Účetní a jiné doklady při změně správce SVJ a POZOR na děčínsku je asi jeden z podvodných správců SVJ

Vložil Anonymous, 5. Červenec 2008 - 10:02 ::

Dobrý den,zajímalo by mne jaké účetní a jiné doklady by měl předat správce SVJ při jeho změně a odchodu k jinému správci. Nemůžeme totiž z býv. správce dostat naprosto nic – ani peníze a naprosto nás ignoruje přes to, že výpovědní lhůta již skončila. Nastal nám tady problém, protože jsem začal předsedat počátkem roku SVJ a zjistil jsem, že naše SVJ vůbec nemá kopii smlouvy o službách a ani přístup k účtu, takže nelze s účtem nakládat. Tento účet byl zřízen pouze na jméno nejmenovaného správce. Samozřejmě vím jak postupovat v případě domáhání se práv, ale nejprve bych tohoto správce chtěl vyzvat písemnou formou ke všem náležitostem, ale potřeboval bych je specifikovat. Následně bych potom podal trestní oznámení. Může někdo poradit děkuji. Pozor si dejte všichni, kteří používáte takovýchto služeb pro SVJ, protože tento „správce“ je z Děčína a nejen to už toto správcování převedl ze své osoby na jeho milenku. Takže si dejte dobrý pozor ke komu se dáváte do služeb! V této chvíli nelze tohoto pána a ani jeho milenku jmenovat, ale pokud to dopadne pro nás špatně určitě se to dozvíte. S pozdravem předseda SVJ. Děčínsko a okolí.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VM2221, 7. Červenec 2008 - 13:20

  VM2221 Být vámi tak jdu a vše svěřím právníkovi, protože u soudu se může stát, že vám zamítnou žalobu kvůli blbosti ve vyzváních k předání dokumentace atd. – chybějícímu údaji, technické chybě, chybě v adrese atd. Řeším ten samý problém, avšak s tím rozdílem, že bývalý předseda byl lajdák a neupomínal neplatiče a za tu dobu chybí cca 1 000 000,– Kč.Jinak by měl odevzdat úplně vše – účetnictví a doklady k nim,udělanou uzávěrku účetnictví, karty bytových jednotek a jejich evidenci,razítka, výpisy z účtu a předat peníze, smlouvy s dodavateli veškerá vyúčtování vlastníkům a tak dále, a to vše předat předávacím protokolem. Založte si účet společenství vlastníků, ten se pak předává celý následujícímu výboru. Vargová

  Vložil SVJ (bez ověření), 8. Červenec 2008 - 5:05

  Děkuji Vám za odpověď. Včerejším dnem začalo jiít do „tuhého“. Nechal jsem si poradit na FÚ a následně budou učiněny další kroky které snad povedouk nápravě. Ještě jednou děkuji za rady.

  Vložil tpd (bez ověření), 5. Červenec 2008 - 10:48

  No žasnu jak jsou některá SVJ lehkomyslní a nechají ovládat svůj účet jenom jednu osobu, potažmo pouze správce!!! Ale předpokládám že jste celou záležitost zdědil, nic méně tady je každá rada drahá zřejmě to půjde pouze soudní cestou ale pokud má bít vaše varování myšleno vážně tak zveřejněte jméno toho údajného podvodníka.Myslím že v Děčíně a okolí je spousty správců a jak se má poznat ten praví lump!!?

  Vložil SVJ (bez ověření), 6. Červenec 2008 - 5:45

  Dobrý den, ano toto je opravdu zděděná záležitost po bývalém předsedovi, ale tady se projevila důvěra,kterou zprostředkovávali obce,že je to jeden z největších a nejlepších ověřených správců, který vše vyběhá a zařídí. „A jak je vidět zařídil“. Už tenkrát (r.2002) se na jednom z větších sezení při prodeji obecních domů na OÚ ozvala paní, která má maminku mimo DC okres a varovala před dotyčným správcem,že již někoho podvedl,ale bohužel nikdo na toto varování nereagoval. Kdych se nepídil po smlouvě asi bych nepřišel ani na to, že účet zřídil pouze na své jméno a naše SVJ k účtu nemá přístup. Pokud jsme prováděli drobné opravy, dostal fakturu a vše zaplatil – takže se dá říci, že předešlý výbor nepoznal, že zde není něco v pořádku. Ano lump se poznává velmi těžce,ale pokud se vyznáte trochu v legislativě určitě dobře víte,že jeho jméno nemohu v tuto chvíli zveřejnit. V současné době jeho jméno nefiguruje ani pod hlavičkou firmy správy domů.

  Vložil Šárka (bez ověření), 6. Červenec 2008 - 10:43

  V první řadě vyzvěte všechny vlastníky, aby okamžitě přestali zasílat zálohy, ev. nedoplatky na účet tohoto správce, a založte si vlastní účet SVJ, na který budou vlastníci platit zálohy. Tak alespoň minimalizujete škody. Pak je třeba provést důkladnou kontrolu účetnictví, abyste mohli vyčíslit škodu, kterou vám správce způsobil, a následně podat trestní oznámení. Šárka

  Vložil SVJ (bez ověření), 6. Červenec 2008 - 14:47

  Veškeré potřebné kroky již byly započaty.(Platíme již na svůj účet SVJ) Jen by mě zajímalo co by měl z správce předat SVJ za dokumenty a jak by měla vypadat účetní uzávěrka.

