Úmrtí člena - kde zjistit dědice?

Vložil Sokol19 (bez ověření), 18. Červen 2018 - 11:41 ::

Dobrý den, prosím o informaci, kde je možné zjistit dědice po členu SVJ? na koho se obrátit? Před delší dobou došlo k úmrtí člena, víme, že měl dceru, ale nemáme kontakt, byt nikdo na sebe na katastru nepřepsal a dluh na bytě narůstá. děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil soudce z lidu (bez ověření), 18. Červen 2018 - 12:18

  Místně příslušný soud, dědické oddělení.

  Vložil Petr, 18. Červen 2018 - 15:20

  „dluh na bytě narůstá. děkuji“. Z textu není vůbec jasné, zda dluh byl před úmrtím, či zda počítáte dluh až po dni úmrtí. Pokud nemá (ke dni úmrtí) dluh na příspěvcích, může (ale nemusí) mít ke dni úmrtí dluh na službách, což nelze ale vyčíslit před vyúčtováním.

  Dědic je nezpochybnitelný až po skončení dědického řízení, což trvá několik měsíců. Překvapivé je, že se dcera o byt nezajímala. Možná v něm byla aniž to víte. Měli byste nechat za dveřmi vzkaz.

  Na příslušném soudu se dle rady „soudce z lidu“ ptejte. Snad vám prozradí, koho kvůli dědictví obeslali. Hledejte také zde v diskusi „úmrtí člena“ apod.

  Nevím, jak notář vyhledává věřitele. Musí se zřejmě přihlásit sami, viz

  www.jaktak.cz/…-rizeni.html

  dumfinanci.cz/clan­ky/4628-jak-prihlasit-pohledavku-za-zemrelym/

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".