Vedení plynového potrubí

Vložil Irena Smutná (bez ověření), 23. Září 2018 - 15:43 ::

Bydlím v domě s 8 byty v osobním vlastnictví, kde nikdo z nás, kdo vytápí byt plynem, nemá trubky s plynem vedené veřejně přístupnými místy. Vím, že legislativa zákona ukládá povinnost tento stav změnit tak, aby potrubí vedené mimo byt bylo přístupné. Nevíte od kterého data tato povinnost nastává? Hrozí mi nějaká pokuta za nedodržení této povinnosti? Děkuji za odpověď. Smutná

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Září 2018 - 16:54

  Nicméně pro Vás platí, že domovní plynový rozvod je zhotoven a umístěn podle projektové dokumentace, která byla součástí stavebního povolení a takto i pravomocně kolaudována. Nikdo nemá povinnost měnit kolaudovaný stav.

  Vložil Petr, 24. Září 2018 - 12:20

  Pro odborný komentář se obraťe na dodavatele plynu. Energetický zákon (snad aktuálně 458/2000 Sb.) rozlišuje pokud vím plynovodní přípojku (patří dodavateli plynu), a odběrné plynové zařízení (OPZ) patřící vlastníkovi nemovitosti a vlastníkovi bytu. Rozlišuje se na domovní rozvod (od HUP k uzávěru plynoměru), na spotřební rozvod (od plynoměru k uzávěru spotřebiče) a na připojení spotřebiče.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 24. Září 2018 - 16:57

  Dodavatel plynu, lépe řečeno obchodník žádné technické dotazy neřeší. Distibutor pak jen distribuční síť po hlavní uzávěr domovní přípojky. Tyto věci řeší pouze projektanti a potřebné znalosti mají i zhotovitelé a především revizní technici. Dotaz paní evidentně směřuje k OPZ.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".