Umístění klíče od kotelny

Vložil Noname (bez ověření), 12. Březen 2018 - 7:32 ::

Dobry den, v domě máme kotelnu umístěnou v horní části domu, kdy ve vedlejší místnosti je dále umístěn vysílač tv a internetový switch pro dům – tyto dvě místnosti je možné uzamknout nehořlavým i dveřmi.

Má otázka zní, je možné dveře uzamknout a zamezit tak volnému pohybu majitelů/nájemníků v tomto prostoru? Klíč bude nadále vlastnit obsluha kotelny a zároveň bude klíč umístěn v emergency klabicce. Udává nějaká norma, kelde má být krabička s emergency klíčem umístěna?

Děkuji Martin

  • pište česky

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Václav Špičák, 12. Březen 2018 - 15:39

Pro sdílení klíče více osobami to řešíme schránkou na klíče KEY SAFE. Je to poměrně bytelná schránka na 1 FAB klíč a otevírá se heslem – 4 číslice. Skřínka je od výrobce Burg Wachter, i s dobírkou za 793.-Kč

Vložil TURL (bez ověření), 12. Březen 2018 - 12:11

jedná se o kotelnu III třídy nebo jde jen o místnost s kotlem?

Vložil Milan. (bez ověření), 12. Březen 2018 - 12:35

Jde o kotelnu III kategorie.

Vložil . (bez ověření), 12. Březen 2018 - 7:49

Do kotelny má přístup pouze odpovědná osoba. Kam byste chtěl klíč umísťovat? A ještě na to chcete normu, neuvěřitelné. Tak si jí vytvořte, když máte potřebu ji mít. Bude to pouze vaše norma. Klíč má mít odpovědná osoba, ostatní osoby v kotelně nemají co dělat.

Vložil Matin (bez ověření), 12. Březen 2018 - 8:03

Spíše mi šlo o jakoukoliv mimořádnou situaci, zda není lepší mít emergency krabičku – v případě nouze je možné rozbít sklíčko a dostat se ke klíči.

Nechápu Vaší útočící reakci, ale chápu, že máte veškeré ČSN normy nastudované – bohužel já nikoliv. V každém případě děkuji za reakci.

Martin

Vložil . (bez ověření), 12. Březen 2018 - 8:27

U nás v Čechách nemáme žádné emergency. Vy jste odkud? Já jsem na vás neútočil, ale vaše otázka mi připadala s promnutím přiblblá. Vždyť při provozu kotleny je nutné dodržovat přísné bezpečnostní předpisy a ne vystavovat klíč od kotleny za sklem v nějaké krabičce. Sklo kdokoliv rozbije, vnikne do kotelny a bude škodit. Nebo vy se domníváte, že to nemůže nastat?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".