větrání ve společných prostorách

Vložil Rada-m25 (bez ověření), 6. Říjen 2017 - 9:21 ::

Zdravím. Rád bych se zeptal na to, zda má někdo zkušenost s tím, že soused v domě neustále otevírá okna na ventilačky. Ne že by tato činnost nějak vadila, nicméně se tak děje i v 10ti stupňových mrazech, co byly loňskou zimu. V celé chodbě o dvou patrech + přízemí jak pak kosa jako venku. Nehledě na to, že je tím ochlazován celý dům a náklady na vytápění jsou samozřejmě vyšší, než kdyby k tomu nedocházelo. Řešil někdo něco podobného?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Cuomoolo (bez ověření), 10. Únor 2019 - 9:58

  Dobrý den, my máme v domě stejné zkušenosti. Jen se nejedná pouze o ventilačky, ale kolikrát o celá okna ( čtyřdílná ) + dveře. Naštěstí jen do dvora a ne už do ulice, aby se pak jeden bál, kdo vám vleze do domu. Soused otevírá naschvál a když jej potkáte, nebo se s ním dáte do řeči … haní vás tím nejpodlejším způsobem. U sebe doma okno neotevře, jen na chodbě. Jako společenství vlastníků jsme to řešili s policií, přestupkovou komisí a nic. Nyní chceme dát zámky alespoň na vrchní díly oken, na které ne všichni dosáhneme. Nevím jestli to něco vyřeší, začne asi s úporností mu vlastní, otevírat spodní díly. Ale ony bohatě stačí ventilačky … Tady nezbývá než čekat, až žlučovitého pána sežere jeho vlastní vypěstovaná nenávist. Mimochodem znám pár lidí, kteři s ním bydleli v předchozím domě a … těm zase dělal jiné věci. Na druhou stranu si říkám, že bydlení s feťáky, hlučnými sousedy a prasaty by bylo horší.

  Vložil Nortonik, 9. Říjen 2017 - 7:31

  Jak řekl Pavel II, nejjednodušší je, pokud dotyčný není přístupný a nemá důvod neustále větrat, odmontovat na čas kliky. U nás jsme k tomu jednu zimu takto přistoupili a problém se již neopakuje. Je to sice drakonické opatření, ale „komu není z hůry dáno, tomu není pomoci“ :)

  Vložil JarekSVJ, 8. Říjen 2017 - 18:40

  Pokud jich otevírá tak jich zavírej.....

  Vložil * (bez ověření), 7. Říjen 2017 - 2:15

  Zkusili jste se souseda zeptat, proč větrá? Nemá problém s dýcháním v zakouřeném prostoru? Nebo v jinak špatném vzduchu? Pak by třeba pomohlo odstranit příčinu větrání domluvou tomu, kdo vzduch činí pro něj závadným. Musíte si uvědomit, že ne všichni lidé jsou zdraví, že jsou mezi námi také třeba alergici apod. a i ti mají nárok na život. Takže odstraňte příčinu toho, proč soused větrá, a třeba už budete mít všichni pokoj.

  Vložil Mrzout, 8. Říjen 2017 - 20:40

  Zkusil „větrač“ sousedovi říct proč větrá?.......­.............­.....magore

  Mrzout

  Vložil Bvp (bez ověření), 7. Říjen 2017 - 20:17

  Můžete mi prosím Vás definovat „jinak špatný vzduch“ ? U nás se ve společných prostorách nikdy nekouřilo! Moje manželka a syn má alerii na co si jen vzpomenete a nikdy neotevřeli okno na schodišti. Myslím si, že vyjít pěšky pár pater nikoho nezabije a stráví cestou do práce/školy a zpět domů na schodišti jen pár minut. Zajímavé je,že zrovna lidi kteří otevírají okna ve společných prostorách mají celý den v bytě zavřené všechny okna. Tuto situaci řeším druhým rokem, byl jsem doma 8 měsíců, tak jsem měl možnost sledovat celou situaci. Kolikrát když větrám doma v bytě, tak jde zvenku takový „čistý“ vzduch, že se i mě co nevím co je alergie těžko dýchá a je mi na zvracení. V létě když kvete řepka, tak mám žluté parapety uvnitř bytu. Nejsem proti krátkodobému vyvětrání, ale větrat v topné sezóně celý den ventilačkama???

