Sousedé si neustále stěžují a bouchají na nás

Vložil Andrzej Heczko (bez ověření), 21. Leden 2020 - 17:12 ::

Dobrý den Bydlíme v nájmu v panelovém domě.

Bohužel tomu osud chtěl a syn 4 roky má vývojovou dysfázii. Nemluví a ani mu není možné domluvit, má projevy autismu. Je nespavec, nejde mu přečíst pohádku a uspat ho, takže často je do noci vzhůru a buďto si hraje, anebo kouká na videa v mobilu, které ho zajimají. Pokud mu něco zakážeme, je oheň na střeše. Rád tahá prodlužky po bytě a zapojuje do nich vše, nabíječky, lampy, rádia, … . Aktuálně je v péči psychologa a teprve uvidíme, jak na tom doopravdy je a jak ho nakonec zvládnout.

Sousedům, manželé, pod námi vadí vše. Často bouchají do stropu když vysáváme, zamétáme, zaklapneme koš na prádlo v koupelně, anebo když jde hluk odjinud. Často taky tyto denní činnosti rádi zaměňují za hraní našeho syna.

Kdysi jsme se se sousedy dohodli, že dáme koberce. Kromě plovoucí podlahy v obýváku, jsme je dali všude, kde to šlo, samozřejmě to nepomohlo. Když jsem navrhoval, ať u sebe provedou odhlučnění stroupu, nechtěli o ničem slyšet, prý jsou nízké.

Paní často posílá sms vlastníkovi a nám poslední dobou vyhrožuje sociálkou, že svého syna nezvládáme. Dokonce si jednou odchytla našeho staršího syna cestou do školy a křičela na něj.

Jak nejlépe postupovat a situaci zbytečně nevyhrotit ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Sachara, 23. Leden 2020 - 8:59

  Být vámi, odstěhovala bych se. Vychovávat dítě s PAS je psychicky náročné a když chytnete sousedy, kteří to nechápou a nejsou ochotni to respektovat, nic se s tím dělat nedá. Já být v pozici souseda, který si stěžuje na hluk, určitě bych si ve svém bytě nechtěla nechat dělat nějaké odhlučnění. Máte výhodu, že jste v podnájmu a nejste vázáni třeba hypotékou, takže bych se poohlédla po jiném bydlení. Hodně štěstí

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 10:36

  Ještě bych dodala, že pokud mi tedy vadí hluk nsprosto odevšad, tak si odhlučnění udělat nechám. Ale chápu, třískat koštětem na všechny strany je jednodušší.

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 9:32

  To také máme samozřejmě v úmyslu. Jen se jedná o to, že oni prostě terorizují, koho můžou a je úplně fuk, jestli tu jdou tři, čtyři, pět dětí a nebo jeden autista .Rodině před námi dělali to podobné, a to měli jednu malou holčičku. Chápu, ze děti nemají, proto netuší co obnáší výchova malých dětí, natož pak s PAS. Proto ale ještě nemusí vyhrožovat sociálkou a vynucovat si absolutní hrobový klid v odpoledních hodinách.

  Vložil ČlenSVJ (bez ověření), 23. Leden 2020 - 11:41

  Bezohlední obyvatelé paneláku,kteří si nechají nebo sami neodborně položí laminátovou plovoucí podlahu z „IKEY“, si sami koledují o řádnou výchovnou lekci,nejlépe fyzickou!

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 11:50

  Milý pane, my jsme zde žádnou plovoucí podlahu nepokládali. Je zde už dávno. A opakuji, ze sousedé chodí a bouchají po celém bytě a to i na sousedy pod nimi a i když je klid. Takže nevím, co tím chtěl básník říci. Pán bude asi odborník.

  Vložil Podlaha (bez ověření), 23. Leden 2020 - 22:26

  „my jsme zde žádnou plovoucí podlahu nepokládali. Je zde už dávno“

  Začněte podlahou. Plovoucí podlaha ani jiná tuhá podlaha (dlažba, keramika ad.) nemá v paneláku co dělat (s výjimkou nepodsklepeného přízemí, místností nad průjezdem ad.). Položte měkkou podlahu (vinyl, korek apod.).

