Soused nechce poskytnout klíč od společné prostory ve SJM

Vložil Ellys (bez ověření), 6. Srpen 2014 - 9:46 ::

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou, jak nejefektivněji postupovat v případě, že si soused „opanoval“ společnou místnost v našem domě, vyměnil zámek a odmítá všem ostatním vlastníkům přístup. Již jsme kontaktoval výbor SJM ohledně stížnosti, bylo mi sděleno, že v nejzazším případě může dojít k soudnímu jednání. Je toto možné? Nějak nechápu, proč bychom se měli soudit o přistup do společné prostory s někým, kdo není výhradním vlastníkem, pouze vyměnil zámek. Děkuji za radu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil olin Duda (bez ověření), 9. Srpen 2014 - 20:32

  To musí řešit výbor. Tlačte na něj. Asi si nechce rozházet v domě některé lidi.Hold i tyto nepříjemné věci tato funkce nese s sebou. Není k tomu třeba soudy. Je nutné dát dotyčnému ultimátum do kdy vystěhuje a zpřístupní místnost. Pokud se tak nestane, bude po uplynutí termínu tato místnost zámečníkem otevřena, vše na jeho náklady vystěhováno a vyměněn zámek. My( náš rázný předseda SVJ) jsme se tak zbavili všech „soukromých“ záborů místností. A pokud se bojíte, že by vás dotyčný žaloval, že tam měj něco cenného, klidně k otevření místnosti přizvěte i policii. Hodně zdaru, Olda

  Vložil lake, 8. Srpen 2014 - 7:45

  Pokud nevíte, kdo vyměnil zámek, vyzvete SVJ písemně k opravě a požádejte, aby Vám SVJ zpřístupnilo tuto místnost a vydalo jeden klíč. Poskytnene k tomu přiměřenou lhůtu. Po jejím marném uplynutí si pozvete zámečníka, ten dveře otevře a vymění vložku. Jeden klíč si ponecháte, zbylé odevzdáte SVJ.

  • Vyzvěte SVJ, aby Vám vynaloženou částku uhradilo jako své bezdůvodné obohacení. Vynaložil jste totiž za SVJ náklad, který mělo vynaložit samo společenství jako zákonný správce domu.

  Pokud víte, kdo vyměnil zámek, a můžete to hodnověrně prokázat, můžete postupovat přímo vůči tomuto spoluvlastníkovi. Vyzvete jej písemně ke zpřístupnění místnosti s tím, že klíč si zaplatíte. Poskytnene mu k tomu přiměřenou lhůtu. Po jejím marném uplynutí pozvete zámečníka, ten dveře otevře. Nechte vyměnit vložku a nechte zhotovit kopie klíčů pro všechny, kdo mají zájem místnost užívat (zájemce jste si zjistil předem a vybral od nich zálohu na klíč).

  • Vyzvete škůdce, aby Vám uhradil účelně vynaložené náklady na odstranění způsobené škody. Způsobil škodu tím, že neoprávněně a nepovoleně uzamkl a znepřístupnil společnou místnost v domě.

  lake

  Vložil Janča1 (bez ověření), 28. Srpen 2014 - 15:31

  Dobrý den, řeším něco podobného , jen se chci zeptat, jak dál pokračovat, když jsem škůdce vyzvala k úhradě a on nereaguje . Děkuji

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".