Tvrdá voda a zarůstání rozvodů

Vložil oldamysak, 2. Duben 2015 - 20:11 ::

Dobrý den, Má někdo zkušenosti se zařízením „Vulcan technologie“(od německé firmy) na změkčení vody? http://www.vulcan.cz/…hnology.html Děkuji za info

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil J.Skalka (bez ověření), 22. Leden 2017 - 11:01

  Jedná se o zařízení pro fyzikální úpravu vody, které dovede zamezit tvorbě vodního kamene.To je jediným účinkem této úpravy.Prakticky všechna zařízení, která používají k úpravě tvrdé vody magnetické nebo elektrické pole,nedovedou zamezit vylučování vápence Má se za to,že působením magnetického nebo elektrického pole dochází k tvorbě velkého množství krystalizačních jader. Vápenec se tak vylučuje ve formě málo soudržných krystalků (písku). Další účinky této úpravy jsou jen snem každého výrobce těchto zařízení.Rozhodně nezměkčují vodu,tak jako i filtry uváděné jako změkčovače bez soli nebo bez regenerace.

  Vložil lake, 4. Duben 2015 - 11:21

  Stanovisko Národního referenčního centra pro pitnou vodu a stanovisko Státního zdravotního ústavu k úpravě vody jsou zde: http://www.szu.cz/…-pitnou-vodu.

  lake

  Vložil lake, 3. Duben 2015 - 7:42

  Technologie je použitelná pro úpravu vody k průmyslovým účelům. Měkká voda je výborná k praní prádla. Buďte však velmi opatrní pokud jde o nasazení pro přívod pitné vody v domě. Obsah vápníku ve vodě sice zůstane zachovaný, ale organismus již nedovede vápník v krystalech využít. Nedostatek vápníku má za následek poruchy růstu u dětí a zhoršení stavu kostí u dospělých.

  Takže si napřed ověřte, zda metoda je vůbec vhodná pro pitnou vodu a zda ji odborníci z řad lékařů pro tento účel doporučují.

  lake

  Vložil P_V (bez ověření), 4. Duben 2015 - 13:08

  Nicméně pokud mají ústřední ohřev vody, aspoň tam tato technologie neuškodí. Teplou vodu snad nikdo nepije.

  Vložil Poradna Sally (bez ověření), 3. Duben 2015 - 13:44

  … zda ji odborníci z řad lékařů pro tento účel doporučují.

  • Jaké odborníky a z které řady doporučujete ?
  Vložil Jasmín Kučera (bez ověření), 4. Duben 2015 - 10:35

  Také mě to pobavilo. Mě jedna „odbornice z řady“ v dětství nutila jíst syrová játra, nečež dneska (po proškolení jinými odborníky) prosazuje u dětí vegetariánství.

  Vložil oldamysak, 3. Duben 2015 - 8:15

  Děkuji Vám za rychlou reakci. Jsme bytový dům(48BJ).Tento problém se týká i dalších panelových domů v našem okolí, které jsou napájeny ze stejného řádu. Na stránkách Vulkan techologie se zařízení doporučuje i pro bytové domy. Je fakt, že nevíme jak na ten upravený Vápník bude naše tělo reagovat. Počkáme jestli se neozve někdo, kdo má už zařízení namontované. S pozdravem OM

  Vložil Poradna Sally (bez ověření), 3. Duben 2015 - 14:01

  Úprava vody v polních podmínkách

  Vše pro kvalitní domácí úpravu pitné vody

  Státní zdravotní ústav

  člověk by měl raději pít pivo, to je zdravejší, než mlíko a kvalitnější než voda z vodovodu, i když jako vždy je i druhá strana mince, tzn. při velkých výtočí nestačí jejich studny a berou i vodu z potoka.

  Co se týče zarůstání rozvodů .. je vcelku dnes zanedbatelné.

  Vložil Poradna Sally (bez ověření), 3. Duben 2015 - 6:05

  Kupodivu opravdu se nacházejí v ČR oblasti s tvrdou vodou.

  Pak je při výstavbě nutno počítat s větší dimenzí trubek, i když platové rozvody jsou méně náchylné než olověné, měděné či železné rozvody. Někde se používala i mosaz.

  Ohledně zmiňované technologie, běžně se používají v průmyslu pro úpravu vody pro technické účely.

  Kromě speciálních filtrů ( nutný pravidelný servisní režim ) neznám technologii, která by splňovala hygienické požadavky pro pitnou vodu a měla i příslušné atesty.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".