Společne osvětlení na chodbě

Vložil Monika Šedová (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 0:13 ::

Dobrý den, bydlíme v bytovém domě se 4 byty. Každý nás má svou elektřinu + společná na chodbě k osvětlení. Našeho Pána souseda štvalo, že vencime psa kolem 10hodiny večer tak společnou elektřinu vypnul (byla psaná na něho, poplatek za elektřinu jsme platili jemu). Je možnost se tomu nějakým způsobem bránit, nebo si s tím může dělat co chce? Je nějaká „vyhláška“ o tom že ve společných prostorech (schodiště) musí svítí světlo, nebo ne? Každá bytová jednotka má svého soukromého vlastníka. Po ústní domluvě jsme došli k závěru že se nedomluvime, řekl že slušní lidé v tu dobu spí a ho nezajímá co děláme my. Pan soused je „starousedlik“ (cca 60–70 let) já s mužem jsme v tomto vchode nejmladší a bydlíme zde nejkratší dobu. Předem děkuji za odpověď.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil * (bez ověření), 15. Srpen 2017 - 0:46

  A co tak si přepsat elektroměr na sebe? Někdo to v domě zabezpečit musí. Když se nejste schopni domluvit, tak to zabezpečte Vy.

  Vložil VN (bez ověření), 14. Srpen 2017 - 14:05

  že když dojde k problému a někdo si na chodbě zlomí nohu , že náhrada škody půjde na něj.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 15:46

  to budete řešit pokud se neumoudří. Přístup k schodišťovému vypinači je zajištěn jak? Žádný zámek není nepřekonatelný a nikdo mě nebude dělat v domě naschvály. Kdo u Vás řeší společné výdaje jako je voda, pojištění atd.?

  Vložil Misme, 13. Srpen 2017 - 13:18

  Vyhláška č. 268/2009 Sb., § 23, odst. (7) Prostor schodiště musí být osvětlen a větrán.

  Vložil tep (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 12:08

  Tmavá chodba mi posloužila, abych i s dětmi nacvičoval evakuaci bytu potmě pro případ, že by nešel proud a bylo by nutné dům opustit. Děti to bavilo, šlo o orientaci v prostoru. Na Vašem místě bych si pořídil baterku – mám jednu na kličku – stačí párkrát s ní zatočit a hned je světla dost. Staršího souseda zdravte s úsměvem a uvidíte, že když mu dokážete, že tma Vám nevadí, že ho to přestane bavit, protože myslet na vypínání a následné rozsvěcování světel ho omrzí.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 14. Srpen 2017 - 10:24

  Si z tazatele děláte srandu. On žádá pomoc.

  Vložil tep (bez ověření), 14. Srpen 2017 - 17:57

  Poradit, aby se se sousedem soudil, může kdokoliv, ale vztahy v domě soud nenapraví. Starý pán se ulakotil – má pocit, že na mladé doplácí. Též je možné se starého souseda přímo otázat, za kolik Kč měsíčně by pozdní vycházky ze psem toleroval. Absolutní spravedlnost v rozúčtování nákladů na osvětlení společných prostor je sice dnes už technicky možná, ale tak nákladná, že se to nevyplatí realizovat. Pro mne jsou vztahy v domě důležitější než peníze, tak raději něco přeplatím, než aby některý soused měl pocit, že na mne doplácí. U osvětlení společných prostor jde totiž o absolutně směšné částky. Zkuste si to spočítat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".