spojené bytové domy

Vložil Anonymous, 12. Prosinec 2007 - 9:09 ::

Dobrý den, jsme dva bytové domy, které mají společné nebytové prostory, společnou střechu, sklepy domu. č.95 jsou v domě č.94. Dům č.94 má 12 bytů a dům číslo 95 jen 6, proto často dochází k přehlasování. Patřili jsme družstvu,v lednu 2008 budeme zakládat společenství vlastníků. Ráda bych věděla, zda můžeme založit společenství dvě a nějak vyčlenit společné prostory. Nebo alespoň mít každý dům svůj fond oprav. Děkuji za odpověď Babelová

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil 566a567, 12. Prosinec 2007 - 22:01

  Dobrý den!

  Zřetelně doporučuji, abyste se raději dohodli a fungovali společně. I když je jeden vchod méně početný.

  Myslete na to, že pokud budete opravovat střechu, budete muset stejně společně, když se bude dělat cokoli na společných prostorách, nechci si představovat, že jako bude půlka podlahy v chodbě v suterénu vydlážděná a druhá bude jen z vyhlazeného betonu.

  Vždyť když je vás ve vchodě jen šest, tak to má zase jisté výhody, ne? A nemyslím si, že když se něco odhlasuje, že se to odhlasuje tak, že se daná akce realizuje jen v tom větším vchodě a na vás se vykašlou. Tak zlé vztahy tam přece nemáte! Přitom když budete něco chtít, šest se vás dohodne velice snadno a můžete vystartovat za předsedou. To ve dvanácti se jim bude domlouvat hůř.

  Příkladně: Chceme vymalovat schodiště. Na schůzi shromáždění se to dá do programu a projedná se to. Minimálně šest je vás už pro. A to by bylo, aby se nenašli ještě čtyři z toho většího vchodu, kdo by stáli o totéž.

  Opravu, myslete na budoucnost a jděte do jednoho SVJ. Stejně v prohlášení vlastníka (družstvo) budete uvedeni jako celek.

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Vložil Anonymous, 13. Prosinec 2007 - 20:53

  Dobrý den! Děkuji za odpověď. Byla bych ráda kdybychom se domluvili, ale nevěřím tomu. Chtěli bychom mít na společné prostory zvláštní účet, který by se musel vždy použít a taky společně hlasovat o opravách společných prostor. Trochu si to komplikujeme a asi to ani nejde. Renata

  Vložil 566a567, 13. Prosinec 2007 - 21:41

  Moc Vám držím palce, aby vás to, že se stanete společenstvím, stmelilo.

  U nás to bylo dobré a když si postupně všichni uvědomili do detailu, že všechno je jen a jen naše společné a nikomu jinému to nepatří, hodně nám to pomohlo.

  Věřím, že Vy se také dohodnete. Řekněte těm silnějším, aby na vás brali také trochu ohled a že si také zasloužíte, aby se s Vámi jednalo na úrovni!

  Potom jsem zapomněl ještě na jednu důležitou věc. Určitě si prosaďte, že, no předseda bude evidentně z toho většího vchodu, ale místopředseda musí být nutně ze vchodu vašeho a člen, spíš také z toho většího. Tím si zajistíte účast na všech akcích a oni vás nebudou obcházet.

  Ještě jednou, závěrem, držím palce!

  Filip, Praha 42 – POSTOLOPRTY, 566a567@seznam.cz

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".