Snížení množství odebraného tepla

Vložil Anonymous, 7. Září 2008 - 21:23 ::

Poradil by nám prosím někdo,zda existuje zákon nebo vyhláška,podle čeho a kým je určeno kolik musíme minimálně odebrat GJ z kotelny na vytápění? Máme 6ti podlažní dům,2 roky po celkové rekonstrukci.Cena topení se zvedá,od 1.9.máme již platit 640,–Kč/GJ+DPH,zálohy na dům se tudíž zvedají,počítají nám již několik let stejný odběr na rok.Pak přijde vyúčtování a během těch dvou let se nám přeplatky již zdvojnásobily­.Zbytečně zvedáme a platíme zvýšené zálohy,které se nám pak vracejí. Stačí jen sjednat na našem tepelném hospodářství ( k naší smlouvě o prodeji a nákupu tepla) dodatek o snížení dodávky tepla??Děkuji­.Míla.S

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 22. Září 2008 - 10:58

  Na tomto odkazu http://www.rozhlas.cz/…-player.html?… je pořad radiofora ze dne 18.9. , má dvě části, první která trvá 22 minut je o zelených kartách pro cizince, což není problematika SVJ – ALE druhá část je o ceně tepla, opravdu to stojí za poslechnutí.K času 22:22 min se přesunete posuvníkem. Dále posílám odkaz na 2 úřady: http://www2.eru.cz a http://www.cr-sei.cz .

  Vložil Míla.S (bez ověření), 22. Září 2008 - 8:30

  Děkuji za odpovědi na mou otázku.Jen ještě nevím jak propočítat,o kolik procent snížení dodávky tepla si máme zažádat.Náš dům máme zateplený,nová okna,zateplená střecha-z důvodu šetření tepelné energie…Máme na dům jen vystavený energetický štítek.Musíme dát zpracovat i energetický audit??Děkuji za odpovědi.Míla.S

  Vložil Matějka Jaroslav, 23. Listopad 2008 - 15:01

  Vážená Mílo.S a ostatní, máte-li pro dům vystavený „energetický štítek“, máte tedy i podklady, na základě kterých byl energetický štítek vystaven, ve kterých je uvedena spotřeba tepla k otopu.

  Matějka

  Vložil Ina (bez ověření), 22. Září 2008 - 9:48

  V případě, že jste z Liberce raději nic nesnižujte, protože pokud nedodržíte domluvenou výši dodávek budete mít finanční postihy a vyjde Vás to nastejno jako když nic nesnížíte.

  Pokud nejste z Liberce, domluvte to s dodavatelem. Pokud je slušný, tak se určitě domluvíte

  Ina

  Vložil Matějka Jaroslav, 13. Září 2008 - 11:21

  Vážená p.Mílo.S. a ostatní,

  na základě energetického zákona a jeho prováděcích vyhlášek včetně cenových rozhodnutí ERÚ, která jsou závazná, se pro každý rok kalkuluje cena tepla.

  V rámci platné kupní smlouvy na teplo se každoročně sjednává formou přílohy-dodatku-cenového oznámení cena tepla, množství předpokládaného odběru tepla. Na základě této skutečnosti se sestavuje splátkový-zálohový kalendář.

  Z uvedeného vyplývá, že žádným předpisem není stanoven minimální odběr tepla pro bytové objekty.

  Je-li možné si pod vašim pojmem „2 roky po celkové rekonstrukci“ představit zateplení domu, měl výbor SVJ jako účastník smluvního vztahu s dodavatelem tepla sjednat, na základě těchto stavebně tepelných úprav objektu ke snížení tepelné náročnosti objektu, odběr tepla nižší cca o 25%-40% (dle posouzení původní stavby a rozsahu úprav) v souladu s technickými dokumenty, např.: projektová dokumentace, tepelný audit apod. Dodavatel tepla o vaší rekonstrukci ke snížení tepelné náročnosti budovy „neví“.

  Matějka

  Vložil tpd (bez ověření), 8. Září 2008 - 20:35

  no samozřejmě musíte jednat s dodavatelem tepla, nevím jak to funguje u vás ale my podepisujeme každý rok novou smlouvu o odběru tepla a tam je sepsán předpokládaný odběr v GJ po jednotlivých měsících…,řešili jsme v loni stejný problém kdy 3 roky po sobě máme nižší spotřebu tepla…,jednoduše jsme nesouhlasili s předpokládaným odběrem a trvali jsme na zachování stejné výše jako vloni…, no a bylo to…,někteří dodavatelé se bohužel chovají jako za komančů…,u nás nám vyhověli tak že to zkuste a nenechte se opít nějakou povídánkou že oni mají své předpoklady a tak…,trvejte na svém…, pokud máte přeplatky tak by to neměl bít problém…,

  Vložil Ano-nymka (bez ověření), 7. Březen 2010 - 16:53

  Kdo o snížení množství odebraného tepla rozhoduje? Na schůzi nám výbor sdělil, že jelikož někteří topí moc, příští rok toto množství opět sníží a že nemůžeme topit víc i míň jak 20%. Děkuju.

  Vložil lake, 7. Březen 2010 - 18:10

  Ano-nymko,
  Váš dotaz je nejasný. Výbor na své schůzi lecos projednává, ale nemá komu co sdělovat (přítomni bývají jen členové výboru). Rozhodnutí v SVJ se přijímají na shromáždění, a to hlasováním. Co jste si tedy odhlasovali? Prosím upřesněte otázku.

  lake

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".