Uříznutý radiátor

Vložil Eva JAklová, 3. Červen 2015 - 14:05 ::

Dobrý den, při rekonstrukci bytu jsem uřízla radiátor v kuchyni. Překážel mi při rekonstrukci a vím, že bych jej stejně nepoužívala. 4 roky se nic nedělo radiátor nikomu nechyběl,platila jsem protápění ostatních nájemníků podle m2, ale teď, když nám montovali el.měřáky, jsem byla vyzvána, abych radiátor opět vrátila zpět. Má SVJ na to nějaké právo, ve stanovách není psáno, že nemohu s radiátorem manipulovat. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil roztomily, 3. Červen 2015 - 15:30

  Dobrý den, bohužel nejspíše budete muset radiátor vrátit zpět. Záleží na prohlášení vlastníka zda tam náhodou nemáte uvedeno že radiátory jsou majetkem vlastníka. Většinou jsou ale radiátory součástí otopné soustavy a není možné do soustavy zasahovat. Odstranění radiátoru může mít devastační vliv na termické vyvážení celé topné soustavy. Druhým problémem může být pokud Vás čeká změna ekvitermní křivky a v případě přechodu na nízkoteplotní vytápění již nebudete schopna pokoj řádně vytopit.

  Vložil nad (bez ověření), 3. Červen 2015 - 15:17

  Podívejte se do prohlášení vlastníka, jestliže je uvedený v prohlášení jako společná část, a předpokládám že tomu tak bude, pak jste se dopustila neoprávněného činu a měla by jste to uvést do původního stavu, tj. i typ a velikost radiátoru musí být stejná.

  Vložil PavelII (bez ověření), 5. Červen 2015 - 14:56

  Velikost je možné zvolit podle nových prostorových poměrů.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".