Užívání společných částí

Vložil Zdeněk Krapítek, 31. Květen 2019 - 9:58 ::

Dobrý den, při plánované rekontrukci sklepních prostor /společné vlastnictví SVJ/ budou vystavěny nové koje,které budou vyzděny pouze do určité výše, nahoře volný prostor. V tomto případě by nemělo dojít ke změně podílů na společných prostorách.Jeden ze členů chce však koji vyzděnou až ke stropu, tudíž jako soukromé vlastnictví. Dle našeho názoru by došlo ke změně podílů na společných prostorách, nutný souhlas všech členů SVJ a současně provedena i registrace notářem nebo na katastru…Prosím o odpověď vč. paragrafu, kterým bychom mohli výsledek dokladovat. Děkuji, Zdeněk Krapítek

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 1. Červen 2019 - 22:57

  Problém …budou vystavěny nové koje,které budou vyzděny pouze do určité výše, nahoře volný prostor. V tomto případě by nemělo dojít ke změně podílů na společných prostorách … Jeden ze členů chce však koji vyzděnou až ke stropu, tudíž jako soukromé vlastnictví. Dle našeho názoru by došlo ke změně podílů na společných prostorách,
  Píšete, že sklep je SV, tedy kóje užíváte. Jakým způsobem se změní plocha, když bude vyzděno až do stropu? Když už, tak se změni všem, laťky vs zeď. Proč nevznikne soukromé vlastnictví všem? I vy budete mít kóji až ke stropu, ne? Ať si vyzdí do stropu, ale za své (nebo všichni, důvodem je zřejmě ušetřit). Co máte v kupní smlouvě, v PV? My ani u laťkových kójí nemáme latě až ke stropu, co s tím?

  Vložil Petr123 (bez ověření), 31. Květen 2019 - 10:13

  Ke vzniku samostatné nebytové jednotky je třeba změna dokumentu Prohlášení vlastníka budovy, se kterou musí souhlasit úplně všichni vlastníci. Dojde tím totiž ke změně podílů na společných částech domu. Příslušný paragraf naleznete v novém občanském zákoníku v oddílu týkající se Prohlášení vlastníka.

  Vložil Zdeněk Krapítek, 31. Květen 2019 - 14:09

  Děkuji, s pozdravem,Zdeněk Krapítek

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".