Správce SVJ

Vložil Petr Heřman, 28. Červen 2022 - 15:28 ::

Dobrý den,ndes jsme jako svj dostali výpověd od SBTH bytového družstva které nás spravuje za dlouhodobé nespokojenosti a neshod. Dokáže mě někdo poradit kde hledat novou ? Plzenský kraj nebo okr Tachov?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil SBTH (bez ověření), 29. Červen 2022 - 17:02

  co zkusit Plzenský kraj nebo okr Tachov?

  Vložil CD (bez ověření), 29. Červen 2022 - 9:33

  http://www.smut.cz/

  Uvádí zde, že dělají účetnictví pro SVJ a mají také technika- přímo Tachov… Takže opravdu… spíše než dotaz na tomto fóru, kde z Tachova nikdo s největší pravděpodobností není by bylo lepší projevit svoji iniciativu…

  Vložil Justitianus, 29. Červen 2022 - 10:40

  Během jedné minuty jste sice našel odkaz, ale ale je to tlející humus. Mrtvola, která si ještě nestačila všimnout že už hnije.

  Už jen první dojem je záporný: Při pokusu navštívit stránky https://www.smut.cz se objevuje varování:
  Neplatný certifikát, nedůvěryhodný web. Musím se tedy připojit bez zabezpečení. Dobrá, nezabezpečený web http funguje. Copak tam asi najdeme?

  Aha. Stránky byly vytvořeny v roce 2008 a od té doby je nikdo nezměnil. Obsah který by zajímal SVJ je prakticky nulový – to o něčem svědčí.

  Na webu o sobě tvrdí tyto údaje:

  SMÚT s.r.o.
  Sokolovská 691
  Tachov
  34701

  Tady už přestává veškerá legrace. Kontrola v rejstříku justice.cz ukazuje, že tento údaj je lživý. Osoba s touto firmou v České republice neexistuje! Podvod? Naštěstí uvádějí identifikační číslo, a podle toho v rejstříku nacházím jiný subjekt:

  Správa majetku a údržby Tachov s.r.o., IČ 25216899

  Ti zoufalci ani nevědí jak se jmenují!

  Na stránce http://www.smut.cz/…k/1718622209 nabízejí vzdálený přístup k údajům o bytech, cituji:

  Vzdálená správa bytu
  Jednatelé za společenství vlastníků, kteří mají zájem o prohlížení si údajů o jednotlivých bytech v SVJD můžou po domluvě na SMÚT obdržet přístupové údaje pro vzdálenou správu bytu a mít tak přehled o neplatičích, stavech vodoměrů a počtech osob v domě.

  Ve firmě zjevně nikdo netuší, že v SVJ (nikoliv „SVJD“) neexistují žádní „jednatelé“. Někomu takovému bych činnosti správy nesvěřil.

  A už jen třešničkou na dortu je nabídka vzdáleného připojení pro „jednatele za společenství vlastníků“ na stránce http://www.smut.cz/clanek/3563256. Dostávají zde radu jak obejít a překonat zabezpečení ve svém webovém prohlížeči, jak posílat svá osobní data a přihlašovací údaje nezabezpečeně. Děkuji, takové služby nechci.

  Pokud ale někdo touží využívat tento socialistický skanzen, ať to zkusí.

  Justitianus

  Vložil CD (bez ověření), 29. Červen 2022 - 12:09

  že si mají zrovna najmout tuto firmu. Ale ať hledají… je to stejné, jako nalezení vhodného dodavatele na jakoukoliv jinou činnost. Tachov je malé město. Tudíž naši statutáři mohou vyrazit do ulic a kontaktovat někoho, kdo bydlí v domě, který spravuje tato společnost a zeptat se na zkušenosti..mohou si zmapovat i trh v blízkém okolí… To, že někdo má hnusné a neudržované internetové stránky nerozhoduje vůbec o ničem. Jsou firmy, které je mají vymakané. A pod pláštíkem vymakaných stránek se skrývá hnůj… A socialistický skanzen… ?? Náš správce bytu v 80-tých letech fungoval mnohem lépe, než funguje naše správcovská firma dnes…, které jde výhradně a pouze o zisk… takže se pouze snaží pouze vybírat peníze a za tyto odvádět pokud možno co nejméně práce…

  Vložil Vlastnice bytu (bez ověření), 29. Červen 2022 - 12:17

  „Náš správce bytu v 80-tých letech fungoval mnohem lépe, než funguje naše správcovská firma dnes“ (Vložil CD (bez ověření), 29. Červen 2022 – 12:09)

  Souhlas. Ono se není moc čemu divit: Byli to profesionálové. Dnes se pro správu domu (slovy zákona pro živnost „Nákup, prodej, správa a údržba nemovitostí“) žádná kvalifikace nevyžaduje. Podle toho to vypadá.

  Vložil CD (bez ověření), 29. Červen 2022 - 13:06

  V našem městě dlouhá léta fungovala jedna správcovská firma, kterou založil a posléze v ní pracoval dlouhá léta v pozici jednatele/ředitele jeden pán. Ten to bral jako své poslání . Firma měla špičkové renomé a všichni s ní byli spokojeni. Poté tento pán šel do důchodu a firmu prodal jakési firmě s názvem Prodomia. Rok se nedělo nic, poté byl vykopnut jeden z manažerů (osobně jej znám a byl to špičkový profík)a poté začaly tlaky i na řadové zaměstnance. Začali po nich dupat s cílem snížení jejich mezd a zvýšení produktivity. Výsledek ? Průměrná životnost zaměstnance půl roku a firma jdoucí pomalu do kopru. Proto já bych se ze zásady nebránil spolupráci s městskou firmou. Všechno je to o lidech. Navíc v městských firmách nebývají takové tlaky na zisk a efektivitu. A pokud ta firma funguje, proč do ní nejít…

  Vložil smut.cz (bez ověření), 29. Červen 2022 - 11:09
  Vložil CD (bez ověření), 29. Červen 2022 - 9:00

  Je to tak složité ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".