stanovy paragraf 1200 NOZ

Vložil Dita Jiskra, 21. Prosinec 2016 - 1:01 ::

Dobry den,

rada bych se zeptala,jestli je potreba pri schvalovani novych stanov zapisovat jmena clenu zakladajiciho vyboru,pokud nase svj funguje jiz 10 let. Asistent notare mi na schuzi vysvetlil,ze je to potreba podle par.1200NOZ písm.e).Ovsem ten se jmenuje „zalozeni svj“,ale nase svj se nyni nezaklada. Kdyz jsem timto oponovala, neustale mi rikal tuhle jedinou odpoved, ze podle par.1200 noz to tam musi byt a ze to neni jen pri zakladani svj. Zajimalo by me jestli je to pravda? V zakladajicim vyboru jsem byla ja pred 10 lety, byla jsem tam pouze rok a uz 9 let tam nefiguruji, dokonce ani v dome nebydlim a nelibi se mi,že bych mela nyni v novych stanovach figurovat, o soucasnem vyboru tam neni ani zminka. Co z tohoto vyplyva? Nejaka odpovednost? Da se proti tomutu nekde odvolat? Schuze byla jiz pred 14dny,nevedela jsem kam se s timto obratit. Poradte mi prosim co delat? Do jake doby a kam se odvolat?Popr. poradte mi prosim i nejakeho pravnika, ktery se timto zabyva.

Moc dekuji.

S pozdravem

Jiskra

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Dudekk (bez ověření), 22. Prosinec 2016 - 16:56

    Jste přemýšlivá, to mnoha osobám s právnickým vzděláním chybí. :-) Takže je do stanov nedávejte, my je tam taky nemáme a stanovy máme ve sbírce listin bez problémů.

    Vložil Ano. Ruda (bez ověření), 22. Prosinec 2016 - 0:23

    „Určení prvních členů statutárního orgánu.“

    Jedná se o novum, které známe ze stávající úpravy společnosti s ručením omezeným, o jehož smyslu však lze důvodně pochybovat. První členové statutárních orgánů (nikoli však další, kteří je ve funkcích později nahradili či nahradí) tak budou muset být na věčné časy ve stanovách SVJ uváděni, a to i poté, co jejich funkce zanikne. NOZ totiž oproti novému zákonu o obchodních korporacích nepřipouští, aby byl tento údaj později ze stanov vypuštěn.

    Vložil §§ (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 14:02

    A může mi někdo konečně vysvětlit, proč by u „starých“ SVJ-SVJ (2000) měl být vůbec použit par.1200 NOZ pro uzpůsobení jejich stanov NOZ?

    To jako aby kočička s pejskem vařili dort z ještě většího mišmaše?

    Vložil Anonymouk (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 12:20

    Nevěřte kdejakému volu. Proč platíte učni právníku?? Byla vám způsobena škoda. Postačí když si to načtete v OZ, tam to je.
    Dyť jak píšete jste vznikli před účinností nynějšího OZ. Takže dle něj, kdo je první, ha? Ale budiž vám útěchou, že to tak kupa SV uvádí. Používejte mozek a čtěte pozorně normy.

    Vložil vn (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 10:39

    Proč tam vůbec máte mít notáře? Pokud to není v původních stanovách, tak tam vůbec být nemusí.

    Vložil Jarmila Mladá (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 8:21

    Zapisovat jména členů zakládajícího výboru do nových stanov nemusíte. Asistenta notáře kopněte do zadnice !!!

    Vložil TN (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 8:27

    Bohužel podle mé zkušenosti to spousta notářů skutečně vyžaduje a radí to i správcovské firmy, které pro „svá“ SVJ připravují změnu stanov dle NOZ, asi to mají z nějakých školení. Jediná rada – obvolat notáře a hledat, který u práce přemýšlí a nebude prudit. Normálních notářů s mozkem ale moc není.

    Vložil René (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 11:59

    První členy bych u starých SVJ do stanov neuváděl. Maximálně by se mohlo stát, že rejstříkový soud by požadoval doplnit.

    Pro tazatelku: I když jste uvedena ve stanovách mezi prvními členy statutárních orgánů, nic pro Vás z toho nevyplývá. Smysl určení prvních členů statutárních orgánů nikdo nevysvětlil a lze o něm důvodně pochybovat.

    Vložil vn (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 13:20

    Rejstříkový soud nic takového, jako doplnění prvních členů stat orgánu před rokem 2014 požadovat ne­bude

    Vložil Dita Jiskra, 21. Prosinec 2016 - 23:25

    Dekuji moc za odovedi. Ale co mohu ted delat, kdyz na te schuzi ten asistent notare to nejak vysvetlil a vsichni byli pro odhlasovani techto stanov i s mymi udaji. Vsichni krome me. Tudiz me prehlasovali a ten asist.notare odchazel s tim, ze stanovy jsou takto odhlasovany a nyni se uz zrejme ceka na zapsani do rejstriku. Je to ted presne 2 tydny. Co mohu ted delat? Mam se proti tomu odvolat? Jak a kde? Vubec se v tomto nevyznam. Poradite mi prosim?

    Moc dekuji a hezky vecer…

    Jiskra

    Vložil cle (bez ověření), 22. Prosinec 2016 - 11:09

    Myslel jsem, že na schůze musí chodit osobně notář, a že asistent maximálně jen připravuje podklady?

    Vložil Anonymous1234 (bez ověření), 22. Prosinec 2016 - 0:05

    Nechte to být. Žádná odpovědnost z toho neplyne. Informace o vašem členství ve výboru se stejně dá dohledat v rejstříku SVJ

    Asistent notáře je blb a ostatní spoluvlastníci ovce. Jít k soudu je v tomto případě naprostý nesmysl.
    Vložil vn (bez ověření), 21. Prosinec 2016 - 23:42

    Žalovat tento bod stanov je jediné, co můžete dělat. Soud vám vyhoví a ze stanov to nařídí vyškrtnout. Kromě jiného proto, že je to blbost a nemá to tam co dělat.

    Vložil Petr, 22. Prosinec 2016 - 9:06

    Spíše bych se zajímal o jiné možné nesmysly, které ve stanovách bývají. Výboři si tam rádi dávají pokuty vlastníkům za prodlení s nepeněžitým plněním dle 104/2013, § 13, ale „zapomínají“ na pokuty, pokud výbor (poskytovatel služeb) „nedoručí včas vyúčtování nebo nesplní povinnosti spojené s právem příjemce služeb nahlížet do podkladů k vyúčtování a povinnosti spojené s vypořádáním námitek“.

    Co máte ve stanovách o „přechodu“ dluhu při prodeji bytu ?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".