úklid společných prostor

Vložil Petr (bez ověření), 20. Duben 2017 - 14:49 ::

Dobrý den,bydlím v panelovém domě který má dvanáct bytových jednotek.Na patře jsou tři byty.Pán z prvního bytu neuklidil shody ani jednou,paní z druhého bytu uklidí maximálně shody dvakrát za rok.Já jsem měl ze začátku chuť uklízet ale zjistil jsem že jsem jediný.Chci to začít řešit na schůzi SVJ,ale co jsem se bavil s předsedou tak on říkal že firma na úklid je možná ale z jeho slov jsem pochopil že chce aby firma uklízela v celém domě.Proto se chci zeptat jestli je také možná varianta jen za ty majitelé kteří nechtějí uklízet aby uklízela firma a pak se jim to dávalo do vyúčtování?Děkuji za odpověď.

  • úklid

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Hubert (bez ověření), 22. Duben 2017 - 21:07

U nás v domech jsem měl to podobné a stížnosti, že ten a ten neuklízí. Odmítl jsem dělat policajta a zeptal se zda má někdo zájem dohlížet na prováděni úklidu.

Udělal jsem anketu a dotazem kdo rezignoval na úklid a kdo má ještě zájem uklízet.

Na základě ankety jsem pak s odkazem na povinnost výboru udržovat pořádek ve společných prostorách najal firmu na kompletní úklid a částky zahrnul do vyúčtování služeb.

Varianta jen za ty majitelé kteří nechtějí uklízet aby uklízela firma a pak se jim to dávalo do vyúčtování sice možná je, ale budete mít problém tu firmu sehnat a cena pak zřejmě bude vyšší. Organizačně dost problematické, ale pokud by jste výboru navrhl že by jste se tomu věnoval, osobně bych u nás nebyl proti.

Vložil VN (bez ověření), 21. Duben 2017 - 10:44
  • vlastníci se nějak dohodnou a budou si uklízet dům sami
  • SVJ někoho na úklid zaměstná,případně najme firmu…

Všechny ostatní varianty úklidu jsou nesmysl.. Vize,že najmete úklidovou firmu na to,že přijde vytřít jedno patro… je absurdní…

Vložil Vlastiks, 21. Duben 2017 - 10:58

Záleží kolik dáte.

Vložil Čmuchal (bez ověření), 21. Duben 2017 - 13:37

Moje SVJ dává za jedno setření 8-pater 3-vchody s tím, že mycí / čisticí prostředky, smeták hadr, rukavice, brejle a voda v neměřeném množství jsou k dispozici, min. 3500Kč.

Zakolik bys k nám šel uklidit jedno patro ty, Vlastíku?

Vložil Vlastiks, 21. Duben 2017 - 17:27

Vše je o nabídce a poptávce, ale Vy jste se už zřejmě dohodli. V opačném případě musíte uklidit sami, nebo strpět narůstající nepořádek. Ale zkuste tu částku uvést v eurech, a uvidíte kolik budete mít zájemců.

Vložil Čmuchal (bez ověření), 22. Duben 2017 - 2:52

3500 Kč / cca 26 → 132€ / měsíc / služby v popsaném rozsahu

Tak je to dost nebo málo, Vlastíku?

Za kolik se jedno patro tak vytírá? Cheme přece oba, přispět tazateli k tomu aby mohl zjistit pro „ty majitelé kteří nechtějí uklízet“ vo kolik je může stáhnout, nebo ne? Já svou cenu ve svém SVJ v regionu Ústí, napsal. Kdy ty?

Vložil Vlastiks, 22. Duben 2017 - 11:31

U nás úklid (zatím) neřešíme – uklízí se „samo“ a zdarma.