  Vložil JarekSVJ, 6. Červenec 2008 - 11:28

  Šárko , já měl vždy představu , že i když správu SVJ vykonává nějaká správcovská firma tak ,že účet je vždy SVJ . Nevím my si vykonáváme správu v domě sami tak si to nedokážu dost dobře představit – posílat peníze na správu a opravu svojeho majetku na nějaký cizí účet?????

  Vložil Eva (bez ověření), 5. Září 2008 - 19:55

  Zůstali jsme u původní správy (před privatizací).Jde o firmu,jejímž 100%ním akcionářem je město,tudíž každoročně auditovanou.Veškeré účetnictví vedeme duplicitně(zde v domě máme kancelář a všechny doklady),správce nesmí provést úhradu bez písemného pokynu.Bohužel proto se mnozí vlastníci domnívají,že fungujeme jako původní domovka a kašlou na všechno.Nezajímá je stav účtu,zprávy,nic.On to někdo zařídí,jako zařídil rekonstrukci za 9 mega,úvěr a dotace z Panelu.Stálo mě to několik let života a vím,že tito lidé si nezasloužili vlastnit byty.Dnes by zažívali deregulaci…škoda,že jsem je v tom nenechala.Mohla jsem být za vodou.Jinak máme na účtě peněz skoro dost na to,abych je jen tak svěřila jednomu jedinému člověku ke správě.Naše interní směrnice navíc zakazuje provést platby podepsané jedním členem výboru.Myslím,že tohle je OK,protože jsem byla dlouho v komunální politice jako věčný oponent bytové politiky -vím toho snad dost.

  Vložil JarekSVJ, 5. Červenec 2008 - 11:16

  Já ani tak moc nežasnu – pro spoustu vlastníků začíná a končí jejich vlastnická pýcha s dveřmi jejího bytu a o to ostaní se nějaký ten blbec postará. A pak to tak může dopadnout… Podle mne nesou hlavní vinu vlastníci v domě – jejich nezájem, lenost …

  Vložil SVJ (bez ověření), 6. Červenec 2008 - 6:22

  Neodsuzuji předešlý výbor, spíše to byla neznalost a právě velká důvěra v to, že vše figurovalo pod vedením OÚ. Samozřejmě to bylo trochu jinak OÚ se co nejrychleji chtěli zbavit zátěže tzn. obecních domů, takže jim bylo jedno kdo prodeje zprostředkuje a povede nadále správcovství. Tento pán o kterém je řeč to měl velmi dobře promyšlené. Např. Pokud si nechtěl někdo koupit byt, okamžitě měl zájem a to proto,aby jako mohlo být založeno společenství. To nebyl sice náš případ, ale takto to bylo. Za cenu 12 –20 tis. dostal byt 2+1 samozřejmě do půl roku se dotyčný člověk stěhoval a byty se prodávali za mnohonásobně vyšší cenu. Ano byla to chyba lidí, kteří nejevili zájem o koupi bytů, ale OÚ se prostě chtěl zbavit zátěže tak to radši nacpal i odvodníkovi. Dále jen ze zkušeností a z jiného soudku: ČR jak je velmi dobře známo je plná falešných hráčů a proslulá korupčními aférami. Dnes ať vezmu jakákoliv výběrová řízení ve firmách jsou naprosto k ničemu a jsou dělána většinou jen na oko. Vždy tam hrají roli, peníze a nebo známost. Podobné je to i s vydáváním certifikátů ISO a mnohými jinými. Kdyby vše fungovalo podle normy ISO (kde maji takovéto certifikace uděleny) bylo by to až fascinující protože řízení,jakost a kvalita výrobku by měla být na nejvyšším stupni. Ten kdo sice takovouto normu vymyslel to možná myslel dobře, ale samozřejmě ji nevymýšlel zadarmo. Bohužel, tímto však dal akorát možnost korupčním aférám protože mnohdy se touto normou nelze řídit a z velké části se to vždy nějakým způsobem rovněž obejde. Podívejme se do naší vlády, nadávalo se na komunisty, ale to co se děje nyní si komunisté nedovolili a teď držíme „hubu“ a najdo se i tací vlesdoprdelkové co jim pochlebují. Naše republika potřebuje jednu velkou očistu,ale sám nevím jaké mýdlo by bylo na tuto očistu účinné a kde ho nechat vyrobit!

  Vložil tpd (bez ověření), 6. Červenec 2008 - 15:23

  Vážený pane,

  chápu váš problém a už několikrát jsem tady napsal že vše je o lidech, nic méně si myslím že by jste do toho neměl motat komunisty a podobnou havěť ! Výroky typu že všichni drží hubu a krok nikomu nepomůžou, právě největším zločinem komunistu bylo zkur… myšlení lidí v oblasti mezilidských vztahů a to myslím obecně nikoliv pouze na úrovni SVJ. Já mám k dnešní době spoustu výhrad ale vše co přišlo po komuších je nesrovnatelně lepší, chce to čas a asi si musíme připustit že předešlou dobou jsme více prolezlí než si dovedeme připustit…,tak hodně zdaru.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".