Svj pravidla

Vložil Milan Král, 21. Únor 2024 - 19:25 ::

Dobrý den po 2 letech za mnou přišel předseda svj že mám dluh na FO… nepřišla mě žádná upomínka vůbec nic uhradit nemám problém ale jedině ve splátkách…je chyba i na jeho straně že si toto nekontroluje…ve stanovách máme že nás má informovat.. dále jsem zjistil že 4 roky nevede účetnictví…co s tím? Děkuji Novák

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 1452 (bez ověření), 22. Únor 2024 - 17:38

  Pane Králi, co se podepisujete Novák. Vy ani nevíte jak se jmenujete. Uvádíte, že „prý jsem jen podepsal Stanovy“. To nevíte zda a co jste podepsal? Ale s jistotou víte, že SVJ 4 roky nevede účetnictví. Tyto pohádky si nechte na 1.4.

  Vložil Milan Král, 26. Únor 2024 - 18:49

  Proč na 1.4??

  Vložil Justitianus, 22. Únor 2024 - 5:01
  • Vložil Novák: „… za mnou přišel předseda svj že mám dluh na FO“ …

  Jestliže je Vám tvrzeno, že máte „dluh na FO“ pak nedlužíte nic. FO je fyzická osoba? Nebo Fuck Off? Nebo Financial Office? Rádi jsme Vám poradili.

  Až Vám předseda srozumitelně sdělí kolik dlužíte, komu dlužíte a z jakého důvodu dlužíte, ozvěte se. Pak bude možné Vám poradit.


  Jestliže jde o údajný dluh na příspěvcích na správu domu, pak obecná rada zní:

  ☀ Požadujte předložit zápis ze zasedání shromáždění, na kterém bylo rozhodnuto o výši příspěvků na správu domu. Pokud takový zápis není, pak nejste povinen hradit nic.

  ☀ Jestliže shromáždění rozhodlo o výši příspěvků na správu domu, zkontrolujte zda na Vás připadá část, která odpovídá Vašemu spoluvlastnickému podílu podle prohlášení. Nejste povinen hradit nic navíc (pokud v prohlášení není předepsána ještě další platba za výlučně užívanou společnou část).

  ☀ Pokud částka byla stanovena rozhodnutím shromáždění, ale předpis plateb Vám nebyl doručen, pak chyba je na straně SVJ.

  ☀ Pokud částka byla stanovena rozhodnutím shromáždění a předpis plateb Vám byl doručen, můžete si zpětně zkontrolovat (podle bankovních výpisů SVJ a Vašich) zda jste řádně platil správnou částku ve správných termínech a na účet uvedený ve stanovách nebo v předpisu plateb.


  Justitianus

  Vložil Historik (bez ověření), 21. Únor 2024 - 20:28

  Hradíte správu a služby.

  Žádné další platby povinen hradit nejste.

  Už se zde řešilo.

  Nebo se zde množí historická témata? Píšete diplomku?

  Vložil Milan Král, 21. Únor 2024 - 20:37

  Jsem tu prvně takže nevím kdy se to tu řešilo jsem zde proradu

  Vložil Zdenek 22, 21. Únor 2024 - 20:08

  Nejspíš máte dluh na dlouhodobých zálohách. Co s tím? Normální vlastník by dluh doplatil. Jak se zachováte vy, je na vás. Zda SVJ vede nebo nevede účetnictví, není v této chvíli podstatné. Podstatné je to, zda SVJ je s to tento váš dluh prokázat a své tvrzení ustát i u soudu.

  Vložil MartinII, 21. Únor 2024 - 21:13

  Upomínka je jedna věc, ale předtím by měl být Vyúčtování (Příspěvků správy a zálohy služeb). Asi není mustr, jak má vyúčtování Příspěvků vypadat (zda-li vůbec). My dostáváme vyúčtování (rozúčtování) služeb. Ke Příspěvkům jen řádek 12 x měsíční úhrady + rozdíl mezi Předpisem.

  Hradíte to, co máte v Evid. listu rozpisu Příspěvků správy a záloh služeb ?

  A/ Nechť vám žalobce (SVJ) prokáže nedoplatek oproti „Předpis Příspěvku správy a záloh služeb“.

  B/ Ověřte zda vám PŘEDPIS SPRÁVNĚ SPOČETLI, t.j. 1)část DLE PODÍLU V M2 (NOZ § 1180), 2)„VLASTNÍ SPRÁVA“ NA KAŽDÝ BYT STEJNĚ dle Nařízení vlády 366/2013 § 17.

