Vlastníci získali nástroj proti zlotřilým správcům

Vložil TN. (bez ověření), 15. Duben 2019 - 14:16 ::

Zákon o hromadných žalobách https://apps.odok.cz/veklep-detail… dovoluje podání hromadné žaloby kýmkoli (zákon nemluví o fyzické osobě, ale o „osobě“, tedy i právnické). SVJ tedy mohou hromadně podat žalobu na svého správce a SVJ může zastoupit opatrovník, pokud je předsedou SVJ dotyčný žalovaný správce a tedy v kolizi zájmů. Stejně tak členové SVJ mohou zažalovat svoje SVJ, např. při nevyplácení podílu z příjmu na SČ nebo vadném vyúčtování, s tím, že následně lze po správci vymáhat náhradu škody (protože připravil vadné vyúčtování). Významně se ušetří prostředky na právní zastoupení při podání hromadné žaloby. V řízení může zastoupit spotřebitelský spolek (pro práva vlastníků však žádný spolek v ČR neexistuje, ale čekám, že se úkolu zhostí AK Klusák, která využívá každé příležitosti, jak podojit SVJ).

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 15. Duben 2019 - 18:55

  Tohle je těžká perverze… Neschopní vlastníci si zvolí stejně neschopný výbor… Pak tahle neschopná sebranka vlastníků se rozhodne dle svých stanov , že si najmou zaměstnance a to správce… Správce je taky neschopný … logicky neschopný zaměstnavatel (SVJ) si nemá šanci najít schopného správce. PS : a co tak odpovědnost statutárního orgánu, který má kontrolovat svého zaměstnance a to správcovskou firmu…

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 16. Duben 2019 - 8:35

  Píšete o neschopných vlastnících, neschopném výboru a neschopném správci.

  Věc potom dospěje prostřednictvím neschopných advokátů k neschopnému soudci a posoudí ji neschopný znalec.

  Pokud znáte advokáta a znalce orientovaného v bytovém spoluvlastnictví, uveďte ho, prosím. Zatím jsem se setkal s několika advokáty a znalci, všichni neschopní. (Ale fakturovat schopní jsou.)

  Vložil Orel (bez ověření), 15. Duben 2019 - 17:33

  Zákon o hromadných žalobách povede pouze k šikaně firem, tvrdí podnikatelé, poslanci i právníci.

  https://archiv.ihned.cz/…sikane-firem

  „Začít platit měl za dva roky. K přichystané verzi se ale koncem minulého týdne sešly značně kritické připomínky od ostatních ministerstev, firem i spotřebitelů. Zákon se proto zřejmě změní a ve hře je i možnost, že v současné podobě nebude vládě vůbec předložen.“

  Vložil Petr Skorpil (bez ověření), 15. Duben 2019 - 15:41

  Podojit, to oni umi.. kvalita bohuzel chybi..

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".