Správce SVJ

Vložil Jaroslav Bořický, 13. Prosinec 2010 - 19:06 ::

Jako společenství vlastníků jednotek jsme požádali svého správce LBD o zajištění opravy komínu od ohřívače TUV,našeho nájemníka.Ten byl porušen firmou,která nám zajišťovala generální opravu domu.Komín byl veden světlíkem a firma rozebrala vrchní část,která jim bránila osazení sítě proti holubům.Technik LBD podal kominické firmě objednávku na opravu.Zástupce kominické firmy posoudil komín a prohlásil,že je nutná výměna celého komínu.A následně aniž čekal na další reakci objednavatele,pro­vedl nový komín.Je vážná pochybnost,že posudek neodpovídal skutečnosti.Písemně však posudek firma nepředložila.Pouze šlo o ústní vyjádření.Protože výměna nebyla objednána,tak SVJ fakturu neproplatilo.Ko­minická firma podala žalobu u soudu,kde žalovanou stranou je LBD.LBD se teď od žaloby distancuje.Je jasné,že právním subjektem v této kauze je SVJ,ale je opravdu LBD v této kauze mimo hru a za nic neodpovídá? Je přeci naším správcem a platíme si jeho odborné služby.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rivr, 14. Prosinec 2010 - 1:01

  řekl bych, že odpověď máte zde

  Vložil svjvmt, 13. Prosinec 2010 - 19:41

  přečtěte si napřed smlouvu s ním, co tam je. Když jsem četl naši, tak jsem šel do kolen, co všechno může. v podstatě bychom mohli v klidu spát a on kolem nás kmitá. No jak správný služebník… dyť je to nakonec za peníze, že ano.

  Vložil lake, 14. Prosinec 2010 - 8:23

  Pane Bořický,
  napsal jste: "Je jasné,že právním subjektem v této kauze je SVJ".
  Není zřejmé, z čeho tak soudíte, jestliže soudní spor se vede mezi LBD a kominickou firmou. LBD se od této žaloby nemůže nijak "distancovat".

  Nic více nelze k věci sdělit, jestliže neznáme obsah oné objednávky, ani čím jménem byla učiněna, ani obsah smlouvy o správě mezi SVJ a LBD.

  lake

  Vložil Jaroslav Bořický, 14. Prosinec 2010 - 9:18

  máte pravdu.Tím,že SVJ požádalo svého správce o zajištění opravy komína,přeneslo na něj zodpovědnost,že práce budou provedeny ,v požadovaném rozsahu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".