Ustavující schůze a Covid

Vložil zdbo, 13. Listopad 2020 - 12:26 ::

Dobrý den, letos v létě bylo na katastr nemovitostí vloženo prohlášení vlastníka a na 1.12. byla u nás v domě svolána ustavující schůze. Řeší nějak Lex covid tento případ? Ustavující schůze se asi per rollam konat nedá. Lze tuto schůzi odložit? Jedná se o 92 bytových jednotek (2 vchody panelového domu) Děkuji zdbo

  • Koronavir

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Justitianus, 14. Listopad 2020 - 6:03

Pane zdbo, ono je bezvýznamné kolik je v domě jednotek. Důležité je kolik je vlastníků jednotek. Pokud je snad 92 různých vlastníků jednotek, pak je jen minimální šance že by se na tuto schůzi dostavili VŠICHNI. Takže na ustavující schůzi byste ty stanovy tak jako tak neschválili.

Uvědomte si že žádná ustavující schůze se nejspíše konat nebude. Mimořádná opatření nebudou do té doby odvolána. Raději tedy tu schůzi rovnou zrušte.

Postupujte podle druhé možnosti, kterou zákon připouští: každý vlastník jednotky/jednotek se zastaví u notáře a podepíše stanovy jako veřejnou listinu. Už Vám to zde popsal Hubert (a dostal za to minusy od místních blbečků).

Justitianus

Vložil radka2222 (bez ověření), 13. Listopad 2020 - 14:22

budou prodloužena omezení a nouzový stav, tak se samozřejmě konat nesmí.

Vložil Svolal (bez ověření), 13. Listopad 2020 - 14:34

„pokud budou prodloužena omezení a nouzový stav, tak se samozřejmě konat nesmí.“

Pokud budou prodloužena omezení a nouzový stav, tak se samozřejmě konat nesmí presenční formou.

Shromáždění dálkovou formou je možné i mimo nouzový stav.

Vložil radka2222 (bez ověření), 13. Listopad 2020 - 14:37

třeba formou videokonference, že? :-)

Vložil Hubert (bez ověření), 13. Listopad 2020 - 14:48

Nemaji stanovy … ty teprve budou odsouhlasovat Maji pripravny vybor, ktery to povede do nejblizsi moznosti ustavujici schuze s ucasti notare, nebo se primo poradte s notarem, je moznost udelat diskuzi elektronicky a zakladaci listiny jednotlive podepsat u notare

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".