Sníh na střeše

Vložil Anonymous, 9. Prosinec 2010 - 11:21 ::

Jedná se o činžovní dům z první republiky, sedlová střecha, pod střechou chodník a silnice, parkují tam auta. A teď si kladu Nerudovskou otázku, co se sněhem na střeše. Napadají mě tyto varianty:

  1. nic jsme pojištěni, tak proč to řešit.
  2. dohlédnout aby na chodníku nebyl žádný člověk a shodit sníh dolu. Pravděpodobnost poškození parkujících aut je ale velká. Nerad bych pak čelil obvinění že jsem sníh na něčí auto shodil „schválně“
  3. nějak donutit auta pod domem neparkovala, ale nevím jak toho docílit. Parkovacích míst je málo a auta parkují jak se dá a když napíšu lidem výzvu za stěrač aby odjeli, že se bude shazovat sníh ze střechy nikdo neuposlechne.

Jak podobný problém řešíte vy?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Adiska (bez ověření), 25. Říjen 2012 - 7:32

    na tvrdo bych objednala nějakou shazovací službu např:http://www.prolizards.cz/…edu-a-snehu/ napsala den, kdy se nesmí parkovat u baráku. Ale asi bych zvolila pracovní den a dopoledne, kde všichni jsou skoro v práci. a zaplatilo by se to z fondů :)

    Vložil Anonymous, 20. Prosinec 2010 - 16:28

    Doporučuji montáž sněhových zachytávačů. Sníh zůstane na střeše, nesjede a roztaje postupně. Tam, kde jsme je letos v létě namontovali, se již žádný problém nevyskytl. Více na vertikaly.cz

    Vložil svjvmt, 20. Prosinec 2010 - 18:39

    Pane, ale my tu potřebujeme sníh shazovat, jinak máme po střeše! A máme škodu.

    Vložil Anonymous, 20. Prosinec 2010 - 19:07

    Milý pane, odpovídal jsem na otázku, co se sněhem, který padá na auta z funkční sedlové střechy. Sněhové zachytávače tento problém řeší, sníh na auta nepadá. Toť vše. Kdyby otázka zněla, co s poškozenou střechou, odpověď bude znít jinak.

    Ještě k zachytávačům:

    1)Počet zachytávačů lze spočítat podle sklonu a plochy střechy, aby sníh střechu nepřetěžoval.

    2)Funkční střecha je vždy spočítána tak, aby sníh unesla.

    3)Cena zachytávačů se pohybuje zhruba ve výši dvojího až trojího shození sněhu – návratnost je tedy za jednu/dvě zimy.

    Pokud chcete sníh shazovat, tak shazujte. Už jste si odpověděl a v této diskusi nikomu dalšímu nepomůžete. Pokud máte krov, který sníh neudrží, potom je načase uvažovat o novém krovu, protože Vám dříve či později stejně spadne. Dost možná včetně shazující osoby. A máte škodu.

    Vložil Janina, 11. Prosinec 2010 - 18:35

    Na těžký,padající sníh jsme si povolali firmu s plošinou.Pár hodin před jejím příjezdem jsme místo ohradili páskami,deska­mi,výstražnými cedulemi,upozor­něním na hrozící nebezpečí. A co chodci ? Koukli na střechu,zřejmě usoudili,že zrovna teď to na ně nespadne, podlezli pásky,desky a šli dále po chodníku .I přes naše výzvy,aby přešli na protější chodník nikdo nás neposlechl.Věřili by jste tomu ,že i maminka s kočárkem se tak zachovala ? Tak jaký smysl má veškeré naše úsilí o bezpečí chodců ,když oni sami tak hazardují.Každou zimu se náš výbor takto " nervuje".Ale musíme i nadále hlídat sníh na střeše a podnikat opatření.

    Vložil Andrej Burdátš (bez ověření), 17. Prosinec 2010 - 10:24

    Hazardující chodci, to je slabé slovo na ně! A co hazardující řidičí? Ti co parkují přímo u ohraničených místech, kde hrozí pád sněhu? Chtěl bych něco říct, ale radši neřeknu! Samozřejmě,že mi máme s tím samý problém. Jako firma, která odklízí sníh ze střech. Odklízíme sníh ze střech a pod námi lidé chodí, jako by se nechumelilo! A ještě se rádi podívají, co tam na střeše vlastně děláme Pokud majitel a nebo SVJ ohraničili prostor, kde hrozí pád sněhu. A lidé tam chodí či parkují auta, tak si lidé a řidiči za to můžou samy! Samozřejmě, že je lepší odklízet sníh ze střech včas, a nenechat to na poslední chvíli(obleva). I střecha a žlaby mají svoji nosnost. Oprava Vás bude stát více, než když si nás objednáte. Lepší je těch pár kaček investovat do odklizení, než se stresovat a nechat to na poslední chvíli.