  Hledejte zde jednak § 1180 a k tomu „vlastní správa“

  C/ Vy si zjistěte co jste hradil.

  • – – – – – – – – – – – – – – – –

  Jak píše Zdenek22, podstatné je důkaz u soudu. Pokud jde o účetnictví tak asi není nepodstatné zda ho SVJ vede či ne, a zda by straně žalující stačilo u soudu a)předložit výpis vašich úhrad, b)ukázat Předpis, c)dokázat že jste s ním byl seznámen (1× paré s vašín podpisem).

  Máte Rozpis záloh ?,

  Dostáváte Vyúčtování ? Co máte ve stanovách o „vyúčtování příspěvků“ ?

  Projednáváte a dostáváte Účetní závěrku ?

  O tom jak má vypadat účetnictví, viz Zákon o účetnictví.

  Vložil Milan Král, 22. Únor 2024 - 14:49

  Nedostal jsem vůbec nic takže vůbec nic nevím prý jsem jen podepsal Stanovy které ani neznám a nemám ale moc děkuju za vaše rady tohle mě pomůže

  Vložil Jozef (bez ověření), 22. Únor 2024 - 15:50

  Víte alespoň to, že když vyhledáte ve veřejném rejstříku SVJ (obchodním rejstříku) vaše SVJ, tak tam můžete ve „Sbírce listin“ najít vaše stanovy?

  Vložil Milan Král, 22. Únor 2024 - 16:00

  Ano ty jsem četl ale nemám stanovy jako nový majitel a nemám stanovy mnou podepsané

  Vložil . (bez ověření), 22. Únor 2024 - 16:44

  Nemáte stanovy jako nový majitel. Tak si je stáhněte z rejstříku a pak si je podepište, když je chcete mít podepsané sám sebou. Žádný zákon nevyžaduje, abyste jako nový majitel, nebo další majitel stanovy musel podepsat. Platné stanovy platí i pro každého dalšího nového majitele bytu. Proč by je měl podepisovat. Stanovy podepisuje pouze předseda nebo možná i místopředseda. To závisí od toho, kdo je uvedený v rejstříku jako osoba oprávněná podepisovat.

  Vložil Milan Král, 22. Únor 2024 - 17:38

  Tak když jsem je podepsal tak bych je i měl dostat ne?? V rejstříku jsou z roku 2017.. já jsem majitel od roku 2021 takže nemůžu přeci mít stanovy z roku 2017 kde ještě nejsem jako vlastník bytu

  Vložil 8888 (bez ověření), 22. Únor 2024 - 20:10

  Jeho Výsost Milan Král, občanským jménem Dvořák, se domnívá, že jeho vstupem do SVJ by se měly změnit stanovy, protože SVJ bylo jeho vstupem povýšeno na vyšší level.

  Vložil Justitianus, 22. Únor 2024 - 17:59
  • „Tak když jsem je podepsal tak bych je i měl dostat ne?? “

  Ne !!

  Přestaňte tady fantazírovat, člověče. Stanovy jste si měl sehnat sám. Jejich neznalost Vás neomlouvá. Nikdo Váš podpis nepotřebuje. Stanovy platí dávno i bez Vás. Nejste tak důležitý, za jakého se považujete.

  Pane Králi, v této diskusi končím, protože s Vámi není rozumná řeč. Mějte se pěkně.

  Justitianus

  Vložil Misme, 23. Únor 2024 - 12:34

  Musím se zastat diskutujícího pod nickem Milan Král, přestože je mi známo, že to v ČR obvykle funguje tak, jak zde převažující část diskutérů, hlasujících (a ostatně i nejeden soudce) dává najevo – konfrontace a kdo z koho.

  Z mého pohledu je nejen elementární slušností, ale i praktické, v situaci, kdy do společenství přichází nová osoba, tak tuto do společenství přivítat a obeznámit jí s fungováním tohoto nestátního subjektu – přinejmenším v zájmu dobrých vztahů a předcházení možným sporům.

  Stanovy, jak zde, Justiniane, nezřídka zdůrazňujete, jsou smlouvou (sui generis), a i z tohoto pohledu se jeví jako praktické, když všechny strany této smlouvy budou s jejím zněním obeznámeny. Podmínkou členství v bytových společenstvích není ani vlastnění jakékoliv komponenty IT a ani příslušná IT gramotnost a dokonce ani právní nebo bytově-politická gramotnost, takže za argumentaci „stáhněte si stanovy odtamtud“ bych doplnila, pokud nemáte možnost, za pořizovací náklad vám ji prodáme, protože jsme si vědomi své morální povinnosti, a to přestože osobně bych volila cosi jako „vstupní balíček“ a „zdarma“ – jde přece o to, abychom všichni věděli, jak máme fungovat, ať se nesežereme ve sporech a naschválech.