  Budete překvapena, jak značného snížení hluku dosáhnete.

  Vložil asi tak (bez ověření), 23. Leden 2020 - 11:57

  Paní Lucie, vaši sousedé taky můžou být postižení nějakou psychickou poruchou. To, co jste o nich napsla, by tomu nasvědčovalo. To ale dnes nikdo neřeší a nikdo vám nepomůže. Nějakým způsobem se s tím musíte vypořádat sami. V žádném případě nereagujte slovně na jejich počínání, vyhýbejte se jim a třeba je to přejde.

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 12:09

  V tom máte pravdu, paní se tak určitě jeví. Bohužel, nebo bohudík, nejsem člověk, který vždy a za všech okolností ,, drží ústa a krok '' a nad vším mávne rukou, jen aby byl klid. Obzvlášť v případě, kdy paní opravdu na našeho syna křičela. Pochopitelně, že to musíme vyřešit sami. To víme. Chtěli jsme si pouze přečíst pár rad a zkušeností.

  Vložil VN (bez ověření), 22. Leden 2020 - 10:28

  dle toho by se měl odvíjet další postup. Pokud se dívá v noci na videa z mobilu , které mají přeměřenou hlasitost (asi tak , jako když normální člověk sleduje televizi) je to OK . Pokud si pouze hraje , poté je také všechno v pohodě. Sousedy bych poslal do háje a spíše to otočil proti nim. Nikoliv, že vy obtěžujete , ale jste obtěžováni. Protože jako vlastník/nájemce máte právo svobodně užívat svůj/najatý byt. Řešil jsem něco podobného. Jeden z vlastníků je prvoligový fotbalista, který občas přijede ze zápasu v noci , sprchuje se a pak si udělá něco k jídlu a pustí si TV. Nijak hlučně se nechová. Ale sousedce , důchodkyni to vadí… Samozřejmě jiná situace je , pokud zvuk u těch videí je puštěný na plný výkon. Nebo , zda hra vašeho syna vypadá tak , že hračky hází po místnosti , což vydává rachot. V tom případu bych Vám doporučil se obrátit na odborníky v tom ,aby vám poradili jak vašeho syna v noci zklidnit. Protože jste to vy, kdo obtěžuje.

  Vložil Vlastnice Yvonna (bez ověření), 22. Leden 2020 - 14:55

  „Pokud se dívá v noci na videa z mobilu , které mají přeměřenou hlasitost (asi tak , jako když normální člověk sleduje televizi) je to OK .“

  To vyřeší sluchátka (k mobilu i k televizi).

  Vložil Vlastnik * (bez ověření), 22. Leden 2020 - 1:47

  Světlá výška stropů u bytových domů je nejméně 2,6m, to mívají paneláky. U RD je minimální výška 2,5 metru.

  Takže sousedům nabídněte odhlučnění jednoho jejich stropu na vaše náklady a uvidíte, jak zareagují. Normálně ústně a reakci si nahrajte.

  Pravděpodobně vás chtějí vyštvat, hledejte spíše byt v 1.NP, kde pod Vámi nikdo nebude.

  Co se týče těchto poruch, tak jsou poslední dobou časté prý proto, že jsou starší rodiče?

  Vložil ...... (bez ověření), 22. Leden 2020 - 6:49

  Ne, žádní starší rodiče, ale očkování. Svinstvo, které je v očkovacích látkách.

  Vložil Nepište tady bludy (bez ověření), 22. Leden 2020 - 14:58

  „Ne, žádní starší rodiče, ale očkování. Svinstvo, které je v očkovacích látkách.“

  Nepište tady bludy.

  Vložil ...... (bez ověření), 22. Leden 2020 - 7:30

  Tak si o tom něco najděte, nečtěte pouze to, co je na seznamu.

  Vložil Stavař (bez ověření), 21. Leden 2020 - 19:37

  Vážený pane Heczko,

  řešením je odhlučnění stropu v bytě pod Vámi, cena někde mezi 10–20 tis. Kč na jednu místnost. Firem, které toto kvalitně nabízejí, je dostatek, poradí Vám i výrobci akustických izolačních obkladů případně znalec v oboru stavební akustika. Vyberte nejlépe takovou firmu, která odhlučňuje průmyslové a dopravní stavby ve velkém.

