Velni studená podlaha v bytě

Vložil Pavel Dolejš, 7. Leden 2013 - 20:25 ::

Dobrý den . Poradí někdo prosím.Bydlím v prvním patře čtyř poschodového domu.Pod bytem se nachází vchod a technický vchod kde není žádné topení,tím pádem při chladnějším počasí,nemluvě o mrazech je v těchto prostorách teplota i jen tři stupně nad nulou.V bytě při těchto podmínkách naměříme u podlahy jen 16–17 stupnu.Neví někdo zda li se řeší minimální teplota ve společných prostorách domu nějakým předpisem či vyhláškou.Svj náš problém nezajímá.Děkuji.
Pavel Dolejš.ku­doo@centrum.cz

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xmartins, 12. Květen 2013 - 23:14

  Pravděpodobně Vám pomůže zateplit strop v místnostech pod Vašim bytem.

  Ohledně teplot v různých prostorech můžete zkusit:
  Vnitřní výpočtové teploty dle ČSN EN 12831 a doporučené relativní vlhkosti vzduchu dle ČSN 06 0210
  Teplota v sousedních nevytápěných místnostech dle ČSN 06 0210

  Vložil Tomáš Prokeš (bez ověření), 7. Leden 2013 - 23:17

  Dobrý den, bydlíme v Liberci a obdobný problém řešíme již 8 let – neúspěšně. Problém tkví v osobě pana předsedy – důchodce, který zde vládne železnou vůlí a koho neukecá toho otráví. Zbytek lidí se již jen veze … Zkoušeli jsme vše možné, vysvětlování, přesvědčování … Náš panelový dům je také o 4 patrech, podsklepený. Všechna sklepní okna jsou k ničemu a pokud někdo zapomene zavřít dveře máme ihned o 2 stupně méňě. Realita je taková, že jsme již provedli měření a v rohu bytu u podlahy nezávisle na venkovní teplotě je 10 C a samozřejmě občas plíseň. Tu mají i jiné byty ve vyšších patrech na jižní straně, která jak nyní víme se zateplovat nemusí, protože je osluněná ?… Dokonce si na ženu v době šestinedělí pozval velké poradce z družstva, kteří ji opět přesvědčovali dle zvoleného schématu … Oni přeci ve 3 patře mají tepelnou pohodu. Většina lidí v domě náš problém chápe, je překvapena jak to vydržíme ale podporu nám nedají – netrápí je to. Tak bych mohl pokračovat. Rada je zkusit to přehrát na peníze všech (termovize, úniky, energetický štítek budovy) Aktuálně zkouším najít údajnou změnu v zákoně od 1.1.2013 dle které spodní byty budou zvýhodněni. Perlička na závěr – po letech přesvědčování máme nyní alespoň vlastní kotelnu a 50% ceny teplárny. Ihned po spuštění jsem reklamoval sníženou teplotu vody – nastavena jen na 50 C u kotle v zásobníku. Takže další boj ale tam jsme našli snad oporu v ČSN EN 806–2. Buďte rád kde bydlíte. 16 Stupňů máme někdy v 1 m výšky.

  Vložil Pavel Dolejš, 8. Leden 2013 - 20:25

  Dobrý den, četl jsem Váš komentář to samé v bledě modrém.dnes nemám čas to podrobněji rozebrat ,ale v následujících dnech připojím ještě pár postřehu.Pavel Do­lejš

  Vložil Elis (bez ověření), 8. Leden 2013 - 8:04

  Pročpak si sklepní okna nevyměníte.

  Vložil Tomáš Prokeš (bez ověření), 10. Leden 2013 - 21:17

  Dobrá otázka. Předně je nutné vědět, že náš dům je plný ing., jak s radostí říká moje žena a předseda je navíc z bývalého výzkumáku … Je tvrdohlavý, co si umane se musí stát a prosadí si vše ač to má hlavu a patu či ne. Argument ať je jakýkoli se vždycky hodí. Bohužel tato česká vlastnost vítězí více a více v krajinách českých. Dala by se sepsat již kniha o akcích co nejsou vůbec logické a které si jeden senilní člověk prosadí kombinací šikovné taktiky, převracením pravdy, manipulacemi a na druhé straně neochotou ostatních spojenou s liknací, lenivostí a frustrací. Sám patřím mezi inženýry a jsem pouze frustrován 8 lety neustálého boje. Vždy jsem byl žádán o argumenty, nyní obracím list a dožaduji se již jen svých práv na podkladě norem, nařízení apod. K věci: Okna nejsou potřeba, únik je malý. To že navíc zatýká svislou izolací nevadí, dáme na lodžie okapy a bude vše OK. Na zbytek domu asi neprší a to nestýká dolů, že? Únik je ale tak malý, že proti úniku ve stoupačkách musíme něco dělat. Takže snížíme teplotu teplé vody na 50C. To, že přestanou fungovat termostatické baterie je problém nesouvisející s nízkou teplotou vody, ale musíme bádat čím asi vznikl. I největší pitomec ví, že ztrátami z 50 těžko znovu 50 udělá, že … To je jako o té babce co měla dvě jablka, jedno dala dědovi ať mají stějně. Mám pokračovat?

  Vložil Elis (bez ověření), 10. Leden 2013 - 22:07

  Pane Prokeši předseda sám o sobě není společnství. Podle toho co uvádíte vaše společenství nefunguje tak, jak by mělo. Předseda si přece nemůže dělat co chce, předseda není společenství. V předchozím uvádíte také nějaké družstvo. Kterépak družstvo v Liberci Vás tahá na cezené nudli. Sklepní okna je potřeba vyměnit, pohoda ve sklepních prostorách a tím pádem i v domě je nesrovnatelná.

  Vložil Prokeš (bez ověření), 27. Leden 2013 - 21:35

  Dobrý den,

  všechno svatá pravda. Ale znáte boj s větrnými mlýny? Všem to takhle krásně léta vyhovuje. Nic nemusí dělat a tak do ostré konfrontace jdu povětšinou sám. SBD Pozemní stavby Liberec nám sem zaslali „poradce“ – shodného příjmení jako náš předseda. Dcera to ani snacha není.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".