    Obleva má přijít těsně před Vánoci, tak proč si je kazit?

    Naše ceny jsou smluvní, před každou akcí se s majitelem objektu dohodneme na ceně. V případě zájmu mne prosím kontaktujte na telefóním čísle 733 119 141. Pů­sobíme zejména pro celou Prahu a Kladno.

    Vložil svjvmt, 9. Prosinec 2010 - 13:29

    k tomu viz ObčZ, místo lze ohradit a napsat proč, jenže čí je, i ten dům? Takže komunikace zajistit přes obec, pak i možná asistence strážníků při usměrnění provozu. Proč by vás měli lidi poslouchat? Zkuste přes hasiče, měli by poradit, zabývají se tím.

    Vložil tata_FIDO, 9. Prosinec 2010 - 11:30

    pojištění sice jste, ale pojišťovna Vám může tvrdit že jste se nestarali řádně o svůj majetek a že jste i o hrozícím nebezpečí o kterém jste věděli nezakročili. Podobný případ je třeba i v blízkosti nemovitosti máte strom , i když není Váš a hrozí pád větví jste povinni si zajistit vše tak aby padající větve nás neohrozili (upozornit obec, vlastníka ,…)

    Pokud chcete sníh scházet ze střechy, domluvte se s obcí ať Vám zajistí přeparkování aut, dejte tam teď aspoň nějakou ceduli, že to hodláte udělat a že nyní hrozí pád sněhu ze střechy

    Vložil Anonymous, 9. Prosinec 2010 - 16:04

    „máte strom, i když není Váš a hrozí pád větví jste povinni si zajistit vše tak aby padající větve nás neohrozili (upozornit obec, vlastníka ,…)“

    Velmi zajímavý názor. Pád větví hrozí u každého stromu. Můžete svůj právní názor podložit?

    Vložil tata_FIDO, 10. Prosinec 2010 - 9:19

    sice zahrnuje i pojištění na pád stromu, avšak u většiny pojišťoven máte ve smluvních podmínkách řečeno, že pokud toto můžete předvídat (např. blízkost stromů u nemovitosti) jste povinen efektivně (proaktivně) se chovat tak aby k tomu nedošlo

    citace z pojištění u Kooperativy – se týká jen případů, kdy k pádu došlo v důsledku živelné události, nikoliv tedy například v důsledku činnosti osob nebo pádem uschlé větve. dále např http://www.cicplus.cz/…20371–05.pdf Článek IX. Povinnosti pojistníka a pojištěného (2) Pojištěný je dále povinen dbát, aby pojistná událost nenastala, zejména nesmí porušovat povinnosti směřující k odvrácení nebo zmenšení nebezpečí, které jsou mu uloženy právními předpisy nebo na jejich základě, nebo které na sebe vzal pojistnou smlouvou; nesmí strpět porušování těchto povinností ze strany třetích osob.

    Vložil Anonymous17 (bez ověření), 10. Prosinec 2010 - 13:51

    Takže podle pojišťovny nese svůj díl viny i řidič, který zaparkoval pod domem z jehož střechy může padat sníh? Dával jsem autům za stěrač upozornění, že ze střechy může padat sníh a také jsem napsal ceduli před dům. Tedy řidič byl seznámen s možností poškození svého auta a přesto pod domem zaparkoval. Chápu že najít parkovací místo je těžké a řidiči parkují i na chodnících či přechodech, přesto že ví že mohou dostat botičku.

    Vložil Andrej Burdátš (bez ověření), 17. Prosinec 2010 - 10:50

    No, to není až taková pravda! pokud řidič zaparkoval, na ohraničených místech, kde hrozí pád sněhu ze střech. Tak je to jeho problém! A pokud tam auto stojí déle! tak volat státní policii, ti dokážou sehnat majitele auta a zaalarmovat ho. Jsem ve spojení s městskou policií pro Prahu 6, která říkala, že v zimních měsících, a v případě kalamity,jsou k řidičům milejší a situaci chápou. Takže bez pokuty a bez botičky Nejlepe by bylo, kdyby každé auto, mělo na předním skle telefonní číslo a v případě oblevy, přivolat firmu, která sníh odklidí! Každopádně, je lepší sníh odstranit ze střechy dříve než před oblevou! Vyjde Vás to levněji, a nemusíte se bát o střechu, a to co je pod ní. Střecha má taky svojí nosnost. Je zbytečné investovat do oprav střechy a žlabů. Vejškař, který Vám velmi rád odklidí sníh z Vaší střechy a to za rozumnou kačku. Je lepší investovat částku 2–7 tisíc do odklízení, než si dělat novou střechu za pár set tisíc. V případě, zda máte stejný názor, tak mne prosím kontaktujte na tel. čísle: 733 119 141 a já Vám velmi rád odklidím, nebo částečně odlehčím střechu.