  Případně si nechte podepsat, že soused odhlučnění odmítá.

  Co se týká napadení Vašeho syna, to je mimo moji odbornost.

  Vložil Jaroška (bez ověření), 22. Leden 2020 - 20:28

  Pane Stavaři, To, že soused na jednoho syna zvýšil hlas, neznamená, že ho napadl. Co se týká odstranění hluku. V textu se píše, že ten chlapec má problémy psychické a nejen ve den ale i celé noci je po bytě aktivní a zábavou pro něj je tahání kabelů po zemi. Určitě to nebude jen tahání kabelů ale i hlučnější manipulace s nimi, což se v noci samozřejmě promítá-je slyšet v bytě pod nimi. Jen tak na okraj: Já před nastěhováním do nového bytu jsem nechala odhlučnit celou stěnu mezi bočními sousedy, kde mají dlouhou chodbu a zaplatila jsem za toto odhlučnění před deseti lety 80.000,– Kč. Soused totiž chodí jak slon a vzhledem k tomu, že očekávali přírůstek do rodiny, tak jsem do toho ty peníze dala. Současně jsem místo laminátové podlahy nechala udělat novou podlahu s odhlučněním a to i z důvodů, aby eventuální nepřiměřený hluk ze spodních bytů byl minimalizován. Jaký je výsledek: sousedé mají nyní dvě děti 8 a 6 let. 8letý sice chodí do druhé třídy a dopoledne neběhá-to zastane mladší z dětí. Rodiče jsou takřka stále s dětmi doma, kromě týdne v létě kdy odjíždí a to se rozlije po domě klid. Paní pracuje z domova a děti neumí nic jiného než vydupávat podlahu-zřejmě chodí doma všichni v ponožkách nebo bosí. Evidentně se děti nudí, protože je nikdo neučí hrát si, malovat, číst apod. Doslova dětem dělá radost, jak mohou běhat po chodbě, která má podél mého bytu 30m – ano 30m si dělají běžeckou dráhu včetně buzení se v noci, kdy si jdou zaběhat, protože rodiče spí-každý sám na opačné straně chodby a tak běhají mezi postelemi rodičů – ano je to neuvěřitelné. Ty děti za to nemohou, Pokud jdou mimo byt, tak jsou voženy autem. S dětmi z domu si nehrají, přestože zde mají ideální podmínky a to mají u bytu 80m2 velkou terasu. Tu děti samy nevyužívají, protože by mohly spolknout list nebo kuličku jedovaté kytky, které tam mají-super. Již 7 let nás tyranizují a to nepatří do skupiny tzv. nepřizpůsobivých-soused pod nimi z bytu utíká k přítelkyni a když na ně zavolal policii, tak bylo sděleno, že mají děti. Já jsem se ze stresu rozsypala, 2× mne odvezla v noci záchranka pro podezření na infarkt a nyní jsem dva měsíce opět na léčbě, kdy mi bylo lékařem opět sděleno, že to je ze stálého stresu a nedostatku spánku a uvolnění. Poslechnout si v klidu televizi nebo přečíst knížku je takřka nemožné. I syn na ně zvonil, protože už toho měl dost, když přijede a opět sděleno, no máme děti. V domě máme takové tyranizující „jen“ dvě rodiny, i když je plný dům rodin s malými dětmi. Takže je to o lidech, odhlučnění pomůže ale jen z části. Nedovedu si představit, kdybych to odhlučnění neudělala. A to jsem bydlela léta v paneláku, kde jsem sousedila s pokojem dvou puberťáků. Zde bydlet je očistec a tak vzpomínám na předešlé bydlení.

