úhrada za hubení štěnic

Vložil Jarmila (bez ověření), 19. Únor 2019 - 15:13 ::

Jsem majitel družstevního bytu, ve kterém se přemnožily štěnice a byt jsem musel nechat deratizovat. Zjistil jsem, že štěnice se do bytu dostávají stoupačkami. Můj dotaz zní, zda mě deratizaci musí uhradit družstvo.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Werewolf, 20. Únor 2019 - 14:46

  Jestliže jste „majitelem družstevního bytu“, pak jste oním družstvem… Jestlipak nám nelžete a jste jen nájemníkem bytu, jehož majitelem je družstvo?

  Je potřeba věci správně nazývat, může to někdy zcela změnit situaci…

  Vložil VN (bez ověření), 19. Únor 2019 - 15:22

  by mělo objednat a zaplatit družstvo. Protože to není jenom o vašem bytu. Deratizace , aby byla účinná musí proběhnout v celém domě…

  Vložil Misme, 19. Únor 2019 - 19:05

  Nemáte tak úplně pravdu, asi záleží na stupni zamoření. U nás se vystříkalo jen štěnicemi prokazatelně dotčené patro a jedno patro pod ním a jedno nad ním a stačilo to k úspěchu.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 19. Únor 2019 - 16:52

  Štěnice, jsa hmyzem, se hubí desinsekcí.

  Nejste majitelem družstevního bytu, nýbrž nájemcem.

  Desinsekci (odstranění závady) je povinen zajistit původce závady, není-li znám, pak vlastník bytu, tj. družstvo.

  Učiňte nezbytné kroky:

  Zahmyzení, jakožto závadu, ohlaste prokazatelně pronajimateli (družstvu) a vyzvěte jej k odstranění závady (uzavření prostupů a desinsekci). Pokud pronajimatel nebude reagovat, můžete závadu odstranit sám a náklady po něm požadovat.

  Pokud se hmyz nalézá ve více bytech a ve společných prostorách, je to jistě vážná situace, kdy můžete na družstvo působit společně. Hygiena a televize jsou až poslední instance.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".