Špatný odpad... kdo platí rekonstrukci

Vložil Občan 18 (bez ověření), 11. Říjen 2015 - 15:20 ::

Dobrý den, jsem vlastníkem suterénního bytu v domě se 4 bytovými jednotkami (je založeno SVJ). Nedávno se zjistil problém s odpadním potrubím, které je na hraně domu směrem do ulice ucpané (rozpadá se beton), ale při té příležitosti je požadována výměna i kameniny pod mým nově rekonstruovaným suterénním bytem. Zřejmě budu přehlasován a budu muset rozkopávat 2 místnosti. Je mi jasné, že výměnu odpadní trubky bude hradit SVJ, ale kdo bude platit rozkop místností a dání do původního stavu? Já jako majitel a nebo bude také na náklady SVJ? A mají vůbec právo v této situaci po mně chtít, abych si ničil nově zrekonstruované místnosti? Za radu děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vladimir B., 12. Říjen 2015 - 21:05

  Je snad u Vás v domě k disposici prohlášení vlastníka, kde by měly být uvedeny hranice, co patří k bytové jednotce a co do společných částí domu. Z toho také vyplyne,kdo by kterou rekonstruovanou část kanalizace měl financovat.Do­poručuji opravu provést vložkováním-je to ale velmi nákladné, ale stále levnější než technologie rozkopávkou.

  Vložil JaVa, 11. Říjen 2015 - 15:32

  Samozřejmě,že veškeré náklady na odstranění havarijního stavu ponesou všichni vlastníci jednotek v domě a to dle velikosti svého spoluvlastnického podílu.Tedy i vy.Vaší povinností je umožnit přístup do vaší bytové jednotky na dobu nezbytně nutnou k opravě odpadu.Doporučuji si pořizovat fotodokumentaci po celou dobu prováděných prací,pro případ reklamace Vámi vynaložených nákladů na předchozí rekonstrukci bytu.

  Vložil Občan 18 (bez ověření), 12. Říjen 2015 - 11:53

  Dobrý den, děkuji za odpověď. A pokud ta situace pod bytem není havarijní (kamerová sonda), ale při té příležitosti všichni vlastníci chtějí opravu? Jak to funguje u přehlasování?

  Vložil PavelII (bez ověření), 12. Říjen 2015 - 14:30

  Aktivně bych se účastnil a konzultoval s odbornou firmou. Podle kamerového záznamu lze zjistit stav potrubí, možnost vyfrézování a vyvložkování popř. zda nelze vést potrubí jinou trasou mimo byt. U přehlasování to funguje tak, že se musíte obrátit na soud, který asi prohrajete po té co SVJ doloží stáří a technický stav potrubí.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".