vlastník terorizující výbor + pomluva

Vložil Marcela Dvořáková, 9. Květen 2013 - 21:02 ::

Prosím o radu, vlastník se odkazuje na stanovy, že má právo na informace, výbor zahlcuje dotazy na A4 (za rok cca 12 dotazů), zasílá požadavky, abychom jinému vlastníkovi odpojili plyn a zašroubovali okna, aby nemohl krmit holuby… Momentálně několika vybraným vlastníkům naházel do schránek informace, že já jako předseda jsem zatajila stav financí,aby nám byly schváleny nehorázné odměny a to v době, kdy SVJ bylo v platební neschopnosti a v důstedku toho, že jsme kvůli záchraně museli schválit zvýšení plateb do FO. Pro pořádek uvádím, že vlastníkům nic zatajeno nebylo, SVJ v platební neschopnosti nikdy nebylo, odměny byly řádně schváleny a jsou nízké (1.400 Kč/měsíc – používám vlastní mobil, platím internet, používám vlastní pc), zvýšení platby do FO bylo řádně schváleno kvůli plánovanému zateplení. Vlastník neměl ani tolik slušnosti,aby tyto výmysly hodil do schránky mně, abych toto mohla uvést na pravou míru. Teď dotazy:

 1. Pokud je ve stanovách, že mají právo na informace, nemůže to přece znamenat, že mě budou bombardovat nesmysly. Nebo ano?
 2. Může vlastník ostatním písemně sdělovat nepravdivé informace a to bez mého vědomí, aniž by byl nějak postižitelný? (Máme zde nové vlastníky, kteří neznají všechny souvislosti a tyto informace je vyděsily)

Děkuji za jakékoliv nápady.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xmartins, 13. Květen 2013 - 15:58

  Odpovídejte např. pouze na 1 podání měsíčně nebo co Vás nebude přetěžovat. Případně požadujte úhradu za kopie dokumentů apod.
  Znemožněte ho před ostatními poukázáním na jeho nesmylná tvrzení – např. zašroubování otevíratelného okna odporuje hygienickým a požárním předpisům.
  Také se mi osvědčilo dát remcalům/potížistům nějaký úkol. Až bude navrhovovat něco rozumného, tak mu to dejte zařídit. Nebo i něco Vašeho.
  Pokud Vás bude i nadále pomlouvat, pohrozte mu žalobou pro pomluvu, příp. ji skutečně podejte.

  Vložil Pavel, 10. Květen 2013 - 11:19

  Marcelo,

  výskyt prudičů v SVJ je spíš pravidlem než výjimkou. :-)) U nás máme „anonymní“ prudiče, kteří ani nemají odvahu se podepsat. Z jejich „návrhů“ však jde poznat i jejich identita. Ale v podstatě na „anonymitě“ nezáleží.

  ad1) Neuvádíte, jaké informace po Vás chce. U nás jdeme cestou prevence a tak pravidelně zveřejňujeme v zápisech z výboru Q výsledky hospodaření, roční účetní závěrky, Zprávu o hospodaření, výsledky výběrových řízení atd.. Čím více informací nabídnete, tím bude menší hlad po těchto informacích.

  ad2) Pokud ten prudič bude sdělovat nepravdivé informace, tak bych uvažoval o soudním řešení až na posledním místě. Se soudy nemám nejlepší zkušenosti. S výplody toho chorého mozku bych se vypořádal v zápise z výboru nebo shromáždění. Napsal bych jeho požadavek/informaci a pokud možno bez emocí bych uvedl, jak je to ve skutečnosti. Rozumní členové předpokládám pochopí. A na nerozumných členech mi až tak nezáleží.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Viktor_SVJ, 10. Květen 2013 - 10:10

  Pokud je ve stanovách, že mají právo na informace, nemůže to přece znamenat, že mě budou bombardovat nesmysly. Nebo ano?

  Bombardovat nesmysly Vas muze kdokoliv a kdykoliv. Je na Vas, jak s tim nalozite. Pozadavky na odpojovani plynu a podobne nereste vubec. Asi by nebylo spatne schvalit upravu stanov, ktera by rekla, jak bude pravo na informace uspokojovano (nahlizeni do ucetnictvi, smluv a podobne). Mistni odbornici Vam urcite poradi, zda je mozne to napriklad nejak omezit/zpoplatnit. U nas to resime tak, ze vsechny doklady jsou ulozeny na spravni firme a pokud nekdo z vlastniku chce k nejake informaci pristup, muze si tam kdykoliv domluvit schuzku.

  Může vlastník ostatním písemně sdělovat nepravdivé informace a to bez mého vědomí, aniž by byl nějak postižitelný? (Máme zde nové vlastníky, kteří neznají všechny souvislosti a tyto informace je vyděsily) 

  Rozhodne neni nijak postizitelny v ramci zakona o vlastnictvi bytu – ale napriklad trestny cin pomluvy (par. 184 trestniho zakoniku) by tohle mohl resit.

  Vložil petrsv, 10. Květen 2013 - 9:11

  Ve spoustě SVJ se najdou lidi, kteří překračují hranici práva na informace, mají jenom kecy a otravovat život jiným jim dělá radost. Jakmile ale onen člověk začne šířit nepravdivé informace, je podle mě na místě se bránit právní cestou. Začal bych doporučeným dopisem, kde bych ho vyzval, aby toho nechal. Když to bude pokračovat, tak to řešte přes advokáta. Nezapomínejte – všechno písemně, všechno archivovat. A samozřejmě informovat slušnou formou ostatní vlastníky.

  Vložil Zdenička (bez ověření), 10. Květen 2013 - 14:40

  Jenže, ono také ve spoustě SVJ je také spousta vyborů, co nechtějí dát nic ke kontrole a nic s nimi nehne. Myslí si, že oni jsou ti nemocnější a nejchytřejší, zvláště jsou to soudruzi, co zahodili knížky a honem se ujali společenství, aby mohli beztrestně manipulovat a brát co jim nepatří a ovce jim odsouhlasí i třetí světovou. Slušný člověk v této zemi nemá nárok na nic. Jedině soud by na ně platil a to oni zase ví, že se tím lidé zabývat nebudou, neb na to nemají nervy, tak se Vám ještě vysmívají do obličeje.

  Vložil Marcela Dvořáková, 10. Květen 2013 - 20:05

  Věřte, že můj případ není, že bych nedávala informace. Dokonce pro vlastníky zařizujeme věci, které bychom nemuseli (opravu nefunkčních lamp před barákem, zjišťování u pojišťovny, čeho všeho se týká „výbuch“ v pojistné smlouvě, kdy budou přistaveny velkokapacitní kontejnery… Paradoxem je, že tento člověk, co pořád něco vyžaduje, požaduje a píše pomluvy, byl v předchozím výboru, na vlastníky řval a tvrdil, že jim do ničeho nic není. Dokonce byl odejit z výboru, jelikož slovně napadl bývalého předsedu před svědky. Tři roky jsem mu vzorně předávala,cokoliv si vymyslel, ale přiznám se, že toho začínám mít dost, jelikož jeho požadavky se stále stupňují.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".