Správce SVJ zastupuje na schůzích jednoho člena

Vložil Wolff (bez ověření), 17. Říjen 2020 - 9:10 ::

Dobrý den, správce našeho SVJ zastupuje na schůzích jednoho člena nebytové jednotky na základě plné moci. A ne pouze na schůzích ale i při jednání s úřady. Naposledy při jednání se stavebním úřadem. Mám zato že se jedná o jasný střet zájmů, protože správce, který zná veškeré podrobnosti o domu a za které je placen ještě zastupuje za úplatu jednoho člena společenství. Jedná se o notoricky známého Petra Seiferta, majitele Z-COOP s.r.o. Dpuští se nějakého přestupku nebo trestného činu a lze mu v tom zabránit ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 17. Říjen 2020 - 12:02

  Pane Wolffe,

  nedávné diskusi bylo podrobně vysvětleno, že neexistuje žádný „správce SVJ“. Vlastní správu právnické osoby SVJ vykonává její statutární orgán.

  Dalším Vaším příspěvkem jste upřesnil, že se nejedná o žádného fantazijního „správce SVJ“, nýbrž o právnickou osobu, která pro SVJ vykonává některé činnosti na základě soukromoprávní smlouvy.

  Pokud se domníváte, že „správcovská firma“ je ve střetu zájmů a že to může negativně ovlivnit plnění, která poskytuje vašemu SVJ, pak můžete jedině navrhnout, aby SVJ ukončilo smlouvu se „správcovskou firmou“ a sjednalo smlouvu s jiným smluvním správcem.

  Žádné další možnosti nemáte.

  Justitianus

  Vložil Čtenář (bez ověření), 17. Říjen 2020 - 9:36

  To je stejné, jako když vlastníka zastupuje člen statutárního orgánu SVJ. Taky jasný střet zájmů, ale právně tomu nic nebrání.

  Vložil Externus (bez ověření), 17. Říjen 2020 - 13:33

  Přesně tak. Výbory si pro sebe vydávají plné moci, ve kterých nejsou uvedeny body k hlasování shromážděním s možností vyjádřit vůli zmocnitele. Lidé bez právního vědomí jim je následně servírují s falešným pocitem naplnění jekési neexistující povinnosti.

  Pokud takovou plnou moc od výboru dostanete, připojte k ní prosím list s uvedením Vaší vůle k jednotlivým bodům (najdete je na pozvánce). Na plnou moc dopište, že tento list je její nedílnou součástí.

  Vložil .. (bez ověření), 17. Říjen 2020 - 9:22

  Už se tady psalo, že SVJ nemá správce. SVJ je samo správce a to ze zákona.

  Vložil Wolff (bez ověření), 17. Říjen 2020 - 9:30

  Tak pokud trváte na detailech tak správcovská firma.

  Vložil Jarda_, 19. Říjen 2020 - 1:56

  Jak to myslíte správcovská firma? Kdo je ve výboru vašeho SVJ? Někdo ze správcovské firmy?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".