  U nás vidím příčinu v osobě toho konkrétního človeka, který větrá proto, aby mohl vyvolávat konflikty, neuklízí atd. Co z toho, když porušuje domovní řád, na to není žádný postih. Vystěhovat ho nemůžeme, domluva nepomáhá! A takových lidí je všude po republice!!!

  Vložil BVP (bez ověření), 6. Říjen 2017 - 11:19

  Dobrý den,u nás máme stejný problém. Domluva nepomáha, sankce neexistuje. Zvažovali jsme dát na okna ve společných prostorách kliky na zámek (sám je mám v bytě, kvůli dětem) a v topné sezóně prostě zamknout okna. Jiné řešení neexistuje! Rád si nechám poradit. Bohužel je v tom trochu háček a to, co v případě požáru-nepovažuje se i okno jako únikový východ??? Poradte, prosím.

  Vložil Alenka (bez ověření), 28. Duben 2019 - 18:11

  My to máme v domě bohužel také , akorát s tím, že okna na zámek otvírá člen představenstva a otevře, zamkne a okna se nedají už zavřít. Je to i velkých mrazech nebo vedrech. Argumenty, že je barák plesnivy, ale myslím, že je to právě takovým vetravim. Nehledě na tom, že je všude průvan a lidé triskaji pak dveřmi. Asi na to žádný lék neni.

  Vložil BVP (bez ověření), 7. Říjen 2017 - 0:06

  Základní požadavky na zajištění požární bezpečnosti bytových domů, které musí v případě požáru stavební objekt splňovat: ● Umožnit bezpečnou evakuaci osob z objektu

  • úniková cesta musí mít zajištěno předepsané odvětrání – jedná
  se zejména o schodiště bez oken,
  • na schodišti s okny musí být umožněno jejich otevírání
  Vložil tgřt (bez ověření), 6. Říjen 2017 - 19:34

  z bezpečnostních důvodu nelze kliky uzamknout ikdyž by to bylo nejlepší řešení

  Vložil a neřeknu (bez ověření), 10. Únor 2019 - 15:05

  U nás jsme měli situaci, kterou popisuje VN (My jsme se podobné případy). Způsoboval ji předseda osobně a hrdě. Ve dne v noci, v létě v zimě hulil na chodbě. Nyní instaloval zamykací kliky a prosklené krabičky s klíčem. Kontrola HSZ prošla. Takže to lze.

  Vložil Mrzout, 8. Říjen 2017 - 20:45

  Vyjmenujte bezpečnostní důvody

  Mrzout

  Vložil VN (bez ověření), 6. Říjen 2017 - 9:50

  pokoušeli v minulosti řešit domluvou. Někdy jsme byli úspěšní , někdy nikoliv… Nicméně , pokud někdo otevírá okna v mrazu, dochází k ochlazování domu a tím vyšším nákladům za teplo…je otázka pro nějakého odborníka, zda tyto náklady lze nějak odborně odhadnout. Dle mého názoru dotyčný působí všem škodu , kterou by měl uhradit…

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Říjen 2017 - 23:35

  V praxi jsou dvě možnosti. Buď odmontovat na zimu kliky nebo dát dotyčnému přes hubu. Zaplatit energetický audit v řádu tisíců a pak dokazovat kdo kdy co otevřel na jak dlouho a kolik to bylo tepla je poněkud hloupoučké řešení.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 6. Říjen 2017 - 23:36

  Ještě bych pochopil, kdyby na chodbě někdo hulil a dotyčný chtěl smrad vyvětrat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".