Umístění kontejnéru na domovní odpad

Vložil Anonymous, 10. Prosinec 2007 - 15:15 ::

Dobrý den, můžete mi, prosím, někdo poradit jak řešíte vyhlášku č. 5/2007 magistrátu hl. města Prahy, konrétně § 6 písméno b)vlastník objektu umístí sběrné nádoby v domovním vybavení. Podle mých informací musíme kontejnery na domovní odpad umístit v domě. Tato povinnost bude v 1 čtvrt. 2008 kontrolována a penalizována.Žádal již někdo o pronájem pozemku pod kontejnéry ? Děkuji za odpověď Jan.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil G.X, 10. Prosinec 2007 - 19:26

  Dobrý den,

  pokud mám aktuální znění, pak z vyhlášky neplyne povinnost mít nádoby uvnitř domu:

  § 6

  1. umístí sběrné nádoby na směsný odpad v domovním vybavení v souladu se zvláštními předpisy 13)

  Pramen 13 = Čl. 50 odst. 3 a 4 vyhlášky č. 26/1999 Sb. hl. m. Prahy, o obecných technických požadavcích na výstavbu v hlavním městě Praze.

  (3) Každý bytový dům musí mít zabezpečenu funkci shromažďování komunálního odpadu, utříděného podle druhů. Pokud v domě nelze vymezit prostor pro vlastní zařízení na shromažďování komunálního odpadu, musí být v přiměřené vzdálenosti mimo dům vymezena plocha pro umístění sběrných nádob na komunální odpad s napojením na pozemní komunikaci .

  G.X.

  Vložil Anonymous, 13. Prosinec 2007 - 9:15

  Řešíme podobný případ jako nájemník s kontejnerem pod okny.Co to znamená přiměřená vzdálenost mimo dům?Děkuji.Janebová

  Vložil 566a567, 14. Prosinec 2007 - 1:56

  No, vzdálenost popelnice nebude určena žádným veřejným předpisem. Aspoň jsem žádný takový nenašel.

  Pokud se nedohodnete s tím, kdo Vám popelnice rozmisťuje (pravděpodobně městský úřad), jako se o to pokoušíme my, pošlete podnět na Českou inspekci životního prostředí.

  Bude dobře, když ten podnět bude obsahovat i návrh řešení.

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 11. Prosinec 2007 - 7:01

  Děkuji za odpověď. Bohužel při dotazu na Magistrát hl.m. Prahy jsem dostal odpověď z právního oddd., že touto vyhláškou se situace mění a kontejner musí být v domě. Pokud budeme mít kontejner v roce 2008 na pozemku magistrátu bez nájemní smlouvy tak s tohoto stavu budou plynou sankce. Tuto informaci jsem dostal i od zástupce společnosti, kteří vyváží odpad z našeho domu. Asi celou problematiku budu muset otevřít s místním úřadem. S pozdravem Jan

  Vložil 566a567, 11. Prosinec 2007 - 8:50

  Milý Jendo,

  ještě mne napadlo, protože také řešíme podobný problém – máme velkoobjemový kontejner přímo pod oknem ložnice – chuťovka, že pokud tohle po vás Magistrát mermomocí chce, zkuste zaintervenovat na ČIŽP, že na to nemáte v domě prostor, a že to akorát „zavání“ zavlečením škůdců a infekce.

  Ačkoli je právem Magistrátu o tomto rozhodnout, zkusil bych to. Přece jenom proto, že jste v Praze, nebudete trpět víc než v jiných městech. Za odpadky platíte jistě každá osoba tu maximální částku 500,–- Kč, tak ať Vám za ni zajistí něco lepšího. I když momentálně nevím co.

  Tajaktak mi to od Magistrátu přijde vyloženě sprosté.

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil ajutova, 9. Říjen 2008 - 21:26

  Dobrý den, poradíte mi někdo dobrou firmu v Praze? Viděla jsem na sídlišti, že si nechali kolem kontejnerů udělat takovou klec s plastovou stříškou. Vypadá to moc hezky, ale není tam nikde reklama, kdo to vyrobil. Nemáte s tím někdo zkušenost?

  Děkuji za typ. Alena

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".