Společné prostory

Vložil viktorino, 6. Prosinec 2018 - 8:25 ::

Dobrý den. Koupil jsem byt v panelovém domě byt který nemá sklepy.Místo sklepů jsou v zádveří umístěné koje.Tyto jsou používány pokud má některá rodina malé dítě tak kojé je vuživána pro kočárek. Problém je vtom že spolumjitelů je v jednom vchodě 12,kdežto koji je pouze 8.Takže 4 spolumajtelé nemají možnost tyto koje využívat,jelikož ti co je obsadili předem je nechtějí uvolnit.Chci předeslat že koje užívají zdarma již někoik let.Koje jsou ve společných prostorách a nejsou součásti bytu. Jak se mohu domoci v tomto případě svých práv? Za odpověď děkují.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 7. Prosinec 2018 - 7:41

  Platí pro vás to stejné, co platí o vyloučení z parkování. Jste vyloučen z používání společných prostor na kterých máte podíl. Musíte žádat finanční náhradu. Třeba se pak najde místo, kde se zřídí kóje taky pro vás. http://www.portalsvj.cz/…ci-vlastniky#…

  Vložil . (bez ověření), 6. Prosinec 2018 - 8:29

  Musíte začít tím, že si zjistíte co je o dotyčných kójích uvedeno v Prohlášení vlastníka. Tak si to zjistětě a napište to sem.

  Vložil viktorino, 7. Prosinec 2018 - 6:55

  O kojích není v Prohlášeni vlastníků nic uvedeno.Proto nejsou současti bytů.

  Vložil Ajša, 6. Prosinec 2018 - 15:11

  Kóje nejsou místnosti, nepíše se o nich v Prohlášení, možná ve smlouvách ano, jde o společné prostory, které mohou být dány k užívání jen některým bytům.

  Vložil Justitianus, 6. Prosinec 2018 - 20:15

  Tazatel se ptá na záležitost, která zde byla podrobně řešena před třemi dny – viz případ pana Fišera a jeho vyloučení z užívání společného parkoviště. Na užívání kójí ve společných částech domu platí to samé.
   http://www.portalsvj.cz/…ci-vlastniky#…

  Justitianus

  Vložil MartinII, 6. Prosinec 2018 - 16:18

  Zkuste hledat o sklepních kójích zde v diskusi. My máme v prohlášení a v privatisační smlouvě, že „s vlastnictvím jednotky je spojeno právo výlučného užívání kóje ve společných částech 1. PP budovy“.

  Pravda je, že kupní smlouvy a prohlášení mívají všelijakou úroveň. Vy co nemáte sklepní kóje k dispozici, byste měli žádat o kompenzaci. Co tomu říkají ostatní 3 vlastníci bez kójí ?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".