společný pozemek SVJ

Vložil Pavel Poláček (bez ověření), 30. Červen 2020 - 9:29 ::

Dobrý den,

jsme členy SVJ s 11 bytovými jednotkami se společným pozemkem-zahradou.Někteří sousedé se rozhodli na společném pozemku vybudovat posezení a zastřešení pergolou-je prosím potřeba souhlas všech členů SVJ a nebo může být použita většina souhlasů bytových jednotek.

Jde mi o to,zda pokud bude některý ze sousedů nesouhlasit,zda je možné ho přehlasovat či pokud nebude souhlasit s výstavbou,je zde nějaké východisko-neradi bychom se dostali poté do soudních tahanic.

Děkuji za odpověď a za radu.

S pozdravem.

Poláček P. Zdroj: https://www.poradte.cz/…mek-svj.html

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 30. Červen 2020 - 11:17

  Prosím potvrďte zda pozemek je skutečně ve vlastnictví SVJ. V tom případě o běžném hospodaření s pozemkem rozhoduje pouze jeho vlastník – právnická osoba SVJ (zastoupená statutárním orgánem). Vlastníci jednotek v domě do toho nemají co mluvit (pokud si to shromáždění výslovně nevyhradilo k rozhodnutí).

  Má-li však pozemek ve vlastnictví SVJ být zatížen právem cizí stavby, nejde o běžné hospodaření s věcí. O tom bude vždy rozhodovat shromáždění, a to ze zákona (§ 1208 písm. f bod 1).

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".