Vícepráce - balkóny

Vložil Anonymous, 31. Srpen 2010 - 15:06 ::

Dobrý den, jsme SVJ o 11 bytech. 8 bytů má balkón, 3 byty ne. Nyní u nás probíhá zateplování domu, které všichni odsouhlasili a s firmou je podepsaná smlouva na konečnou částku! Nyní jsme zjistili, že předsedovi nevyhovuje šíře zateplovacího polyesteru, který je uveden ve smlově s tím, že do všech balkónů dá firma užší,aby bylo na balk. více místa, ale už je to formou vícepráce. 1/ Může předseda rozhodnout sám o takovém postupu a vlastně i o navýšení celkové částky? 2/ Musí vlastníci bytu bez balk. hradit i tyto práce navíc? Předtím nemněli námitky se na úhradách za balk. podílet, ale nyní začínají protestovat! Velice děkuji za odpověď Sesil

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel777 (bez ověření), 3. Září 2010 - 10:24

  Jen jsem se chtel zeptat, mate zazadano taky o dotaci, trebas ZU? Aby pak jeste nebyl problem tady. Nam by se na balkonech hodil taky tenci polystyren. Nekteri se zateplenim bytovky drive nepocitali a ramy oken a dveri si nechali udelat az tesne ke zdi. Nechteli jsme ale riskovat problemy s dotaci, tak jsme se striktne drzeli projektu…

  Vložil sesil (bez ověření), 3. Září 2010 - 19:20

  Dobrý den, ano máme ZU a firma tvrdí, že to nevadí! Dokonce nám to tvrdí i náš stavební dozor! Jen mně mrzí, že na můj dotaz nikdo neodpověděl. Sesil

  Vložil lake, 3. Září 2010 - 21:05

  Sesile,

  předseda zcela jistě takovou pravomoc nemá. V SVJ rozhoduje buď výbor (jako celek), nebo shromáždění - podle toho, jak to máte upraveno ve vašich stanovách. Změna uzavřené smlouvy o dílo by měla být písemná, což znamená podpis předsedy a jednoho člena výboru.

  Podle mne nevznikají žádné vícepráce ani zvýšené náklady pouze z toho důvodu, že se použije jiná tloušťka izolace. Netahá vás stavební firma za nos?

  Pokud jde o snášení nákladů na úpravu balkonů, opět odkážu na váš dokument "Prohlášení vlastníka budovy". Jsou-li balkony ve vlastnictví jednotlivých vlastníků jednotek jako prostory, přístupné výhradně z jednotky, pak v prohlášení vlastníka hledejte komu patří povrch stěn (fasády) těchto prostorů. Je-li společný, podílejí se na zateplení všichni včetně těch, kteří balkony u bytu nemají. Naopak patří-li povrchy stěn balkonu k bytu, platí zateplení svého balkonu výhradně každý jednotlivý vlastník jednotky, ke které balkon přináleží.

  Mohli jste si odhlasovat i jiný způsob přispívání, dokud byl čas. Nyní po zahájení akce nedoporučuji znovu tuto otázku otevírat. Uprostřed hry se nemají měnit pravidla.

  lake

  Vložil Sesil (bez ověření), 5. Září 2010 - 15:24

  Pane,paní Lake, děkuji za odpověď. Sesil

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".