Válečný balíček se Síkelovi hroutí

Vložil Pavel, 18. Srpen 2022 - 8:22 ::

Po včerejším jednání vlády vyslal premiér signál: „Nikdo nebude chodit občany kontrolovat do kuchyně, jak mají nastaveno topení.“ Nevím, zda to znamená, že do ostatních místností mimo kuchyně kontroly budou chodit, nebo že ta nesmyslná Síkelova vyhláška o teplotách vůbec nebude. Uvidíme.

A zároveň přišel s dalšími dvěma myšlenkami vztahujícími se k energetické kri­zi.

Jednak se má prověřit, zda dodavatelé energií vyměřují lidem zálohy odpovídající spotřebě a ceně. Vzhledem k tomu, že se jedná o několik miliónů smluv a první výsledky mají být již příští týden, není to malý úkol. Uvidíme co bude za výsledek.

Dále se má zajistit, aby náklady na bydlení včetně služeb byly maximálně do 30% (v Praze do 35%) příjmů. Co bude nad tuto hranici zaplatí stát. Jako předvolební heslo dobrý. Tedy pro určitou část voličů. Jak je to reálný příslib pro jednotlivce si může každý ověřit:

https://www.e15.cz/…rok-a-zadost#…

Škoda, že se řeší pouze důsledky, a to velmi částečně, a nikoliv příčiny.

Hezký den!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Emisní povolenka (bez ověření), 18. Srpen 2022 - 10:15

  Jednou z příčin zdražování energií jsou emisní povolenky. Je sice dobré, když se snižují emise v EU, nic proti tomu, ale pokud se o snižování emisí bude na základě zelené ideologie snažit jen EU, tak se výroba přesune z EU a globálně se celé Zemi nijak nepomůže. Ale to je asi pravý záměr emisních povolenek, zlikvidovat výrobu v EU a zbavit se konkurence.

  https://www.parlamentnilisty.cz/…grafy-711620

  Vložil abc (bez ověření), 18. Srpen 2022 - 9:23

  Blíži se volby. Vláda zločinců vysílá signály. Odporné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".