Spára mezi domy

Vložil Václav Jirák (bez ověření), 16. Květen 2018 - 17:04 ::

Z důvodů výškového rozdílu mezi dvěma panelovými domy / celkem blok obsahuje 5 domů / vznikla mezi dvěma domy spára / mezera mezi panely /, která byla zachována i při zateplení domů polystyrenem. V důsledku této spáry však v jejím okolí se uchytily řasy / plíseň /, což resultovalo ve znečištění fasády a dočasnému uhnízdění netopýrů. Rádi bychom spáru na severní straně utěsnili, avšak sousední dům je zásadně proti, což zdůvodňuje potřebou odvětrávání spáry. Prosíme o názor, zdali opravdu spára musí větrat / protější spáru na jižní straně chceme ponechat bez utěsnění /, případně bychom mohli zajistit dodatečné odvětrávání spáry nahoře na jejím konci u střechy. Děkujeme za názor. Zdraví Jirák

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil P_V (bez ověření), 16. Květen 2018 - 18:06

  Především v té spáře je průvan kvůli komínovému efektu, který Vám v zimě vynáší teplo. Celý dům je oblepený 15 cm polystyrenu, ale ve spáře nemáte nic. Také jsme měli takovou spáru a na přilehlých stěnách v bytech měli zimu a vlhkost. Původně byla spára po obvodu také utěsněná, ale nějakými dobovými materiály, které časem popraskaly. Při zateplení se spára po celém obvodu, i na střeše, zatěsnila dilatačním profilem a od té doby problémy ustaly.

  Nechte si postup utěsnění potvrdit projektantem s kulatým razítkem, něco za to dáte ale budete mít papír od odborníka. O netopýrech radši mlčte, nebo se na Vás vrhnou ochranáři :-) To guano moc zdravé není.

  Vložil Knoflík Karel (bez ověření), 16. Květen 2018 - 17:10

  Čí je pozemek pod spárou?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".