Vložil Vostrý (bez ověření), 20. Duben 2017 - 16:44

Podle zákona o službách č. 67/2013 Sb. § 3 a 5 rozhodnou vlastníci na shromáždění o rozsahu a rozúčtování služby úklid. Vámi navržený způsob je možný, ale z praktického hlediska málo reálný. S firmou je třeba domluvit přesný rozpis úklidu, nebude zřejmě ochotná zajišťovat úklid jen tehdy, kdy se vám to hodí, nebo uklízet větší či menší část domu jak si usmyslíte. Vlastníci totiž mohou kdykoliv změnit svůj příslib uklízet a uklízet přestanou, nebo naopak někdo bude chtít místo placení začít uklízet, takové změny v rozpise by asi firma neakceptovala a požadovala by pravidelný úklid a také by bylo administrativně náročnější zajišťovat změny při rozúčtování nákladů za úklid mezi jednotlivé vlastníky. Z toho důvodu chápu předsedu, že požaduje zajistit úklid firmou celého domu, pakliže nejsou všichni vlastníci ochotni dobrovolně zajišťovat si uklid sami.

Vložil anonymouk (bez ověření), 20. Duben 2017 - 15:24

Vězte, že není povinnost něco takového uklízet, jistě jste se učil, že robota skončila již dávno tomu nazad. A též se podívejte do ústavy. Úklidové brigády byli za komunistů.
Na vámi poptávanou variantu jste se měl poptat uklízecí firmy. Odhlasujte uklízení v celém domě, třeba 1 x za 14 dnů, aby to tolik nestálo. Pokud si to odhlasujete, tak jistě budete strhávat podíl. Možná začnou uklízet. Ale již to zde bylo.

Vložil úklid společných prostor (bez ověření), 20. Duben 2017 - 16:57

Zeptám se vás proč si myslíte že to není povinnost uklízet společné prostory když je tady domovní řád který stanovuje že společné prostory schodiště by měl uklízet majitel bytu nebo si zajistit osobu která bude provádět úklid za něho.A jsou tu stanovy které si majitelé odsouhlasili že úklid budou provádět oni.Pochopím když ve stanovách mají odsouhlaseno že úklid bude provádět firma tak pak po majitelích nemohou vyžadovat aby uklízeli oni.Děkuji za odpověď.

Vložil Pavel II (bez ověření), 22. Duben 2017 - 12:46

je jen cárem papíru s nevymahatelnými požadavky.

Vložil VN (bez ověření), 21. Duben 2017 - 10:41

Listinou základních lidských práv a svobod.Nikoho nutit do bezplatné práce na cizím majetku nemůžete. Buď to lidi budou dělat dobrovolně anebo se to musí zajistit jinak. Buď tak,že pár jednotlivců,kteří dnes poctivě uklízejí zaměstnáte,za­platíte je a budou uklízet celý dům , anebo to zajistíte firmou… Pokud povinnost uklízet máte ve stanovách či domovním řádu , tato ustanovení jsou neplatná…

Vložil René (bez ověření), 20. Duben 2017 - 17:11

Takové ustanovení stanov o povinnosti uklízet společné prostory nebo zajisti úklid společných částí domu jinou osobou je v rozporu s dobrými mravy a tedy neplatné. Ze zákona je povinností SVJ zajišťovat veškeré služby a správu společných částí domu, nikoliv vlastníků.

Vložil JaVa, 20. Duben 2017 - 17:08

Je ten váš slavný domovní řád nedílnou součástí stanov vašeho SVJ?Pokud ne,tak se hodí akorát na podpal.Úklid je služba a jeho provádění je povinen zajistit statutární orgán vašeho SVJ a nikoliv vlastníci jednotek!

JaVa

Vložil Jeden (bez ověření), 20. Duben 2017 - 15:30

Vám doporučuji si zopakovat dějepis, abyste věděl, co byla robota a poté hned jazyk rodný, brigády byli …

Vložil JaVa, 20. Duben 2017 - 15:15

Nadpis Vašeho příspěvku zadejte do kolonky"hledat" a pak jen vše podrobně pročítejte.

http://www.portalsvj.cz/…-zabezpeceni

JaVa

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".