STA - platba za elektřinu

Vložil akja (bez ověření), 21. Leden 2013 - 11:33 ::

a jak je to s placením za STA? Většina má satelit nebo svou vlastní anténu, a teď nechtějí platit za roční vyúčtování elektřinzy? Dva z nich mají nataženy kabely na inertnet přes komín, který jeden nájemník nevyužívá (topí elektřinou).

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdenek 22, 21. Leden 2013 - 15:05

  Je STA napojena přímo na společnou elektřinu nebo přes vlastní elektroměr?

  Pokud je napojena přímo na společnou elektřinu, tak bavit se o tom, že energii odebranou STA ze společné elektřiny někteří nebudou platit, nedává smysl. Jednak by se nevědělo, o jaké množství energie se jedná a hlavně by to bylo, jakoby někdo nechtěl platit za světla ve společných prostorách, kam nechodí.

  Pokud je STA napojena přes vlastní elektroměr, pak jistě musí existovat důvod takového napojení a nějaká dohoda, jak rozpočítat a platit takto spotřebovanou energii.

  Vložil lake, 21. Leden 2013 - 15:13

  Je zcela bezvýznamné zda STA je napojena přes elektroměr. Náklady lze samozřejmě určit kvalifikovaným odhadem. To je běžný a jednoduchý postup: každý přijímač, směšovač i zesilovač tvořící STA má štítek s udanou spotřebou.

  lake

  Vložil bv (bez ověření), 21. Leden 2013 - 12:45

  Musíte se podívat, co je o STA uvedeno ve vašem Prohlášení vlastníka. Pokud tam STA je a je provozuschopná, tak musíte náklady na elektřinu, kterou pro svůj provoz odebírá uhradit, jestli jsem váš dotaz správně pochopil. Pletete totiž dohromady STA, vlastní antény, nějaké kabely na internet, nájemníka, který topí elektřinou. To už jsem vůbec nepochopil, co má společného kabel na internet, to že někdo topí elektřinou a STA.

  Vložil akja (bez ověření), 21. Leden 2013 - 13:49

  ne, šlo jen o to, že ostatní vlastníci nechtějí platit rozpočítanou elektřinu za STA (je v Prohlášení vlastníka)a tvrdí,že používají vlastní antény (4vlastníci mají své antény, 3 vlastníci jsou napojeni na STA.

  Vložil lake, 21. Leden 2013 - 14:27

  V tomto případě vůbec není důležité co o STA praví prohlášení vlastníka. Vlastnictví STA je pro dotaz bezvýznamné.

  Tazatelka se ptala pouze na úhradu provozních nákladů. Rozhodující je tedy jen otázka zda provozování STA je v daném společenství službou. Pokud ano, SVJ má mít schválená pravidla rozúčtování této služby (§ 11 odst. 4 ZoVB) a podle nich se řídí.

  Nesouhlasící vlastníci mohou navrhnout změnu těchto pravidel.

  lake

  Vložil tazatel jaryn, 21. Leden 2013 - 15:40

  Naše STA – má samostatný elektroměr, takže náklady na provoz dělíme počtem bytů v SVJ. Podle prohlášení vlastníka je to „společný prostor“ ale systém STA nám umožňuje odpojit byt, který by nechtěl využívat STA ( 4 české MUX, 2 slovenské MUX a jeden rakouský, dále THOR 0,8 a Astru 23,5 )

  Vložil Jandus (bez ověření), 21. Leden 2013 - 13:53

  Mimochodem, kolik to za rok dela cca na byt?

  Vložil Krobot (bez ověření), 21. Leden 2013 - 17:32

  Zvláště když jde o fotovoltaickou elektřinu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".