    PS:Tento text není reklama, ani žádná propagace firmy. Jde mi o to, se zapojit také do diskuze:)

    Vložil DPH - VAT (bez ověření), 11. Prosinec 2010 - 14:01

    Budeme zkoušet smaltované trvalé („celoroční“) cedule na fasádě domu „Při sněhu na střeše domu před ním neparkujte“. Jsme správci domu a takto si to vymysleli vlastníci (jednotek). Obdobně např. v Ciceru u Chicaga nerozmisťují před čištěním komunikací přenosné značky, nýbrž datum (třebas 10. v každém měsíci) je na trvalých dopravních značkách.

    Vložil Andrej Burdátš (bez ověření), 17. Prosinec 2010 - 11:02

    Když jsou značky na některých chodnících, že při sněhu a náledí se chodník neudržuje:) tak proč to nedát i na baráky. A to celoročné:)

    Vložil Anonymous17 (bez ověření), 9. Prosinec 2010 - 12:42

    No to je sice hezké, ale domluva s obcí je na týdny, pokud vím tak při čištění chodníku musí být auta informována 14. dní dopředu. Sníh přes noc napadne, ráno se oteplí a padá ze střechy. Pomoci mu dolů je hračka, ale pro mě je to logisticky neřešitelná otázka. Když dám prosbu za stěrač tak auta nereagují, podle sněhových čepic na autech je vidět že ho tam někdo zaparkoval v listopadu a dřív než v květnu ho nenastartuje. Tedy ať udělám co udělám je to špatně. Čekat co se stane je špatně, ale zničit někomu auto je taky špatně. Takže jak z toho ven?

    Vložil svjvmt, 9. Prosinec 2010 - 13:34

    ZÁKON vám něco může umožnit, až přes odtah. Vy máte nějakou povinnost, chcete ji plnit. Pozemek není váš… Pokud něco spadne na auta, pak uvidíte, jak se budete muset točit a jak doložíte, co jste proti vzniku škody udělali? Pojištění, budiž a co trestněprávní odpovědnost?Prostě konat, bušit do úřadů. A pokud možno současně s p í s e m n ě s potvrzenou kopií!

    Vložil Anonymous17 (bez ověření), 10. Prosinec 2010 - 14:05

    Jsme pojištěni u Allianz a s tímto jsem zatím problémy neměl. Již jsem řešil pád střešní tašky ze střechy (poškození karosérie auta) a pád sněhu ze střechy (rozbité pření sklo) a vždy stačilo zvednout telefon nahlásit pojistnou událost a poškozenému dát číslo pojistné události. Proto si říkám, že je lepší sníh shodit i třeba na auta, než aby někoho přizabil. Ty pomačkaný plechy zaplatí pojišťovna zdraví lidí je přednější.

    Vložil Andrej Burdátš (bez ověření), 17. Prosinec 2010 - 10:59

    Já bych byl pro, ten sníh odklidit co nejdříve a nečekat až zmrzne. Prašan autům nevadí. A shazuje se ze střechy lépe, než když je sníh ve stavu zmrzlém. Samozřejmě, že de především o lidi, ale většinou chodci označení nerespektujou a pak nadávají!! Tady de zejména i o Vaší střechu! Zbytečná investice oprav po zimě! Zlomené žlaby, které se musí po zimě vyměnit, a to z důvodu, že pak voda ze střechy teče po fasádě a ta se ničí taky. No je to otázka peněz, jestli si vybrat z možností, zda mám odklidit sníh a nebo čekat.

    Vložil DPH - VAT (bez ověření), 11. Prosinec 2010 - 13:58

    A už jste prosím s Vaší pojišťovnou řešili nikoliv SAMOVOLNÝ PÁD sněhu ze střechy na auta (+ tím jejich poškození), nýbrž ŘÍZENÝ SHOZ sněhu („než aby někoho přizabil“) ze střechy na auta (+ tím jejich poškození)?

    Vložil Anonymous17 (bez ověření), 11. Prosinec 2010 - 16:31

    Ne zatím jsem při shazování sněhu ze střechy nic nerozbil. Ani to nemám v úmyslu, proto jsem zakládal toto vlákno a ptám se co dělat. Snažím se to sesunout co možná nejšetrněji, ale masa sněhu je neřízená věc a proto by se v budoucnu klidně něco stát mohlo. Ani to rozbité okno ani ten pád tašky ze střechy při vichřici nikdo nezavinil.

    Vložil DPH - VAT (bez ověření), 11. Prosinec 2010 - 22:49

    Vůbec nepochybuji o Vašich dobrých úmyslech. Nanejvýš o ochotě pojišťoven plnit v případě příčinné souvislosti mezi jednáním „odvraceče větší škody“ a jím způsobenou (doufejme že menší) škodou. Přinejmenším by se musela prokazovat ta hrozící větší škoda, co se odvracela. Ale třeba tu někdo bude mít konkrétní zkušenost …

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".