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 22. Leden 2020 - 23:55

  Dobrý večer! Sousedka našeho staršího syna skutečně slovně napadla a to ve výtahu a pokračovala téměř celou cestu na autobus, kterým odjížděl do školy, takže nevykládejte nic o zvýšení hlasu. Často je venku a má své zájmy. Mladší syn trpí atypickou vývojovou dysfazií s autistickým rysy. Je v péči lékařů. Naštěstí je jecno z těch klidnějších dětí.Ven s ním chodíme a dokáže si hrát i celkem ,, normálně" dle vašich měřítek. Bývá v noci vzhůru, nikoli však pokaždé a hrát ho si s kabelama přes noc určitě nenecháváme. Jak již muž psal, dívá se na videa a pohádky potichu, tudíž neruší nikoho, ani nás. Jedná se nám o chování sousedů. Neustálé rány do stropu i když je zde naprostý klid. Slyšíme je, jak bouchají i na sousedy pod nimi a sprostě křičí, obzvlášť ona sousedka, jejíž hlas je velmi pronikavý a nezaměnitelný. Její manžel jí v tomto chování podporuje. Sami se často večer hádají a štěká jejich pes v kteroukoli denní i noční hodinu. Takže my opravdu nejsme případ, jako Vaši sousedé. Lucie

  Vložil Jaroška (bez ověření), 23. Leden 2020 - 7:57

  Přečtěte si po sobě, co jste napsala a na to byla reakce: Napsala jste: …Dokonce si jednou odchytla našeho staršího syna cestou do školy a křičela na něj… Kde tedy píšete kromě křičení o napadení Vašeho syna? Dále píšete: …rád tahá prodlužky po bytě a zapojuje do nich vše nabíječky, lampy rádia....... Je nespavec … a nedá se uspat.....Pokud mu něco zakážeme je oheň na střeše …buď si hraje nebo kouká na videa… Takže z Vašeho sdělení je zřejmé, že Vaše dítě je nemocné evidentně není schopno respektovat a rozlišovat co smí a nesmí dělat. Pochybuji, že je schopné si vůbec uvědomit, že v noci má spát nebo být v klidu aby nedělal hluk při hraní, které mu ani nemůžete zakázat, protože dle Vašeho sdělení při Vašem zákazu je oheň na střeše, t. znamená, že se napřiklad začne vztekat event. bouchat něčím do okolí. Je to běžná reakce těchto takto postižených dětí. No a pokud takto reagujete na to, co je Vám zde napsáno i v příspěvku od VN, tak potom se s Vámi sousedé opravdu nemůžou domluvit, protože vinu vidíte jen u sousedů a ne také u sebe. Má reakce byla směřována na fakt, že odhlučnění nedokáže dělat zázraky. Zde je jen jedna možnost slušně si se sousedy sednout, vysvětlit si vzájemně problém a pokusit se najít řešení včetně odhlučnění sousedům stropu. A protože jste tam v nájmu, tak samozřejmě nemáte zájem odhlučnění platit, protože ani nevíte, jak dlouho v tom nájmu budete. Takže Vy si zde stěžujete na vlastníka, který bydlí pod Vámi a kterému jako dokonce nájemník bytu nad ním děláte problémy.

  Vložil René (bez ověření), 23. Leden 2020 - 13:43

  „odhlučnění nedokáže dělat zázraky.“

  Odhlučnění sníží hluk. O zázraku zde nikdo nepsal. Chcete odkaz na stavební akustiku?

  Vložil Jaruška (bez ověření), 23. Leden 2020 - 15:26

  No, tak stavební akustiku – materiály k ní mám v šanonu, protože to jednu dobu byla moje parketa. Jinak jsem reagovala na sdělení zkopíruji: „Dokonce si jednou odchytla našeho staršího syna cestou do školy a křičela na něj.“ Takže jednak u toho nikdo nebyl, nebylo to ve výtahu, to si potom v diskuzi stěžovatelka doplnila.Pokud event. zvýšení hlasu považujete za napadení, tak s tím nemám problém. No a pokud čtu, jak se zde stěžovatelka vyjadřuje, tak už jsem si udělala svůj závěr. Snažili jsme se zde někteří pomoci a nakonec vše bylo pro nepochopení ze strany stěžovatelky obráceno-dobře to napsala Radka 2222. Teď už jsem se bavila, jak se nevinná diskuze zvrtne v osočování. Tak prima den, je tam hezky a jdu se projít mezi lidi.Čau

  Vložil Externus (bez ověření), 23. Leden 2020 - 19:15

  A čím jste vy a ta druhá pomohly? Předvedly jste, že neumíte číst, pochlubila jste se šmírováním sousedů, otočily (pokud jste vůbec byly schopny zaregistrovat) význam vět a jediné doporučení bylo odstěhovat se.

