umístění klimatizace

Vložil Eva Nováková, 29. Srpen 2010 - 19:31 ::

Chtěla bych se zeptat, je možné umístit klimatizaci do světlíku, který je v listu vlastníka označen,jako společný prostor, bez souhlasu všech vlastníků?Kli­matizace působí dost hluk a majitel se ohání, že má zkolaudovaný bytatudíš i umístění klimatizace. Děkuji za odpověď Eva

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jarda L. (bez ověření), 19. Září 2010 - 8:59

  Jde o neoprávněné užívání společných prostor domu (bez ohledu na hasičské předpisy a hladinu hluku).

  Máte právno požadovat odstranění předmětů umístěných neoprávněně ve společných prostorách domu, a to na náklady jejich majitele.

  Kolika procenty by mohlo společenství dát část společných prostor do nájmu řeší zákon.

  Už se to zde řešilo.

  Jarda L.

  Vložil Steve (bez ověření), 29. Srpen 2010 - 21:24

  U nás jsme řešili obdobný problém a podle mého „právního“ rozboru „vzorových stanov“ (představující pomyslný práh zákonosti možných úprav limitů a postupů schvalovaných shromážděními SVJ) bych se přikláněl v souladu s čl. VII. odst. 3 písm. n), p) „vzorových stanov“ k vydání souhlasu více jak 50 % všech členů SVJ. Pokud není upraveno stanovami SVJ jinak, je nutné tohoto souhlasu získat na jednání shromáždění. Steve

  Vložil tpd (bez ověření), 29. Srpen 2010 - 20:31

  no všechny společné prostory patří z logiky věci asi všem…tedy by o jejich využití měli rozhodovat všichni vlastníci…v praxi to ale funguje tak že by měl stačit nadpoloviční souhlas přítomných vlastníků na schůzi svj…pokud je usnášení schopná…souhlas všech vlastníků je vyžadován pouze pokud by byl společný prostor využíván k jinému účelu než byl zkolaudován…zřejmě by byla i nutná nová kolaudace…

  Vložil Anonymously (bez ověření), 19. Září 2010 - 7:18

  Společné prostory patří všem.........­...tedy i dotyčnému majiteli klimatizace. Pokud ostatním namontovaná klimatizace nebrání ve výkonu vlastnického práva na užívání střechy,a to nebrání, není o čem se bavit.
  Chodba je rovněž společná a pokud si před schody umístím klavír, který bude bránit ostatním po chodbě chodit, je třeba hlasovat. Po střeše asi nikdo z vás často nechodí.

  Vložil penik, 19. Září 2010 - 8:58

  A co když na střechu bude chtít SVJ umístit fotovoltaickou elektrárničku a ta klimoška jim bude vadit v umístění panelů? To se bude vlastník klimošky asi hodně usmívat, když mu ji budu chtít demontovat.

  Vložil Krupp, 19. Září 2010 - 8:04

  Příklad není dobrý. Pokud umístím pod schody klavír, který brání v pohybu, porušuji požární řád a není třeba hlasovat. Jirka

  Vložil penik, 30. Srpen 2010 - 9:21

  Osobně bych požadoval i autorizované měření hladiny zvuku, zda to neodporuje hygienickým normám. Jedna věc je hlučnost klimy jako takové (zpravidla udaná výrobcem), ale druhá je rezonance a další doprovodné zvuky z provozu klimatizace, které mohou spoluvlastníky otravovat více než klima jako taková.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".