Společné prostory

Vložil Hanka (bez ověření), 16. Listopad 2011 - 13:37 ::

Dobrý den, prosím o názor, jsme BD a představenstvo si „zabralo“ jednu místnost ve společných prostorách ke své potřebě. Má na to právo nebo musí být souhlas členské schůze?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jaro (bez ověření), 19. Listopad 2011 - 21:27

  V prvé řadě bych chtěl vědět, proč proti tomu tak bojujete? Co v té místnosti bylo, nebo co jste tam měla? Vypadá to, že na té místnosti máte osobní zájem. Na druhé straně si uvědomte, že ve Vašem případě se představenstvo musí někde scházet, mít uchovanou dokumentaci, zvát si někam svoje členy. Nebo to má dělat předseda ve vlastním bytě? Archiv si udělat ve skříni svého obýváku? Nechci pokračovat dále, ale chtěl bych vědět co za tím je? Jen řekněte pravdu. Jaro

  Vložil Vymětal Jiří (bez ověření), 16. Listopad 2011 - 19:18

  Dobrý večer,paní Hanko.Tak jsem zavítal na tyto stránky a zjistil jsem váš problém. Jestli mohu,tak Vám něčím rovněž přispěju k Vašemu případu.Protože do nedávné minulosti výbor našeho Společenství schůzoval v bytě jednoho člena výboru,předseda neměl již kam ukládat písemný materiál ohledně domu, bylo navrženo všem lidem na shromáždění, že by se použil k potřebě jak výborové činnosti, tak uskladnění a evidence písemností v místnosti býv.mandlu,který se zrušil pro svou ztrátu využitelnosti­.Přesto, že se jedná o místnost, která je zahrnuta do plateb všech vlastníků bytů v rámci společných prostor, neměl nikdo námitk a takto se vyřešil i samotný problém.Chci zde jen poukázat na skutečnost, že je možno řešit i takovýto úproblém dohodou všech lidí, přesto, že všichni se podílejí na úhradě této místnosti. Vymětal Jiří.

  Vložil lake, 16. Listopad 2011 - 16:03

  Jako obvykle se na dotaz nedá odpovědět. Chybí informace o tom o jakou místnost se jedná, pro jaký účel užívání byla zkolaudována, zda v nájemních smlouvách je uvedená jako místnost určená pro společné užívání nájemci.

  Dále byste si musel přečíst co je ve stanovách družstva uvedeno o způsobu využívání místností domu a o rozhodování (rozdělení pravomocí mezi představenstvo družstva a členskou schůzi). My tyto informace nemáme, vy ano.

  lake

  Vložil Pepa Vyskočil (bez ověření), 19. Listopad 2011 - 21:00

  Podívejte se, ono ani snad zde není důležité, o jakou konkrétní místnost jde.Jak čtu,tak zde pro mě jasně vyplývá, že se jedná o místnost, která by měla být běžně použitelná pro všechny v domě, o to zde asi tazateli jde,ne? Jak už to tu píše jeden nahoře,ono jde v zásadě o společnou dohodu, jinak je pravda ta, že když někdo má nějaké námitky, tak ať si ty papíry vezme domů sám.Takových kritiků znám taky dost.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".