STA

Vložil Mirka (bez ověření), 10. Prosinec 2012 - 0:08 ::

Dobrý den,prosím o radu.Bylo jedno SBD a vlastnilo 4 vchody po 8 bytech,čili 32 bytů, z toho vznikly 2SVJ,nazveme je č.1(vznik 2009 správce SBD) a 2(vznik 2012 Správce XXXX opustili jsme SBD).Pak bylo zemědělské družstvo a to vlastnilo 2 vchody po 8 bytech,z toho vznikly 2 SVJ,ty nazveme č.3(vznik 2004 spravují se sami) a 4(vznik 2006 spravují se sami).Na domě našeho SVJ je společná anténa(STA)která se před 4 roky rekonstruovala a každý vchod se na tom podílel částku 1/6 z ceny.Z těch 4 SVJ jsme již s č.3 a 4 podepsali smlouvu o účtování za provoz a opravy za STA s tím, že naše SVJ č.2 je vlastníkem STA(v prohlášení vlastníka máme uvedenou anténu.Ve smlouvě co měli 3 a 4 s SBD je uvedeno, že SBD je vlastníkem STA. SVJ č.1 s námi tuto smlouvu nechce podepsat,že nesouhlasí s tím, že my jsme vlastníky a chtějí být spoluvlastníci STA. Požádala jsem SVJ č.1 o doložení svého tvrzení.Nic nedonesli, jen se opírají o telefon z SBD,že když se podíleli na rekonstrukci jsou samozřejmě spoluvlastníky. Dle mého názoru, nemohou být spoluvlastníci, ale max. vlastníci 2/6.A tím by museli být i 3 a 4 vlastníci po 1/6. Můžeme po nich požadovat věcné břemeno jejich vlastnictví na naší střeše? Nebo jak byste to řešili? Děkuji mockrát za odpovědi

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Zdenek 22, 10. Prosinec 2012 - 10:51

  Při vzniku SVJ provedl původní vlastník SBD celého domu (4 čísel popisných) a STA určení společných částí. Vašemu SVJ připadla STA a máte to zapsáno v prohlášení vlastníka. Pokud sousední SVJ v prohlášení vlastníka STA nemá, pak nemůže být jejím spoluvlastníkem.

  Snahy sousedního SVJ jsou zřejmě motivovány obavou, abyste je „neodstřihli“ od dodávky TV signálu. Je to tedy o dohodě a o přesvědčení jich dobře napsanou smlouvou o dodávce TV signálu. Pokud nebudou přes veškerou snahu přístupní k dohodě, může jim hrozit z Vaší strany právě to, čeho se myslím obávají – odpojení dodávky TV signálu.

  Pozn.: Já být jimi, tak jsem naopak rád, že za (pouze) poměrné náklady na provoz STA mám zajištěn TV signál, a to bez odpovědnosti za její údržbu a opravy.

  Vložil paloucek (bez ověření), 10. Prosinec 2012 - 11:17

  děkuji za odpověď, pane Zdenku.Ve smlouvě máme,že se zavazujeme jim dodávat signál a oni se zavazují přispívat na údržbu,opravy a rekonstrukci STA.Oboustraná výp.lhůta je 6 měsíců. Prohlášení vlastníka máme od SBD z r.1999 kde se neřešilo vlastnictví STA,jen je tam uvedeno že jako příslušenství jsou rozvody STA a součást stavby je anténa.Avšak ve smmlouvě kterou uzavíralo SBD s SVJ 270 je odkaz na prohlášení vlastníka a dále je uvedeno, že SBD je vlatníkem STA.Z doby,kdy vzniklo SVJ 278a279(12/20­09)žádná smlouva mezi nimi žádná smlouva neexistuje, zřejmě na ní SBD „zapomnělo“.

  Vložil Infilos (bez ověření), 10. Prosinec 2012 - 0:20

  Není důležité, co si kdo myslí o vlstnictví STA a co je uvedno v nějaké smlouvě. Důležité je, co je o STA napsáno v Prohlášení vlastníka. Uveďte, co tam o anténě máte. Zvláštní mi připadá také značení SVJ č.1, SVJ č. 2, atd. Domnívám se, že vše je ve skutečnosti jinak, že jste jedno SVJ.

  Vložil paloucek (bez ověření), 10. Prosinec 2012 - 9:53

  Děkuji za odpověď,jen se prosím nedomnívejte,pro­tože co píši je pravda.A jestli si to chce ověřit,prosím.SVJ, Nezvěstice 268a269,278a2­79,270,289.Proč to tak je mě nepřísluší řešit.Naše SVJ 268 a269 vzniklo 9/2012 jako poslední. Takže teď se snažíme s naším novým správcem vše uvést na pravou míru.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".