  Diskuze se nezvrtla v osočování, ale po vašem sprostém buranském entrée, snahu vám a té druhé oponovat a podruhé vysvětlovat již napsané. Jste jako ti nepřizpůsobivý: Poplivat slušné a uspokojeni se jít projít.

  a
  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2020 - 19:59

  jaké řešení máte pro tazatelku vy?

  Vložil Upřesňovač (bez ověření), 23. Leden 2020 - 16:12

  „Napadla slovně ve výtahu našeho syna.“ Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 – 15:15

  „nebylo to ve výtahu“ Vložil Jaruška (bez ověření), 23. Leden 2020 – 15:26

  Ve výtahu bývají kamery. To by mohlo pomoci.

  Vložil René (bez ověření), 23. Leden 2020 - 13:42

  Paní Jaruško,

  řvaní na někoho je slovní napadení, tím spíše ve výtahu, kde je omezená možnost obrany a úniku, a cestou do školy, kde je omezená možnost odchýlit se od plánovaného směru cesty (utéct).

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 9:08

  Napsala jsem, že našeho syna sousedka napadla slovně. Vám se to snad zdá normální? S námi jednat svhopna není. Když se potkáme, tak mizí pryč a nebo se schovává. Dovolí si pouze na malého kluka. Ano můj muž psal o chování naseho mladšího chlapce, nikoli však v noci, kdy je celkemv klidu, jen nespí. Má poruchy spánku, ale nedělá rachot v noci. Tito sousedé nás obtěžovali už tehdy, kdy náš mladší syn ještě nebyl na světě. A rozhodně neděláme problemy tím, že si dovolíme luxovat. Také nevidím důvod, proč by si syn nemohl přes den hrát. Noční klid nenarušuje a tak moc hlasitý také není, což se o dámě pod námi rozhodně říct nedá. Není těžký autista, jeho projevy jsou co se hlasitosti týká stejné, jako u zdravých dětí. Je snad v pořádku třískat koštětem do stropu kvůli sebemenšímu zašramocení?? A jak jsem již psala, nejsme jediní. Bouchají i na sousedy pod nimi. Takže my nebudeme ti, kdo dělá věčně bordel. Máme na to několik svědků, kdy u nás byli na návštěvě, nezávisle na sobě. Představte si, že i my slyšíme kde co. Ale chápeme, že bydlíme v paneláku a tak to prostě je. V žádném případě už nepodnikne me nic na vlastní náklady. Toho už jsme udělali dost s stále jsou nespokojení. Taky jim můžeme třeba zrekonstruovat koupelnu, protože jí mají pod námi ne?

  Vložil ik (bez ověření), 23. Leden 2020 - 21:32

  Paní Lucie prostě je to zlá stará ježibaba, štěkna, která řeší všechny v domě podle svých přestav, svoje chování ovšem neřeší. Asi se takoví lidé najdou v mnoha společenstvích. Prostě ji ignorujte, a když to nepůjde a bude to čím dál horší, tak ji s úsměvem sdělte, ať Vám sdělí co konkrétně porušujete, zda má zdokumentováno, že hluk z Vašeho bytu porušuje normu. Ať Vám to dokáže. Ona dokazuje to co tvrdí. A opačně, jestliže křičí na Vaše dítě, tak naopak ji oznamte, že bude-li se to znovu opakovat, obrátíte se na příslušné orgány a budete to řešit v občanskoprávním sporu, či se obrátíte na Policii a podáte oznámení, že soustavně napadá Vaše dítě a že se u něj tímto jednáním začaly projevovat psychické problémy. On někdy razantní protiútok pomůže. Protože když někdo ze slušnosti nic nedělá tak si druhá strana myslí, že si může dovolit vše. AŤ se daří.

