úprava terasy

Vložil Dalibor Krejčí (bez ověření), 23. Červenec 2021 - 19:22 ::

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jaké mám pravomoci zastřešit si svou vlastní terasu u bytové jednotky prosklenou odlehčenou střechou (něco jako zimní zahrada), přičemž ukotvení střechy bude výhradně v podlaze mé vlastní terasy a nebude kotveno do zdí sousedů. Musím tuto úpravu hlásit na stavební úřad ? Musím tuto úprava hlásit na shromáždění SVJ ?Jedná se o úplně nový dům, bytové jednotky budou předány v srpnu 2021.

děkuji za pomoc

s pozdravem Dalibor Krejčí

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kulisák (bez ověření), 28. Červenec 2021 - 0:18

  Dejme tomu, že je to váš pozemek v katastru.

  Bez SÚ se dle mého názoru obecně s pevným zastřešením (přístřešek) obejdete jen v tom případě, že podepřeně zastřešení (jde o stavbu) je <25m2 a dodržíte odstup 2 metry od sousedních pozemků.

  Což jistě nesplníte, takže začněte dotazem na SÚ a obstaráním písemných souhlasů sousedů.

  I kdyby to bylo jinak, tak je slušnost sousedy s vaším záměrem seznámit. V případě SVJ pak asi všechny členy. A jelikož jde o změnu vzhledu, pak bude možná nutný souhlas všech, nevím.

  Nicméně na obecném pozemku to jde obejít pergolou (ta nemá pevné zastřešení, ale lamely nebo hadr), to není stavba, viz metodický pokyn MMR.

  Vložil Justitianus, 23. Červenec 2021 - 19:49

  Nenapsal jste to nejdůležitější: vše co je o terase uvedeno v prohlášení. Až nám to napíšete, teprve pak bude mít smysl zabývat se podstatou Vašeho dotazu.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".