Spojení dvou bytů

Vložil Peťka O (bez ověření), 2. Leden 2023 - 19:49 ::

Zdravím Řeším teď výměnu bytů, takže budu mít byt hned vedle bytu od přítele ve kterém žijeme s malým dítětem a chceme mu udělat pokojík. Oba dva byty jsou 2+1. Chceme tedy přítelúv byt zachovat a vzít z druhého bytů jen jeden pokoj. Takže vybourat dveře a zazdit dveře. Vznikne tedy 3+1 a 1+1. Statik, stavební úřad, souhlas vlastníků, elektrikář To vše vím, ale máme na obou bytech hypotéku a úvěr. Řešil někdo něco podobného?? Přítelův byt se zvětší, tam by banka neměla mít problém, ale můj byt se zmenší. Odhad by měl vyjít dobře i když se zmenší a navíc se bude rekonstruovat, takže bude mít možná ještě větší hodnotu než původní 2+1. Předem děkuji za zkušenosti. Peťka O

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil ppp (bez ověření), 4. Leden 2023 - 16:08

    Je rozdíl mezi fyzickou a právní stránkou realizace vašeho záměru. Fyzickou stránku jste popsala, právní stránku bude třeba řešit buď smlouvou o výstavbě, nebo spíš změnou prohlášení vlastníka na katastru. Před tím, než banku postavíte před hotovou věc, doporučuji získat s předpokládanou transpozicí zástav její souhlas (zřejmě budou nutná nová ocenění). Na zástavním právu banky se nic nezmění, jen cena „nových“ jednotek bude jiná.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".