  Vložil H. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 22:00

  Chtěla jsem napsat něco podobného. Pokud probíhá situace tak, jak popisuje tazatelka, rodina neobtěžuje sousedy nějakým skákáním, hlasitou hudbou, tak jsou sousedi ten typ, který si bude neustále stěžovat. A nepomůže nějaké vycházení vstříc, odhlučňování apod., oni si vždy vymyslí něco jiného. řekla bych jim, že pokud nás nepřestanou obtěžovat mlácením do zdí, zavolám policajty já na ně, a pokud si bude vyřizovat účty přes dítě, nahlásím ji za obtěžování. A sociálku ať klidně zavolá, však pokud jste normální rodina, co se stará o děti, nic se nestane. Ono ani to doporučované odstěhování do domku nepomůže, znám z vesnice ženskou, která si jednou stěžuje na psa (který je za dvěma vratama, ale stejně jí prý vadí), podruhé na auto zaparkované u vašeho domu, které jí ale údajně vadí při vyjíždění z jejího domu, prostě vymýšlí pořád něco.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2020 - 9:03

  já vidím řešení ve vyhledání vhodnějšího bydlení. pokud mám dítě, které vzhledem ke svému postižení nutně musí rušit okolí, tak se budu všemožně snažit najít si bydlení, které toto eliminuje, tj. nejlépe domek. To, že mám postižené dítě neznamená, že okolí je nuceno vše mlčky snášet. A vím o čem mluvím, mám doma také autistu.

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 9:16

  No a? To, že mate také autistu neznamená, že víte, jak žijeme my. Jak jsem již zmiňovala. Obtěžovali nás vždy, jen teď proto mají tedy ,, pádný'' důvod. Věřte, že dvě hrající si zdravé deti udělají víc rámusu, než náš autista. Takže chcete říct, že my bychom měli jejich nesmyslné výlevy tolerovat, ale sami si nemůžeme ani uprdnout? Přijďte mi to předvést. Jak se vám bude líbit, když si budete chtít, vyluxovat, zapnout pračku,.....a začnou rány jak z děla. A to vlastně ani jednu z popisovaných činností dělat nemusím. Stačí když se opravuje výtah a paní je přesvědčená, že hluk jde od nás. Zajímavé, že ostatní sousedé neslyší téměř nic. Jen paní pod námi.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2020 - 11:26

  no a právě proto, pro klid svůj i svých dětí, bych volila bydlení v domku, kde na vás nikdo bouchat nebude. Nebo alespoň v přízemním bytě cihláku. Dle toho, co píšete, tam žijete již hodně let. Stále v podnájmu, takže co vám brání si najít jiný byt? Stojí vám za to ničit si zdraví a pohodu? Ti pod vámi jsou vlastníci, pro ně není tak jednoduché jako pro vás změnit bydliště. Pokud celá léta nedošlo k zlepšení, spíše situace eskaluje, opravdu nevím, co vás tam drží.

  Vložil René (bez ověření), 23. Leden 2020 - 13:47

  „co vám brání si najít jiný byt?“

  Že by €€ ?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2020 - 15:57

  myslíte že nenajdou podnájem cca v ceně současného? víte, tady se nehledají způsoby jak něco zlepšit, ale důvody proč to už předem nejde. a to mě neba :-(

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 11:40

  Vím, že je to ohrané, ale jde prostě o ten princip. My se odstěhujeme. To už by ani jinak nešlo. Ale pokud jsem ten komu vadí všechen hluk odevšad, tak si tedy zařídím odhlučnění a nemlátím do zdí na všechny strany jako šílená. Nemůžu potom čekat, že se mi někdo přizpůsobí. Z jejich strany se jedná už o prachobyčejné omezování. Kdysi, když se s nimi ještě dalo diskutovat, byl muž v jejich bytě a manžel od paní u nás a dělal tady jakože hluk, který si myslí, že děláme my. Prý bylo slyšet to, co běžně slycháváme my od ostatních. Takže nic nesnesitelného a v panelovém domě nečekaného. A mají díry ve zdech a stropě od věčného bouchání. Takže na otázku, proč se tedy hned neodstěhujeme, Vám můžu odpovědět jen to, že jim nehodláme ustupovat, protože na naší straně chyba není.

