22:08

  60 měsíců záruka je nadstandardní nabídka. Nepíšete ale, jak bude znít smlouva, o nájmu? Pak Vm dočasně užíváte. Ale i kdyby ne, záleží na ceně a ať si je klidně nechají. Co s nimi budete dělat?

  Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Únor 2018 - 17:40

  Na něco co Vám nebude patřit? Trochu nelogické.

  Vložil Zdeněk II (bez ověření), 21. Únor 2018 - 21:55

  Magdo, pokud pronájmu bytových vodoměrů odpovídá výše měsíčního (ročního) poplatku za poskytovanou službu, nevidím v tom problém. Je potřeba vyjít z toho, že tato poměrová měřidla budete každých 5 let měnit formou kus za kus za jiná měřidla stejného typu, tudíž nevidím žádnou výhodu v tom, pokud by měly být vašim majetkem a po výměně bylo nutno řešit, zda vám subjekt poskytující servis vodoměrů odkoupí staré vodoměry, které ještě mohou po repasi a úředním ověření znovu sloužit někomu jinému. Pojem servis vodoměrů zahrnuje také další činnosti, jako např. bezplatnou výměnu při poruše měřidla atd. Cena služby za servis vodoměrů samozřejmě vychází z toho, zda se jedná o vodoměry nové či repasované, zda jsou přizpůsobeny na dálkové odečty hodnot registrovaných na těchto měřidlech bez nutnosti vstupu do jednotek, také na počtu odečtů za zúčtovací období, neboť někde se odečty realizují pouze 1 x ročně, někde 4 x ročně a jsou SVJ, která mají operativní systém odečtů v podstatě ke kterémkoli okamžiku, což poskytuje průběžný přehled téměř denní. Podle typu vodoměrů je nutno zvážit, zda vám jsou nabízeny vodoměry tzv. neovlivnitelné, mokroběžné či suchoběžné, jakou mají citlivost z hlediska minimálního průtoku, který jsou schopny registrovat, …atd. Takže pro rozhodování a posouzení, zda je která varianta pro vás vhodná a efektivní, to nejsem schopen s minimem podkladů říci.

  Já se přikláním k variantě, aby služba odpovídala cenově nárokům, které od ní požaduji, protože tyto požadavky navrhuje statutární orgán a předkládá shromáždění k projednání a schválení nejvhodnější varianty.

  Zdeněk II

  Vložil aleš, 21. Únor 2018 - 21:40

  Prováděli jsme vloni v našem domě, kde je 14BJ také výměnu vodoměrů. U nás dle prohlášení vlastníka jsou ve vlastnictví vlastníků BJ. Vyměněné vodoměry nikdo zpět nevykoupil, takže někteří si je nechali, a stejně je vyhodí do sběru, někteří je nechali pracovníkům firmy. Jestliže jde o vodoměry s uvedenou zárukou tak máte jistotu, že případný servis a opravy jsou zdarma po celou dobu platnosti jejich ověření tj. do další nutné výměny. Myslím si, že ta nabídka je O.K. v případě, že půjde o kvalitní vodoměry a dobrou cenu. My jsme takovou nabídku neměli, výměna 1 ks včetně demontáže a montáže nového vodoměru (ne repasovaného)kom­plet přišla na 588,– Kč. Kdybychom dostali nabídku o které mluvíte za cca 400,–/500,– Kč určitě bychom na ni přistoupili.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Únor 2018 - 17:39

  Pokus některý z vlastníků zmoudří nebo se nastěhuje jiný může si dělat se svým vodoměrem co chce. Odmontovat, odmítnou pustit k odečtu a budete nuset účtovat náhradním způsobem podle plochy. Kdybych měl velkou spotřebu tak bych Vás vyučil. Měřidla mají být zásadně v majetku SVJ. Pak také nikdo nevyhazuje vodoměry, které se dají repasovat.

  Vložil jdoucíkolem (bez ověření), 22. Únor 2018 - 20:14

  Vašich příspěvků si vážím a shodou okolností jsem vlastník, který má vodoměr v osobním vlastnictví. No a protože jsem na kordy s SVJ (falšování zápisů, neumožnění nahlížení dle §1179 NOZ, atd.) uvítal bych, jak se toho dá využít, když jsou vodoměry v os.vlastnictví. Můžete mě/nás vyučit/použit?

  Vložil JaVa, 24. Únor 2018 - 15:59

  Gratuluji.Můžete nám,prosím,sdělit kdo Vám ten „váš“vodoměr každých pět let mění a kolik Vás to stojí.

  Děkuji.JaVa

  Vložil soudce z lidu (bez ověření), 24. Únor 2018 - 13:49

  Nijak. Akorát si sám rozhodnout jaký si tam nechat namontovat. Pokud SVJ „poručí“ namontovat s rádiovým odečtem, tak jim můžete na potvoru namontovat bez radiomodulu a hlásit každý rok odečty sám. Vůbec nemáte povinnost je pouštět do bytu k odečtu vašich vodoměrů. Máte sice zákonem uloženu povinnost umožnit odečet měřidel, ale nikde není psané, že je tak možné činit pouze vpuštěním cizí osoby do bytu. Pak nemáte „povinnost“ vyžadovanou SVJ, si od nich nechat kontrolovat vodoměry „jestli se to točí“. Ale i tak je bude žrát, že jsou to vaše vodoměry a vy se jim nemusíte zpovídat. A oni nemůžou vůbec nic.

  Vložil Pozorovatel, 21. Únor 2018 - 20:40

  A co je ve smlouvě? Není tam do zaplacení plné ceny jsou majetkem firmy?

  Vložil VN (bez ověření), 21. Únor 2018 - 18:42

  Jestli si něco koupíte,musí to být vaše. Apropos..nabídek na výměnu vodoměrů mi za život prošlo rukami poměrně hodně , ale nikdy jsem se s Vaším případem nesetkal..Vždy se řešila koupě vodoměrů a montáž…

  Vložil tep (bez ověření), 21. Únor 2018 - 18:02

  Může jít o repasované vodoměry, které firma jen pronajímá. Více by Vám mohla říci firma, která takové vodoměry nabízí. Vyžádejte si i návrh smlouvy o dodávce, ať víte, do čeho jdete. Zkontrolujte si i reference firmy.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".