Uzavřít vodu v bytě majitel nepřítomen.

Vložil Petr3211 (bez ověření), 13. Září 2016 - 12:16 ::

Dobrý den, Mám dotaz jeden z vlatníků se v bytě nezdržuje a je dlouhodobě mimo republiku. Z jeho bytu prosakuje voda do spodního bytu. Né moc, mokrý flek je cca 15×15cm. Tedy nemá cenu zavírat celou stoupačku.Na vlastníka nemá nikdo kontakt v zahraničí je schovaný před zákonem v cz mu hrozí vězení. Jak se postupuje,abych mohl zavřít vodu u něj v bytě. Děkuji předem za vaše odpovědi .Petr.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Aa (bez ověření), 13. Září 2016 - 15:58

    U nás jsou stoupačky vedeny v šachtě mezi koupelnou a kuchyní. Zbyvá tedy jen možnost násilného otevŕení bytu. Ještě dotaz: Nemáte-li na vlastníka kontakt, jak hradí náklady na provoz domu?

    Vložil Petr3211 (bez ověření), 15. Září 2016 - 10:31

    Koupil si u nás byt před 3 měsíci a za 10 dní utekl před zákonem někam do zahraničí.zálohu nezaplatil ani jednu.už to řešíme dle stanov ale bude to boj na dlouhou trať s nejistým výsledkem.:( .problém s vodou byl vyřešen tak že zamečník byt otevřel za asistence policie sepsán protokol a byt znovu uzamčen ale i zapečetěn.

    Vložil JaVa, 13. Září 2016 - 12:57

    Pokud se jedná o případ poškozování společného majetku, jedná neprodleně statutární orgán(§ 159 NOZ).V případě požkozování majetku jiného vlastníka,jedná nejprve požkozený a pak SVJ.Je nutné se obrátit na obecní policii a za její přítomnosti nechat odborníkem byt otevřít,havarijní stav odstranit a poté opět úředně zabezbečit proti cizímu vniknutí.To vše na náklady SVJ,jehož výbor vynaloženou částku předá k úhradě vlastníkovi inkriminovaného bytu.Doporučuji vše podrobně zdokumentovat.JaVa

    Vložil TN (bez ověření), 13. Září 2016 - 18:05

    Policie není povinna asistovat u otevření bytu svépomocí, byť jde o havárii. Nebude-li tedy policie chtít být přítomna, i tak je nutno byt otevřít a závadu odstranit – doporučuji alespoň za přítomnosti tří svědků, kteří nejsou členy výboru.

    Vložil JaVa, 13. Září 2016 - 18:26

    V úvodním příspěvku je uvedeno,že se zcela jistě nejedná o havárii,která může způsobit škody většího rozsahu na majetku či dokonce ohrozit životy obyvatel v domě.Jedině v takovém případě, lze Vaše řešení použít, poněvadž by se jednalo o nebezpečí z prodlení.V tomto případě bych to moc nedoporučoval.JaVa

    Vložil TN (bez ověření), 13. Září 2016 - 19:24

    Reagoval jsem na vaši radu přivolat policii. Policie vás pravděpodobně nevyslyší a policejní statisty nedodá.

    Vložil Taisa, 13. Září 2016 - 20:21

    Možná spíše Městská policie? My jsme je jednou zavolali ke kauze 2 vlastníků, kteří si dělali naschvály. Sice se omlouvali, že nám to nemohou vyřešit, ale přijeli a nafotili si to, což by ve výše uvedeném případě mohlo stačit.

    Vložil Petr3211 (bez ověření), 13. Září 2016 - 13:03

    Děkuji za informaci.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Září 2016 - 15:34

    pokud to je technicky proveditelné, je vybourat zeď z chodby až ke stoupačce, instalovat ochoz s uzávěrem přístupným z chodby a ten nechat uzavřený. Je to m.j. dobrý metr na dlužníky.

    Vložil Emilie H. (bez ověření), 13. Září 2016 - 15:45

    Můžu se do Vašeho bytu taky z chodby nabourat?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".