  ?
  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2020 - 12:24

  a co jste očekávala od zdejšího fóra? že vám všichni řeknou, jací jsou to zmetci a vy chudáci, že to musíte trpět? sama píšete, že to trvá léta. jediná rada (nejen ode mě) je se odstěhovat. vaše tvrzení je jednostranné, a chtělo by to slyšet i ty druhé. takové tahání prodlužek po podlaze v paneláku může být velmi nepříjemné i ve dne. na jednu stranu tvrdíte, že máte autistu, a když vám nikdo nenapíše, že tím pádem to musí okolí tolerovat, tak je to „tichý“ autista, který hluk nepůsobí větší než běžné dítě? jakou přesně PAS má? celý to je nějaký divný. takže z principu vydržte, ať trpí vaše děti, hlavně že neustoupíte.

  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 12:41

  Psala jsem, že se odstěhujeme, ale ne hned. Proč myslíte, že nase děti trpí? Mladší, dle jeho reakcí bouchání ani moc nevnímá a starší chodí do školy, ven a na kroužky, protože jak jsem psala, nejčastěji na nás bouchají ve dne. A nejvíce ve chvílích, kdy se vlastně neděje nic a o islyší prostě něco...... Vsechno jsme zde ale už s mužem psali. Jestli jim skutečně vadí prodlužky ani neni zřejmé, většinou nereagují na ně
  Nepotřebujeme slyšet, že jsou zmetci. Svůj obrázek už máme. Jde nám o to, že opravdu obtěžují nás i okolí. Už jsem psala, že syn (4 roky)má atypickou vývojovou dysfázii s autistickými rysy. Je v péči lékařů, co je na tom divného?

  Vložil Externus (bez ověření), 23. Leden 2020 - 13:55

  Trvá to roky, týká se i dalších sousedů, ale míra přetekla útokem na dítě a vyhrožováním sociálkou.

  Myslím si přesně to samé, jako pan „asi tak“. Psychická porucha a možná alkoholismus.

  Já bych té sousedce se svědkem důrazně sdělil, aby se od mého dítěte držela co nejdále a seznámil ji s §354 Nebezpečné pronásledování. Při jediném zabouchání v době nočního klidu, policii.

  Důležité: Nahrávat, točit, svědectví třetích osob. Pro policii, majitele bytu, sousedy.

  Vložil radka2222 (bez ověření), 23. Leden 2020 - 14:16

  že tu je názor jen jedné strany. na soudy je třeba vědět i názory druhé strany. a podle popisu zjevně zaujaté tazatelky diagnostikovat u sousedky alkoholismus či psychickou poruchu, to už nelze ani komentovat.

  ?
  Vložil Lucie Z. (bez ověření), 23. Leden 2020 - 15:15

  Takže si to srhňme. Sousedka nás roky obtěžuje svými sprostými výlevy a boucháním. Ječí na celé kolo, tříská do stropu a do podlahy koštětem , přičemž je velmi sprostá. Napadla slovně ve výtahu našeho syna. Ale já jsem zaujatá? Děláte si legraci? Jistě že jsem. Kdo by v mé situaci nebyl? Vy byste určitě na mém místě zachovala chladnou hlavu a dekórum. Je to znát i z Vašich příspěvků, kdy jsem si dovolila s Vámi nesouhlasit. Nikde jsem netvrdila, že je paní alkoholička, nebo psychicky narušená. Pouze jsem podotkla, že se její chování takto jeví.

  Vložil Pomáhat a chránít (bez ověření), 23. Leden 2020 - 14:03

  „§354 Nebezpečné pronásledování. Při jediném zabouchání v době nočního klidu, policii.“

  Patrně nemáte s policií žádné praktické zkušenosti.

  Vložil Externus (bez ověření), 23. Leden 2020 - 15:19

  S policií mám více dobrých, než špatných zkušeností. Proto doporučuji nahrávat, točit, svědectví třetích osob. Měli jsme podobnou situaci, ve které je paní tazatelka. Na základě lží a otáčení faktů ze strany sousedů alkoholiků, jsme se kvůli absenci důkazů jevili v očích policie málem jako ti, kteří škodí jim. Po shromáždění a předložení důkazů mohla policie konat.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".