Vibrace v bytě

Vložil Karel (bez ověření), 21. Listopad 2020 - 22:11 ::

Dobrý den, koupili jsme byt vedle fabriky.Kde dělají 12cky.Celej den nám vibruje celej být… Když jsem se ptal lidí co s tím dělají, že si na to zvyklí, že prý majitel jim řekl že je to vyhovující. Ale podle mě to nemůže být pravda. Teď nevím jak to řešit.. Máte s tím někdo zkušenost?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Brněnka (bez ověření), 21. Listopad 2020 - 23:49

  Prodávající vadu prodávané věci uvedl do kupní smlouvy?

  Nebo jste koupil byt „jak stojí a leží“?

  Vložil Petr, 23. Listopad 2020 - 22:00

  „majitel jim řekl že je to vyhovující“

  Zkuste to ze začátku aspoň přes znalce hlučnosti (možná hygiena). Není důležité (je irelevantní), co řekl majitel (asi tedy původce hluku). Bojovat proti hluku apod. je těžké, viz např. obdobné případy v Černých ovcích.

  Na webu např.

  https://frankbold.org/…ovani-hlukem

  Jakou žalobu podat při obtěžování hlukem? Vytvořeno dne 21. 7. 2011 — Aktualizováno dne 10. 1. 2018. Podání žaloby k civilnímu soudu je jednou z možností, jak se bránit proti hluku. Soudní ochrana je potřebná především tam, kde selhaly orgány veřejné správy (zejména krajské hygienické stanice a Ministerstvo zdravotnictví, ale i stavební úřady a úřady obecní) při své povinnosti chránit lidi před nadměrným hlukem. V některých případech se soudní ochrana uplatňuje paralelně vedle ochrany poskytované orgány veřejné správy.

  Související dotazy Může právnická osoba podat sousedskou žalobu proti nadměrnému hluku?

  /Michal Kuk, právník/

  Vložil Čtenář (bez ověření), 23. Listopad 2020 - 22:02

  Zadejte heslo „stavební akustika“. Těžké to sice je, ale ne nemožné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".