Společná elektřina

Vložil Marko (bez ověření), 5. Říjen 2018 - 19:49 ::

Dobrý den,mám dotaz. Majitel bytu přes půl roku nebydlí ve svém bytě, nesouhlasí s vyúčtováním,zdrá­há se zaplatit vyúčtování za společnou elektriku , že byt neužíval.ve stanovách máme ustanovené placení společné elektriky na bytovou jednotku . Jak vyřešit tento problem,děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 8. Říjen 2018 - 15:37

  Poslat prokazatelně urgenci platby s vysvětlením, že tyto náklady platí vlastník vždy bez ohledu jak svoji jednotku užívá. Pokud nezaplatí celé vyúčtování v termínu podat návrh soudu. Postup samozřejmě provádět podle Vašich stanov nebo schválených pravidel.

  Vložil JarekSVJ, 6. Říjen 2018 - 13:29

  My máme podle spoluvlastnického podílu a samozřejmě zanesené ve stanovách…

  Vložil P_V (bez ověření), 6. Říjen 2018 - 12:03

  Ze zákona 67/2013 se za společnou elektriku platí podle počtu osob, a v případě že je byt neužívaný, tak se počítá jedna osoba. Zákon umožňuje společenství stanovit pravidla rozúčtování jinak. Podle čeho to rozúčtováváte, tady nevíme.

  Vložil adviser, 11. Říjen 2018 - 9:28

  Ale víme. Sám tazatel uvádí, že ve stanovách mají uvedeno rozúčtování na bytovou jednotku. § 5 zákona 67/2013 toto řešení nevylučuje a proto je v pořádku. Jen ten nebydlící/nepro­najímající majitel má zřejmě smůlu.

  Vložil P_V (bez ověření), 6. Říjen 2018 - 12:19

  A jo vlastně, vidíme. Máte tam, že na jednotku. Tak se bude platit na jednotku. Pokud by vlastník stanovy úspěšně napadl u soudu, tak platí ustanovení zákona, ale k tomu zatím nedošlo.

  Vložil MMM (bez ověření), 5. Říjen 2018 - 21:31

  Pokud nemáte nějaké nestandardní stanovy, tak by měl mít majitel smůlu, společnou elektřinu, stejně jako úklid domu nebo další „společné“ služby musí platit v každém případě, že byt neužívá je jen jeho záležitost.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".