Soudní spor okna, balkony

Vložil 54321 (bez ověření), 18. Září 2019 - 9:22 ::

Přeji pěkný sluneční den. Slíbila jsem, že po proběhnutí soudního jednání o soukromých oknech a balkonech dám vědět výsledek. Oba návrhy byly KS Ústí n.L. zamítnuty. Nemohu napsat proč, není ještě písemné vyjádření soudu, třeba soudkyně našla nějaké § nám utajované. Určitě se odvoláme, neboť názor soudkyně, že se souhlasem revitalizace společných částí domu, jsme dali souhlas k zásahu do našeho majetku se nám vůbec nelíbí. Protistrana tvrdila, že při zateplování dojde k poškození oken, neboť jsou špatně ukotveny a SVJ je opravami ukotvení všechna poničí, tedy je musí nahradit novými, které SVJ musí uhradit. Nebudu to komentovat. Rozšíření žaloby, že bylo hlasováno, že část úvěru SVJ se použije na soukromé části domu a bude se splácet, došlo k hlasování o soukromém majetku, což nelze, se zamítlo. Upozornění, že úhradou soukromých částí bytu dochází k úvěrovému podvodu nechalo soudkyni klidnou, advokátku vykolejilo, podřimujícího předsedu probudilo. Toť vše co k tomu napíšu, neboť jde o informace, které nechci aby se druhá dozvěděla. Stále věřím v dobrý konec. Ozvu se až po jednání odvolacího soudu. Ajša

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil fwefe (bez ověření), 18. Září 2019 - 13:20

  Napiště co máte v prohlášení o oknech.

  Vložil Subbarru, 18. Září 2019 - 9:33

  Vy jste byla přehlasovana? Nebo jste hlasovala pro rekonstrukci?

  Vložil Petr, 18. Září 2019 - 14:46

  Toto vlákno patří k tomuto ?

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  www.portalsvj.cz/…rukci-lodzie

  Kdo platí rekonstrukci lodžie?

  Vložil Subbarru, 25. Červenec 2019 – 7:29 :: Stavební úpravy

  Dobrý den, prosím o radu. SVJ 24 vlastníků. Lodžie dle PV patří k bytu, není vyjmenována ve společné části, neplatí se za m2 do FO. Je správné, aby se rekonstrukce se zateplením a zasklením lodžie platila z úvěru? Mohu se nějak bránit, když údajně na moji lodžii nezbyly peníze a bude ji mít zasklenou jen někdo? Musím ji platit ostatním?

  žalobu ano

  Vložil 54321 (bez ověření), 26. Červenec 2019 – 8:04

  Ozval se mi jeden diskutující jak jsem dopadla s okny a balkony, které jsou soukromé a SVJ je chce proplácet z „FO“. Soud ještě neproběhl, bude 10.9., ale toto si můžete pročíst a hned budete vědět, komu patří okna a balkony a kdo je může opravovat a financovat. Nechodím sem, zatím, nechci nic moc řešit, ale z září se ozvu. http://www.nssoud.cz/…revedeno.pdf Pokud nepodáte žalobu jako přehlasovaný vlastník, nemůžete podat nesouhlas se stavebním řízením, které bude podáno k prováděným pracím. Jen přehlasovaný člen, který se obrátil na soud může požadovat na SÚ pozastavení řízení o soukr. částech domu. To se zde dočtete.

  Přeji krásné letní dny Ajša

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".