Stoupačky

Vložil tatana.mach, 27. Listopad 2019 - 17:33 ::

Ahoj všem, potřebovala bych poradit, jak je to s platbou oprav stoupaček. Soused z bytu o patro níž nás upozornil, že je ve stoupačkách mokro. Museli jsme nechat vyměnit ventil, podle instalatéra tekl ventil před měřákem a tak jsme předpokládali, že to bude placeno z fondu oprav SVJ. Podle výboru společenstva pokud nedošlo k zastaveni vody na hlavním uzávěru tak to je záležitost bytu a platíme my. Navíc ještě musíme zajistit nasazení plomby, takže další výdaj. Má v tom výbor pravdu? Myslela jsem, že soupačky patří do společných částí domu. Díky za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JaVa, 27. Listopad 2019 - 18:03

  Nepíšete,co máte o rozvodech vody uvedeno v Prohlášení vlastníka k budově( dále jen PV).Jestli je tam konkrétně uvedeno,kde tyto společné části rozvodů vody končí,pak se řídíte tímto PV.Zkuste Váš dotaz doplnit o znění z vašeho PV.

  Jinak platí z.č.366/2013 Sb., § 6 písm.d.

  Společnými částmi domu jsou dále

  d.) rozvody vody teplé i studené včetně stoupacích šachet, ať jde o hlavní svislé rozvody, nebo odbočky od nich až k poměrovým měřidlům pro byt, nebo k uzávěrům pro byt, nejsou-li instalována měřidla pro jednotlivé byty, včetně těchto měřidel nebo uzávěrů; to se netýká rozvodů uvnitř bytu, včetně vodovodních baterií,

  Přeji Vám hezký večer.JaVa

  Vložil Pavel II (bez ověření), 27. Listopad 2019 - 17:40

  Hlavní bytový uzávěr na odbočce k Vašemu bytu je zpravidla ve vlastnictví majitele bytu. Pokud to prohlášení vlastníka nebo Vaše stanovy neurčují jinak. Odůvodnění výboru je ale podivné.

  Vložil JaVa, 27. Listopad 2019 - 18:13

  Tazatelka uvádí,že mají nainstalované bytové vodoměry.Tzn.,že není-li v PV určeno jinak, končí tyto společné rozvody až za bytovým vodoměrem a nikoliv již za bytovým ventilem!

  § 6 písm.d) z.č.366/2013 Sb.,

  Společnými částmi jsou dále

  rozvody vody teplé i studené včetně stoupacích šachet, ať jde o hlavní svislé rozvody, nebo odbočky od nich až k poměrovým měřidlům pro byt, nebo k uzávěrům pro byt, nejsou-li instalována měřidla pro jednotlivé byty, včetně těchto měřidel nebo uzávěrů;"

  Přeji hezký večer.JaVa

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".