soužití SVJ a BD

Vložil alex (bez ověření), 13. Září 2012 - 18:54 ::

Ahoj, chceme předat byty všem do SVJ a zároveň zůstat v BD , které se bude dále starat o dům a nájemníky – nečleny a tím tak navenek vůči firmám působit pořád stejně. Jaký na to máte názor, můžou být ve výboru a představenstvu stejní lidé ? U nás to totiž nikdo jinej nechce ani dělat… Díky za rady

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil xmartins, 14. Září 2012 - 17:42

  Opravdu bych zvážil nutnost ponechání BD, zejména v situaci, kdy to nechce nikdo dělat.
  Z vlastní zkušenosti Vám můžu potvrdit, že likvidace BD je jednoznačně dlouhodobě výhodnější z hlediska času i peněz. Stejně všechny smlouvy budete muset převést na SVJ - BD už nebude oprávněnou protistranou. Navíc na SVJ jsou mnohem měkčí zákonné požadavky než na BD - např. za změnu v OR neplatí SVJ nic, BD 2000,- Kč. Dále BD asi bude něco platit za účetnictví, daňová přiznání, odměny funcionářů, a kdoví do si stát do budoucna vymyslí.
  Likvidace BD je sice taky kapitola sama pro sebe, ale uděláte to jednou a navždy.
  A pokud se u Vás občas prodá nějaký byt, tak vězte, že členství v BD už dotyčný většinou nepřevede, zmizí doví kam, takže nakonec ani nesvoláte členskou schůzi, protože nebudete schopni doručit pozvánky.

  Vložil Anonymouss (bez ověření), 13. Září 2012 - 19:59

  Nemůžete současně předat byty všem do svj, tedy pravděpdobně do vlastnictví a současně mít nájemníky nečleny. Kde se pak v domě vemou nájemnící,když všechy byty předáte do vlastnictví. Takový luxus o jakém uvažujete se vám drobátko prodraží, protože každý subjek musí mít např. vlastní účetnictví a budete to muset zaplatit. Není mi jasné, k čemu to bude dobré, co od toho očekáváte. Domnívám se, že to není jasné ani vám.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".