Stanovy a směrnice svj

Vložil Martin (bez ověření), 5. Říjen 2020 - 20:04 ::

Dobrý den,

Koupil jsem byt v paneláku. Ve směrnicích o stavebních úpravách je dle mého spousta bodů, které mi upírají právo na užívání bytu.

Zejména bych se zaměřil na rekonstrukci elektro. Nesmím vrtat žádné elektrokrabice do nosných panelů. Já ale chci mít vypínače v jiném místě než jsou, protože teď jsou tak 20cm pod výškou kliky. Byt je 7. patře z 8., takže počítám po stránce statiky s tím nebude problém. Jsem připraven se obrátit na statika, ale chci vědět, jestli to není zbytečně, když ve stanovách to je jasné zakázáno.

Díky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 6. Říjen 2020 - 6:33

  Pane Martine,

  jakési „směrnice“ nikoho nezajímají. Jsou to jen kusy papíru. Rozhodující je co obsahují stanovy vašeho SVJ. Obsah stanov je pro Vás závazný.

  K zásahu do nosného panelu je ze zákona třeba posudek statika, i kdyby se jednalo o 8. patro z osmi. Kromě toho byste měl získat souhlas vlastníků ke stavebnímu zásahu do společné části. Jinak by šlo o stavební úpravu načerno.


  Pokud jde o vypinače, toto je dávno vyřešeno.

  Použije se bezdrátový vypinač/vysílač, který je poměrně tenký (10 až 15 mm) a lepí se (nebo se přišroubuje) na povrch zdi na libovolné místo. V lustru je bezdrátový příjímač, který ovládá světlo. Prodávají se i samostatné vypinače/vysílače a samostatné přijímače k zabudování do spotřebiče.

  Justitianus

  Vložil Martin zakladatel (bez ověření), 6. Říjen 2020 - 19:27

  Díky za odpověď, nicméně jsem nepotřeboval poradit jak ovládat bezdrátově vypínač, ale závaznost stanov a směrnic, na které stanovy odkazují. Na což jste mi částečně odpověděl.

  Obrátil jsem se na statika, tak uvidíme.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".