  Vložil Milan Král, 26. Únor 2024 - 18:52

  Děkuji

  Vložil DitaW (bez ověření), 23. Únor 2024 - 18:00

  Paní Misme, souhlasím s Vámi. Za příspěvek si zasloužíte poděkování i od mne.

  Vložil Milan Král, 21. Únor 2024 - 20:35

  Tak jasné že to chci doplatit to určitě ano ale když jsem o tom nic nevěděl a ani mě nikdo neupozornil tak je to potom těžké… dluh můžou prokázat výpisy z účtu mám navrhnout rozumné řešení splátkový kalendář nebo jak byste nejlépe řešil.. děkuji

  Vložil . (bez ověření), 21. Únor 2024 - 23:26

  Není možné, aby někdo přišel a jen tak vám oznámil že máte dluh. To bych taky mohl přijít já, že máte dluh vůči mé osobě. Každý dluh se musí prokázat. Pokud něco dlužíte, tak vám měla přijít upomínka, kde je jasně napsané co dlužíte, co jste neuhradil a kdy to bylo, za jaké období. Pokud se dluh nevymáhá, tak po 3 letech propadá. Píšete, že dlužíte do FO. To by vám museli prokázat, kolik dlužíte a za jaké období, jinak jsou to pouze kecy. Zdenek 22 uvádí, že pravděpodně dlužíte na dlouhodobých zálohách. Netuším, jestli sa na nějaké skládáte. Pokud ano, tak je asi platíte, nebo ne? Do dlouhodobých záloh se převádí přebytky příslušného roku. Nemáte ovšem povinnost doplácet nějaké dlohodobé zálohy z období, kdy jste nebyl členem společenství. DLouhodobé zálohy se při prodeji bytu původnímu vlastníkovi nevrací, vy na dlouhodobých zálohách nemůžete být dlužníkem. Pokud platíte předepsanou částku, tak nemůžete být dlužníkem do FO. Máte vůbec nějaký předpis plateb, dostal jste něco takového?

  Vložil Milan Král, 22. Únor 2024 - 14:54

  Nedostal jsem vůbec nic a podle předsedy svj nepřispívám jak on píše do Fondu oprav pouze mě poslal výpisy z účtu že to neplatim to je všechno co mě poslal vlastník bytu jsem dva roky žádné papíry informace nebo cokoliv jiného nemám nemám žádný papíry od SVJ stanovy vyúčtování přehled plán záloh atak dále prostě nic

  Vložil MartinII, 22. Únor 2024 - 18:13

  Vložil Milan Král, 21. Únor 2024 – 19:25 :: „po 2 letech za mnou přišel předseda SVJ že mám dluh na FO… nepřišla mě žádná upomínka vůbec nic uhradit nemám problém ale jedině ve splátkách…je chyba i na jeho straně že si toto nekontroluje…ve stanovách máme že má informovat“

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Ve vašich dotazech a komentářích se už nevyznám.

  Předseda je předseda VÝBORU nebo SVJ.

  Odpovědnou sobou za správu domu je SVJ (statutár tedy předseda výboru nebo předseda SVJ).

  Nechť vám ukáže VÁMI PODESPANÝ PŘEDPIS „Příspěvků a záloh služeb“ vašeho bytu !

  Nevíme co hradíte, jen tvrdíte že vám UKÁZAL VÝPIS. ČEHO ? VAŠICH MĚSÍČNÍCH ÚHRAD ?

  Účetní správní firmy (statutár či jeho manželka která třeba dělá účetnictví) vám měla VYSTAVIT EVID. LIST DLE VÁMI NAHLÁŠENÉHO POČTU OSOB pro úhradu záloh (úklid, odpadky, osvětlení domu) a pokud nemáte podružné bytové vodoměry tak i pro vodné a stočné.

  VY JSTE ČLENEM SVJ UŽ 2 ROKY ?

  S VÁMI JE TĚŽKÁ VYSILUJÍCÍ KOMUNIKACE NÁROČNÁ NA ČAS !!!

  TAKŽE KONČÍM !

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".